Sağlimizi Korumamiz İÇin Yapmamiz Gerekenler

Konu 'Sağlık Dersi' bölümünde calışkan: tarafından paylaşıldı.

 1. calışkan:

  calışkan: Üye

  Katılım:
  10 Ekim 2009
  Mesajlar:
  26
  Beğenileri:
  10
  Ödül Puanları:
  0

  Sağliğimizi korumamiz iÇin yapmamiz gerekenler hakkinda derin bir araştirmaya ihtiyacim vardir..yardimci olursaniz sevinirim.teşekkürler..
 2. Cixx

  Cixx Üye

  Katılım:
  16 Kasım 2009
  Mesajlar:
  1.023
  Beğenileri:
  314
  Ödül Puanları:
  0
  Bunada bak isteresen...:)

  Sağlığın tanımı; ruhsal ve bedensel olarak tam iyilik halidir. Bireysel Sağlık Yönetimi programında amacımız; sizi bütünsel bir yaklaşımla değerlendirip, bireysel özellikleriniz ışığında, risklerinizin analizini yaparak sağlıklı hale getirmek ve korumaktır.

  Günümüzde çoğumuz; “yoğun çalışma tempomuz” bahanesi arkasına saklanarak sağlığımızı korumak için yapmamız gerekenleri yerine getirmiyoruz. Sağlığımız için; stres kontrolu, doğru beslenmek, iyi uyumak, egzersiz yapmak dört temel davranıştır. Bu davranışları edinmek, temelinde eğitim olan bir takım çalışması ile mümkündür. Bu çalışma sonucunda sadece kendinizi daha iyi hissedip, daha sağlıklı olmakla kalmayacak; çok daha zevkli, ve “kaliteli” bir yaşama kavuşacaksınız. Kilo problemlerinden kurtulmak isteyenler çoğu kez kulaktan dolma bilgilerle değişik metodlar deneyerek ya da güvenilirlikten uzak kaynaklardan aldıkları diyet listelerine teslim olarak amaçlarına ulaşmaya çalışıyorlar. Amacımız beklediğiniz mucizenin ancak davranış değişiklikleri ve eğitimle ortaya çıkacak şekilde içinizde saklı olduğunu gösterecek BİREYSEL SAĞLIK YÖNETİMİ bilincini geliştimektir.

  Vücudunuz her gün çevresel kirleticiler, stres ve kötü beslenme alışkanlıklarının neden olduğu olumsuz etkilerin bombardımanı altında kalmaktadır.

  Kendinizi koşuşturmaktan bitkin düşmüş, aç, yorgun ve stresli mi hissediyorsunuz? Günlük yaşamınızda hazır gıdaları, tatlıları ve öğün arası atıştırılan tarzda yiyecekleri çok fazla tüketiyor, öğün atlıyor olabilirsiniz.

  Son yıllarda kilo sorunlarının bir çok hastalığın (diabet, kalp ve damar hastalıkları, yüksek kan basıncı gibi) nedeni olduğu raporlanmaktadır. Kilo sorunu kesinlikle göz ardı edilmemesi ve hafife alınmaması gereken ciddi bir sorundur. Daha iyi beslenmeye çalışarak, ara ara egzersiz yaparak sağlığınızı korumak için gerekenleri yaptığınızı düşünüyor olsanız dahi yine de kendinizi formsuz hissedebilir, yeterince zinde olmadığınızı düşünerek nedenini merak edebilirsiniz. Pekala, yanlış olan ne dersiniz?

  Araştırmalar, doğru beslenmedikçe; formunuzu korumak ve sağlığınız adına yaptıklarınızdan tam bir yarar elde edemeyeceğinizi ortaya koymaktadır.

  Sağlıklı ve iyi bir yaşam sürdürmek için vücudunuzun; metabolik, büyüme, onarım, toksin giderme ve yenilenme fonksiyonlarını en iyi şekilde yerine getirebilmesi gereklidir. Bu görevleri yerine getirmek için; zengin ve dengeli besinler alımına gereksinimi vardır.

  Dengeli Beslenin:

  Sağlıklı beslenmek doğru yiyecekleri seçmek demektir. Beslenme ve beslenme alışkanlıkları konusunda bilginizi artırdığınızda, bilinçli seçimlerle sağlıklı beslenme alışkanlıkları geliştireceksiniz.

  Bununla birlikte, bu konuda kendinizi aşırı derecede sıkmanıza ve neleri yiyip neleri yememeniz gerektiği konusunda kaygılar içinde olmanıza gerek yok.

  BİREYSEL SAĞLIK YÖNETİMİ programı sayesinde vücudunuzu, hatta hayatınızı yönetebilecek, artık sevdiğiniz ama sizi şişmanlattığını düşündüğünüz besinleri yerken suçluluk duymayacaksınız.

  Bütün diyetlerde, kaybedilen tek şey enerjidir. Kilonuzu yönetip kendi kontrolünüzü yapabilmek ve düzgün beslenmek için önerilen şey sadece bir diyet değildir. BİREYSEL SAĞLIK YÖNETİMİ programında tıptaki en son gelişmeler ışığında sağlığınızı koruyup kilonuzu yönetebilirsiniz.

  Programın amacı; size kalorisi az, besin yoğunluğu yüksek gıda alternatifleri sunmaktır.

  Beslenme programımız oldukça değişiktir. Bu program bir diyet değil, sizin kendi bedeninizi tanımanıza ve ona söz geçirmenize yardımcı olacak bir eğitim programıdır. Bu eğitim programı sizinle birlikte bir ekip çalışmasıdır. Takımın yıldızı; sağlığı ve korunması hakkında bilgilendirilen sizler, yardımcılarınız program doktoru, psikiyatrist, diyet uzmanı ve egzersiz danışmanlardır.
  calışkan: bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş