Salavat-i Şerİfe(hİkaye)

Konu 'Dini Hikayeler' bölümünde cahitgs tarafından paylaşıldı.

1. cahitgs

cahitgs Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

EVET GETİRİLEN BİR SALAVAT BÜTÜN BELALARI SİLİP SÜPÜREBİLİR ÇÜNKÜ DÜNYA EFNDİMİZ HZ MUHAMMED(S.A.S) ŞEREFİNE OLMUŞTUR

ŞEYH ebu hafs ömer (r.a) rivayet edilmiştir birgünbüyük zatlardean biri kabeyi tavaf ederken bir adamın hiç dua okumayıp sürekli salavatı şerife okuduğunu görür merak edip adamı takip edip izler. adamın arafatta müzdefilede ve diğer ziyaret yerlerinde mübarek makamlarda devmlı salavı şerife okuduğunu görür.hazet sormuş
    -ey ziyaretçi her makamın kendisine göre duası vardır sen bunları okumuyorsun tüm mübarek yerlerde salavatı serife okuyorsun bunun bir hikmeti olsa gerek o zat:
    -evet efendim bunun çok garip ve ibreti bir hikayesi var şöyleki:
    babamla birlikte horasandan hacca niyet ederek yola çıktık.uzun bir yoldan sonra kufe şehrine vardığımızda babam ansızın hastalanıp vefat etti yüzünü örtüp kefen işleri için dışarıya çıktım.geri döndüğümde babamın yüzünü göreyim diye örtüyü kaldırdım aman ALLAHIM bir de ne göreyim babamın yüzü merkep yüzü olmuş aynen merkep yüzüne benzemiş üzüntü ve kederimden kendimi kaybetmişim saatlerce gözyaşı döküp gurbet illerde başımıza gelen musibet nedir? diyerek ağlamış yorgunve bitkin düşüp uyumuşum RÜYAMDA NUR YÜZLÜ BİR ZAT GELDİ BABACIĞIMIN YÜZÜNÜ AÇTI VE ŞÖYLE MESHETTİ BANA DA:
    -niçin üzülüyorsun öyle üzülme.cenab-ı hak üzerinizden musibeti kaldırdı
    hemen heyecanla babamın yüzünü açıp baktım babamın yüzü ay gib parlıyor
    siz kimsiniz diye sordum o mübarek de:-
    -BEN ALLAHIN RESULÜ MUHAMMED MUSTAFA YIM BUYURDU
    hemen mübarek ayağına kapıldım ya rasullah nedir bu başımıza gelen dedim o da bana
    -EY DELİKANLI BABAN FAİZ YİYEN BİRİDİ.HAYATINDA FAİZ YİYEN BİRİYDİ.CENABI HAK FAİZ YİYENLERİ AHİRETTE MERKEP SURETİNDE HAŞR EDECEKTİR LAKİN BABANIN İYİ BİR ALIŞKANLIĞI VARDI HAYATI BOYUNCA HER GECE YATMADAN ÖNCE YÜZ KERE SALAVAT GETİRİRDİ.CENABI HAK BU SALAVATLAR HÜRMETİNE BABANIN YÜZÜNÜ İBRET İÇİN O KADARCIK İNSAN SURETİNDEN DEĞİŞTİRDİKTEN SONRA YİNE BANA BAĞIŞLAYIP BENİM ŞEFAATİMLE İNSAN ŞEKLİNE ÇEVİRDİ.
    işte böyle o günden beri ne zaman boş kalsam salavat-ı şerife okurum diyerek başından geçeni anlattı

Sayfayı Paylaş