~Salavat Zincirimizin Duası~

Konu 'Dini Bilgiler' bölümünde P!NqUeEn <3 <3 tarafından paylaşıldı.

 1. P!NqUeEn <3 <3

  P!NqUeEn <3 <3 Üye

  Katılım:
  29 Mart 2010
  Mesajlar:
  747
  Beğenileri:
  168
  Ödül Puanları:
  0

  BİSMİLLÂHİRRAHMÂNİRRAHÎM
  Ey merhametlilerin en merhametlisi olan ALLAH’ım! Herkesin hakir görüp
  de dalına bindiği, çaresizlerin RABBİ ancak SENSİN. Bizlerin RABBİ de
  ancak SENSİN. SEN, bizleri kötü huylu, yüzsüz bir düşmanın eline
  düşürmeyecek kadar merhamet sahibisin.
  ...ALLAH’ım yeter ki SENİN gazabına uğramayalım. Ne çekersek ona
  katlanırız. Fakat SENİN af ve mağfiretin bunları bize yaptırmayacak
  kadar geniştir.
  ALLAH’ım! SENİN gazabına uğramaktan, ilahi rızandan uzak durmaktan,
  SENİN o zulmetleri aydınlatan ve ahiret işlerini yoluna koyan İlahi
  nuruna sığınırız
  ALLAHIM! SEN razı oluncaya kadar, affını dileriz! ALLAHIM! Her kuvvet, her yardım ancak SENİNLE
  kaimdir!..
  Ey rahmeti bol, mağfiret ve ihsanı sonsuz olan Rabbimiz, bize islâm gibi bir din, Kur’an gibi bir kitap ihsanettin. Sana sonsuz şükürler olsun. Bizi hidayetinden inayetinden ve zikrinden ayırma yarabbi.
  Yarabbi senin rıza-i şerifin için başlatmış olduğumuz sayıları sana malum olan yazdığımız ve okuduğumuz Salavat-ı şerifleri dergâh-ı ilahinde kabul eyle eksiklerimiz ve hatalarımız var ise tamamlayıcı meleklerinle tamam eyleyip güzellerin en güzeli ile kabul eyle ya rabbi…Hasıl olan sevabı evvelâ sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V) efendimizin mübarek ruhu şeriflerine hediye eyledik vasıl eyle ..
  Şefaatini cümlemize nasip eyle… Hasıl olan sevabı peygamberimizin ailesine, ashabına, kur’ana ve İslama hizmet eden bütün gelmiş geçmiş din alimlerinin ruhlarına hediye eyledik ikrâm eyle yarabbi.
  İlahi yâ Rabbi Hasıl olan sevabı, buraya uzaktan yakından salavat zincirine katılan kardeşlerimizin bütün anne, baba, hısım akrabamızdan ahirete iman ile göç eden bütün geçmişlerimizinde ruhlarına hediye eyledik ve kendi ruhaniyetlerimize de gönderiyoruz kabul eyle yarabbi. Salavat-ı şeriflerin sevaplı nuru ile ölmüşlerimizin kabirlerini pürnur, makamlarını cennet eyle Bizlerde birgün ahiret yolculuğuna çıktığımızda son sözlerimizi Kelime-i Tevhid ile dilimiz Allah Allah diyerek gözlerimiz cennet ve cemâli peygamberiyeye hayran olarak kolay ölüm ve iman-ı kamil ile çene kapamayı nasibi müyesser eyle yarabbi.

  Görünür görünmez kazadan belâdan, akla hayale gelmez musibetlerden sana sığınıyoruz, bütün ümmeti Muhammedi muhafaza eyle .. Hasta kullarına şifalar, dertli kullarına devalar, borçlu kullarına edalar ihsan eyle yarabbi. Kendine layık kul habibine layık ümmet eyle.
  Nar-ı cehenneminde el aman el aman diye bağıranlarda eyleme ya Rabbi.
  Evlerimize huzur, rızıklarımıza bereket ve iki cihanda saadet ihsan eyle yarabbi.
  Sübhane rabbike rabbil izzeti amma yesifün. Veselâmün alel mürselin. Velhamdülillahirabbil alemin. EL FÂTİHA.

  Allah(c.c) dualarımızı kabul etsin inşaAllah. Amin.. Amin.. Amin…
  abdulmelik bunu beğendi.
 2. P!NqUeEn <3 <3

  P!NqUeEn <3 <3 Üye

  Katılım:
  29 Mart 2010
  Mesajlar:
  747
  Beğenileri:
  168
  Ödül Puanları:
  0
  BİSMİLLÂHİRRAHMÂNİRRAHÎM
  Yâ Rabbi!
  Dile getirdiğimiz her türlü eşsiz hamd ve sena ancak Sana mahsusdur. Bütün salat ü selamlar; rahmet ve selametlikler, iki cihan güneşi, başlarımızın tacı gönüllerimizin ilacı Muhammed Mustafa sallallahü aleyhi ve sellem Efendimiz ve O'nun bütün âl ve ashabına olsun.
  "0l! emriyle; bilin...en ve bilinmeyen, görünen ve görünmeyen sayısız alemleri yaratan; "Yok 0l!" emriyle de, her şeyi bir anda yok etme gücüne sahib olan, alemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Yüce Allah’ım! "Bana dua edin, duanızı kabul edeyim" buyurdun. Biz de; huzuruna geldik, boynumuzu büktük, ellerimizi Sana açtık. Seni Rahim, Gafur biliyoruz. Rahmet ve Gufran ism-i şerifinle tecelli eyle, ellerimizi boş döndürme yâ Rabbi! Kur'an-ı Kerim'in bereketi ile ve alemlere rahmet olarak gönderdiğin sevgili Peygamberimizin hürmeti ile bizleri af eyle, ey Kerim; bizleri affet yâ Rahim. Allah’ım! Bizleri Kur’an-ı Kerim'in zineti ile süsle. O'nun kerameti ile mükerrem eyle ve şerefiyle şereflendir.
  Yâ Rabbi!
  Okuduğumuz ve yazdığımız Salavat-ı Şerifi dergah-i ulûhiyyetinde kabul eyle. Okurken ve yazarken yaptığımız hataları bağışla, tam ve mükemmel okumuş gibi kabul buyur. Biz, ancak Sana ibadet ve yalnız Sana kulluk ederiz. ibadetlerimizi sevinçle ve arzu ile yaparız. Yasak ettiklerini yapmaz ve azabından korkarız. Sen'den, bizlere rahmet ve ihsanının bol olmasını dileriz yâ Rahim.
  Allah’ım! Bizlerden eksiksiz ibadet ve tâat bekliyorsun. Bunlara, ancak Senin sonsuz yardımınla sahip olabiliriz. Öyle ise; bize, Senin hoşnutluğunu kazandıracak, kusursuz ibadet ve tâatde bulunma imkanını bahşeyle!
  Allah’ım! Vermiş olduğun nimetlerin elimizden çıkmasından, sağlık ve dirliğimizin bozulmasından, beklenmedik felaketlerden ve gazabının her türlüsünden ancak Sana sığınırız. Biz, aciz kullarının dualarını kabul eyle yâ Rabbi!
  Ey bağışlaması ve ihsanı sonsuz olan Allah’ım! Ayıplarımızı ört, kalplerimizi pak eyle; hastalarımıza şifa; dertlilerimize deva, borçlarımızı ödemek imkânı ver. Din ve dünya işlerimizi ıslah eyle yâ Rabbi!
  Ey yerleri ve gökleri yaratan, gizli ve açık her şeyi hakkıyla bilen ve bütün varlıkların biricik sahibi olan Allah’ım! Sen'den başka Allah yoktur. Bizleri nefsimizin çılgın istek ve arzularından muhafaza eyle. Şeytan’ın bozguncu telkinlerinden Sana sığınırız. Allah’ım! Gönlümüzü, bütün azalarımızı sönmez, sonsuz nurunla aydınlat.
  Yâ Rabbi!
  Bize, küfre açık kapı bırakmayan eksiksiz bir iman nasip eyle. Allah’ım! Bizi, yolunu şaşıran ve şaşırtanlardan değil, hidayete eren ve hidayete eriştiren kullarından eyle. Maksadımız Sen’sin. Biz her işimizde Seni, yalnız Seni isteriz. Bütün isteğimiz de, Senin bizden razı olmandır. Bizi, sevgili kullarından eyle Allah’ım!
  Yâ Rabbi!
  Bizleri, iyilik yaptığında sevinen, kötülük yaptığında hemen pişman olup Sen’den afv dileyen seçkin kullarından eyle. Allah’ım! Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz bütün günahlarımızı bağışla, çok bol olan rahmetini bizlerden esirgeme.
  Yâ Rabbi!
  Bütün işlerimizin sonunu hayr eyle; dünyada rezil olmaktan, Ahiret’te de azabından muhafaza eyle.
  Allah'ım! Bizi dirlik ve doğruluk üzere yaşat, aramızdaki sevgi bağlarını güçlendir, kalblerimizi ayni görüş ve düşünüş halkası içinde birleştir. Dinden, imandan, doğruluktan, Sana ibadet ve taatdan ayırma Yâ Rabbi!
  Yâ Rabbi!
  Bizleri, verdiğin nimetlere karşı şükür borcunu yerine getiren; nimetlerin karşısında nankörlük değil, bol bol hamd eden kullarından eyle, üzerimizden nimetlerini eksiltme, Allah’ım!
  Allah’ım Son nefesde, ölümün aklı baştan gideren acılarından bizi koru. "La ilahe illâllah Muhammedün Resûlüllah" Ve "Eşhedü en la ilahe illâllah ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Resûlüh" diyerek, ruhumuzu teslim etmemizi nasib eyle Yâ Rabbi!
  Okumuş ve yazmış olduğumuz salavat-ı şerifin sevabı ve nurunu önce Efendimiz, Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) in mübarek ruhuna ve al ve ashabının ruhlarına hediye eyledik sen ulaştır. Ya Rabbi! Ayrıca okunan salavat-ı şeriften hasıl olan sevabı ölmüş olan ana babalarımızın ve geçmişlerimizin de ruhuna hediye, ediyoruz sen ulaştır Ya Rabbi!
  Cümlemizin kalbine İslam nurunu, Kur'an hidayetini ver. Cümlemizi Islam’a bağla, bizleri Müslüman olarak yaşat, Müslüman olarak öldür. Bizleri Dünyâ ve Âhiret mutluluğuna erdir. Dünya'da mekansız, Âhiret'de imansız bırakma Yâ Rabbi!
  Habib'in Muhammed Mustafa, Kitab’ların, bütün sevdiklerin yüzü hürmetine, bizleri dergah-i ulûhiyyetinden boş çevirme, duâlarımızı kabul eyle, yâ Gafur u yâ Gaffâr.
  Sübhâne rabbike rabbi'l-izzeti amma yasifûn ve selâm ün ale'l-mürselin ve'l-hamdü lillahi Rabbi'l-Alemin ..
  Hayırların fethi, şerlerin def'i, ehl-i imânın selameti, insanlığın kurtuluşu, memleketimizin her türlü kötülüklerden korunması, Ümmet-i Muhammed'in selameti için EL-FATIHA.
  abdulmelik bunu beğendi.
 3. P!NqUeEn <3 <3

  P!NqUeEn <3 <3 Üye

  Katılım:
  29 Mart 2010
  Mesajlar:
  747
  Beğenileri:
  168
  Ödül Puanları:
  0
  BİSMİLLÂHİRRAHMÂNİRRAHÎM
  Elhamdülillahi rabbil âlemin. Vesselatü vesselamü ala rasulüna Muhammedin veala alihi ve eshabihi ecmain. Rabbena tekabbel minna inneke entes semiul alim.Vetüb alayna ya Mevlana inneke entet tevvabürrahim.Vahdina ve vefikna illel hakkı ila tarigim müstakim.Ve bilkuranı men erseltehü rahmetellil...alemin.
  Ya Erhamerrahimin. Ya Erhamerrahimin.

  Yarabbi senin rıza-i şerifin için başlatmış olduğumuz sayıları sana malum olan yazdığımız ve okuduğumuz Salavat-ı şerifleri dergâh-ı ilahinde kabul eyle eksiklerimiz ve hatalarımız var ise tamamlayıcı meleklerinle tamam eyleyip güzellerin en güzeli ile kabul eyle ya rabbi, bunlardan hâsıl olan sevabı başlarımızın tacı gönüllerimizin ilacı olan Hz.MUHAMMED Mustafa (s.a.v)’ya hediye eyledik haberdar eyle yarabbi. Yarabbi Hz.Adem (a.s)den beri gelmiş geçmiş
  peygamberlerin, evliyaların, şehitlerin, şühedaların ruhlarına,dini islama hizmet etmiş KUR’AN-I KERİM’İ elden ele dilden dile ulaştıran Allah dostu mübareklerimizin ruhlarına şad eyle yarabbi.

  Ya ilahel alemin sana açılan eller hürmetine, seni zikreden diller hürmetine, geceleri sabahlara kadar Allah Allah diyerek göz yaşları ile manevi kirlerini yıkayan aşıklar hürmetine bizleri affeyle yarabbi.

  Ya ilahel alemin senin vahdaniyetine güvenerek kapına geldik, merhametine sığındık lûtfuna geldik, kulluk edemedik affına geldik, merhametine sığındık sen Gaffar, Settar, Rahman ve Rahimsin, bize lûtfunla muamele et yarabbi, hicran ateşiyle yakma İslam olarak getirdin İslam olarak götür,kalp penceremizi kapatma yarabbi.

  Ömrümüzün sonunda gözlerimiz perdelenmeden sayılı nefeslerimiz tükenmeden gaflet uykusuna dalmadan evvel sağımızda KUR’AN kalplerimizde iman ve dillerimizde Eşhedü Enlâ İlâhe İllallah ve Eşhedü Enne Muhammeden abdühü ve Resulüh şehadet kelimesini cümlemize nasip eyle yârabbi.

  İlahi yâ Rabbi buraya uzaktan yakından salavat zincirine katılan kardeşlerimizin ölmüş olan bütün akrabai taallugâtının Ruhlarına, dünyada sağ bulunan ana, baba, akrabai taallugâtlarımızın ruhaniyetine ve kendi amel defterimize gönderiyoruz kabul eyle ya Rabbi.

  Amin diyen dillerimizi Nar-ı cehennemden azat eyle yâ rabbi, Amin Amin vesselamün alel Mürselin velhamdülillahi rabbil alemin el FATİHA.
  abdulmelik bunu beğendi.
 4. P!NqUeEn <3 <3

  P!NqUeEn <3 <3 Üye

  Katılım:
  29 Mart 2010
  Mesajlar:
  747
  Beğenileri:
  168
  Ödül Puanları:
  0
  BİSMİLLÂHİRRAHMÂNİRRAHÎM
  Yâ Rabbi!
  Dile getirdiğimiz her türlü eşsiz hamd ve sena ancak Sana mahsusdur. Bütün salat ü selamlar; rahmet ve selametlikler, iki cihan güneşi, başlarımızın tacı gönüllerimizin ilacı Muhammed Mustafa sallallahü aleyhi ve sellem Efendimiz ve O'nun bütün âl ve ashabına olsun.
  "0l! emriyle; bilin...en ve bilinmeyen, görünen ve görünmeyen sayısız alemleri yaratan; "Yok 0l!" emriyle de, her şeyi bir anda yok etme gücüne sahib olan, alemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Yüce Allah’ım! "Bana dua edin, duanızı kabul edeyim" buyurdun. Biz de; huzuruna geldik, boynumuzu büktük, ellerimizi Sana açtık. Seni Rahim, Gafur biliyoruz. Rahmet ve Gufran ism-i şerifinle tecelli eyle, ellerimizi boş döndürme yâ Rabbi! Kur'an-ı Kerim'in bereketi ile ve alemlere rahmet olarak gönderdiğin sevgili Peygamberimizin hürmeti ile bizleri af eyle, ey Kerim; bizleri affet yâ Rahim. Allah’ım! Bizleri Kur’an-ı Kerim'in zineti ile süsle. O'nun kerameti ile mükerrem eyle ve şerefiyle şereflendir.
  Yâ Rabbi!
  Okuduğumuz Salavat-ı Şerifi dergah-i ulûhiyyetinde kabul eyle. Okurken ve yazarken yaptığımız hataları bağışla, tam ve mükemmel okumuş gibi kabul buyur.
  Yâ Rabbi!
  Biz, ancak Sana ibadet ve yalnız Sana kulluk ederiz. Ancak, Senin için namaz kılar ve yalnız Sana secde ederiz. Yalnız sana yalvarır, ancak Sana koşar ve Sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. ibadetlerimizi sevinçle ve arzu ile yaparız. Yasak ettiklerini yapmaz ve azabından korkarız. Sen'den, bizlere rahmet ve ihsanının bol olmasını dileriz yâ Rahim.
  Allah’ım! Bizlerden eksiksiz ibadet ve tâat bekliyorsun. Bunlara, ancak Senin sonsuz yardımınla sahip olabiliriz. Öyle ise; bize, Senin hoşnutluğunu kazandıracak, kusursuz ibadet ve tâatde bulunma imkanını bahşeyle!
  Allah’ım! Vermiş olduğun nimetlerin elimizden çıkmasından, sağlık ve dirliğimizin bozulmasından, beklenmedik felaketlerden ve gazabının her türlüsünden ancak Sana sığınırız. Biz, aciz kullarının dualarını kabul eyle yâ Rabbi!
  Ey bağışlaması ve ihsanı sonsuz olan Allah’ım! Ayıplarımızı ört, kalplerimizi pak eyle; hastalarımıza şifa; dertlilerimize deva, borçlarımızı ödemek imkanı ver. Din ve dünya işlerimizi islah eyle yâ Rabbi!
  Ey yerleri ve gökleri yaratan, gizli ve açık her şeyi hakkıyla bilen ve bütün varlıkların biricik sahibi olan Allah’ım! Gerçek bilir ve bildiririz ki, Sen'den başka Allah yoktur. Bizleri nefsimizin çılgın istek ve arzularından muhafaza eyle. Şeytan’ın bozguncu telkinlerinden Sana sığınırız. Allah’ım! Gönlümüzü, bütün azalarımızı sönmez, sonsuz nurunla aydınlat.
  Yâ Rabbi!
  Bize, küfre açık kapı bırakmayan eksiksiz bir iman nasip eyle. Allah’ım! Bizi, yolunu şaşıran ve şaşırtanlardan değil, hidayete eren ve hidayete eriştiren kullarından eyle.
  Yâ Rabbi! Görüşümüz kıt, gücümüz çok az; bu yüzden rahmetine ta'rifsiz derecede muhtacız. Ey her şeye Kadir, gönüllere şifa veren Allah’ım! Sen'den rahmetini dileriz. Duâmızı kabul eyle.
  Yâ Rabbi!
  Maksadımız Sen’sin. Biz her işimizde Seni, yalnız Seni isteriz. Bütün isteğimiz de, Senin bizden razı olmandır. Bizi, sevgili kullarından eyle Allah’ım!
  Yâ Rabbi!
  Bizleri, iyilik yaptığında sevinen, kötülük yaptığında hemen pişman olup Sen’den afv dileyen seçkin kullarından eyle. Allah’ım! Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz bütün günahlarımızı bağışla, çok bol olan rahmetini bizlerden esirgeme.
  Yâ Rabbi!
  Bütün işlerimizin sonunu hayr eyle; dünyada rezil olmaktan, Ahiret’te de azabından muhafaza eyle.
  Allah'ım! Bizi dirlik ve doğruluk üzere yaşat, aramızdaki sevgi bağlarını güçlendir, kalblerimizi ayni görüş ve düşünüş halkası içinde birleştir. Dinden, imandan, doğruluktan, Sana ibadet ve taatdan ayırma Yâ Rabbi!
  Yâ Rabbi!
  Bizleri, verdiğin nimetlere karşı şükür borcunu yerine getiren; nimetlerin karşısında nankörlük değil, bol bol hamd eden kullarından eyle, üzerimizden nimetlerini eksiltme, Allah’ım!
  Allah’ım Son nefesde, ölümün aklı baştan gideren acılarından bizi koru. "La ilahe illâllah Muhammedün Resûlüllah" Ve "Eşhedü en la ilahe illâllah ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Resûlüh" diyerek, ruhumuzu teslim etmemizi nasib eyle Yâ Rabbi!
  Okumuş ve yazmış olduğumuz salavat-ı şerifin sevabı ve nurunu önce Efendimiz, Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) in mübarek ruhuna ve al ve ashabının ruhlarına hediye eyledik sen ulaştır. Ya Rabbi! Ayrıca okunan salavat-ı şeriften hasıl olan sevabı ölmüş olan ana babalarımızın ve geçmişlerimizin de ruhuna hediye, ediyoruz sen ulaştır Ya Rabbi!
  Cümlemizin kalbine İslam nurunu, Kur'an hidayetini ver. Cümlemizi Islam’a bağla, bizleri Müslüman olarak yaşat, Müslüman olarak öldür. Bizleri Dünyâ ve Âhiret mutluluğuna erdir. Dünya'da mekansız, Âhiret'de imansız bırakma Yâ Rabbi!
  Habib'in Muhammed Mustafa, Kitab’ların, bütün sevdiklerin yüzü hürmetine, bizleri dergah-i ulûhiyyetinden boş çevirme, duâlarımızı kabul eyle, yâ Gafur u yâ Gaffâr.
  Sübhâne rabbike rabbi'l-izzeti amma yasifûn ve selâm ün ale'l-mürselin ve'l-hamdü lillahi Rabbi'l-Alemin ..
  Hayırların fethi, şerlerin def'i, ehl-i imânın selameti, insanlığın kurtuluşu, memleketimizin her türlü kötülüklerden korunması, Ümmet-i Muhammed'in selameti için EL-FATIHA.
  abdulmelik bunu beğendi.
 5. !!emine!!

  !!emine!! Üye

  Katılım:
  20 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  532
  Beğenileri:
  629
  Ödül Puanları:
  94
  Yer:
  Istanbul
  amin .........sağol........
 6. P!NqUeEn <3 <3

  P!NqUeEn <3 <3 Üye

  Katılım:
  29 Mart 2010
  Mesajlar:
  747
  Beğenileri:
  168
  Ödül Puanları:
  0
 7. P!NqUeEn <3 <3

  P!NqUeEn <3 <3 Üye

  Katılım:
  29 Mart 2010
  Mesajlar:
  747
  Beğenileri:
  168
  Ödül Puanları:
  0
  BİSMİLLÂHİRRAHMÂNİRRAHÎM
  Yâ Rabbi!
  Dile getirdiğimiz her türlü eşsiz hamd ve sena ancak Sana mahsusdur. Bütün salat ü selamlar; rahmet ve selametlikler, iki cihan güneşi, başlarımızın tacı gönüllerimizin ilacı Muhammed Mustafa sallallahü aleyhi ve sellem Efendimiz ve O'nun bütün âl ve ashabına olsun.
  "0l! emriyle; bilin...en ve bilinmeyen, görünen ve görünmeyen sayısız alemleri yaratan; "Yok 0l!" emriyle de, her şeyi bir anda yok etme gücüne sahib olan, alemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Yüce Allah’ım! "Bana dua edin, duanızı kabul edeyim" buyurdun. Biz de; huzuruna geldik, boynumuzu büktük, ellerimizi Sana açtık. Seni Rahim, Gafur biliyoruz. Rahmet ve Gufran ism-i şerifinle tecelli eyle, ellerimizi boş döndürme yâ Rabbi! Kur'an-ı Kerim'in bereketi ile ve alemlere rahmet olarak gönderdiğin sevgili Peygamberimizin hürmeti ile bizleri af eyle, ey Kerim; bizleri affet yâ Rahim. Allah’ım! Bizleri Kur’an-ı Kerim'in zineti ile süsle. O'nun kerameti ile mükerrem eyle ve şerefiyle şereflendir.
  Yâ Rabbi!
  Okuduğumuz Salavat-ı Şerifi dergah-i ulûhiyyetinde kabul eyle. Okurken ve yazarken yaptığımız hataları bağışla, tam ve mükemmel okumuş gibi kabul buyur.
  Yâ Rabbi!
  Biz, ancak Sana ibadet ve yalnız Sana kulluk ederiz. Ancak, Senin için namaz kılar ve yalnız Sana secde ederiz. Yalnız sana yalvarır, ancak Sana koşar ve Sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. ibadetlerimizi sevinçle ve arzu ile yaparız. Yasak ettiklerini yapmaz ve azabından korkarız. Sen'den, bizlere rahmet ve ihsanının bol olmasını dileriz yâ Rahim.
  Allah’ım! Bizlerden eksiksiz ibadet ve tâat bekliyorsun. Bunlara, ancak Senin sonsuz yardımınla sahip olabiliriz. Öyle ise; bize, Senin hoşnutluğunu kazandıracak, kusursuz ibadet ve tâatde bulunma imkanını bahşeyle!
  Allah’ım! Vermiş olduğun nimetlerin elimizden çıkmasından, sağlık ve dirliğimizin bozulmasından, beklenmedik felaketlerden ve gazabının her türlüsünden ancak Sana sığınırız. Biz, aciz kullarının dualarını kabul eyle yâ Rabbi!
  Ey bağışlaması ve ihsanı sonsuz olan Allah’ım! Ayıplarımızı ört, kalplerimizi pak eyle; hastalarımıza şifa; dertlilerimize deva, borçlarımızı ödemek imkanı ver. Din ve dünya işlerimizi islah eyle yâ Rabbi!
  Ey yerleri ve gökleri yaratan, gizli ve açık her şeyi hakkıyla bilen ve bütün varlıkların biricik sahibi olan Allah’ım! Gerçek bilir ve bildiririz ki, Sen'den başka Allah yoktur. Bizleri nefsimizin çılgın istek ve arzularından muhafaza eyle. Şeytan’ın bozguncu telkinlerinden Sana sığınırız. Allah’ım! Gönlümüzü, bütün azalarımızı sönmez, sonsuz nurunla aydınlat.
  Yâ Rabbi!
  Bize, küfre açık kapı bırakmayan eksiksiz bir iman nasip eyle. Allah’ım! Bizi, yolunu şaşıran ve saşırıtanlardan değil, hidayete eren ve hidayete eriştiren kullarından eyle.
  Yâ Rabbi! Görüşümüz kıt, gücümüz çok az; bu yüzden rahmetine ta'rifsiz derecede muhtacız. Ey her şeye Kadir, gönüllere şifa veren Allah’ım! Sen'den rahmetini dileriz. Duâmızı kabul eyle.
  Yâ Rabbi!
  Maksadımız Sen’sin. Biz her işimizde Seni, her şeyde Seni kasd ederiz. Yalnız Seni isteriz. Bütün isteğimiz de, Senin bizden razı olmandır. Bizi, sevgili kullarından eyle Allah’ım!
  Yâ Rabbi! Bizleri, iyilik yaptığında sevinen, kötülük yaptığında hemen pişman olup Sen’den afv dileyen seçkin kullarından eyle. Allah’ım! Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz bütün günahlarımızı bağışla, çok bol olan rahmetini bizlerden esirgeme.
  Yâ Rabbi!
  Bütün işlerimizin sonunu hayr eyle; dünyada rezil olmaktan, Ahiret’te de azabından muhafaza eyle.
  Allah'ım! Bizi dirlik ve doğruluk üzere yaşat, aramızdaki sevgi bağlarını güçlendir, kalblerimizi ayni görüş ve düşünüş halkası içinde birleştir. Dinden, imandan, doğruluktan, Sana ibadet ve taatdan ayırma Yâ Rabbi!
  Yâ Rabbi!
  Bizleri, verdiğin ni'metlere karsi sükür borcunu yerine getiren; nimetlerin karşısında nankörlük değil, bol bol hamd eden kullarından eyle, üzerimizden nimetlerini eksiltme, Allah’ım!
  Allah’ım Son nefesde, ölümün aklı baştan gideren acılarından bizi koru. "La ilahe illâllah Muhammedün Resûlüllah" Ve "Eşhedü en la ilahe illâllah ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Resûlüh" diyerek, ruhumuzu teslim etmemizi nasib eyle Yâ Rabbi!
  Okumuş olduğumuz salavat-ı şerifin sevabı ve nurunu önce Efendimiz, Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) in mübarek ruhuna hediye eyledik sen ulaştır. Diğer peygamberlerin (salat ve selam onların üzerine olsun) ruhlarına, Hz. Peygamber (s.a.v) in aile ve ashabının bütün Müslümanların ruhlarına hediye eyledik sen ulaştır Ya Rabbi! Ayrıca okunan salavat-ı şeriften hasıl olan sevabı bütün geçmişlerimizin, babalarımızın, kardeşlerimizin, çocuklarımızın, akraba ve sevdiklerimizin, dostlarımızın, hocalarımızın, meşayıhımızın üzerimizde hakkı olan herkesin: ve özellikle bu hatmi şerifin niyetine okunduğu kimselerin ve burada bulunan. cemaatin geçmişlerinin ruhuna hediye, ediyoruz sen ulaştır Ya Rabbi!
  Cümlemizin kalbine İslam nurunu, Kur'an hidayetini ver. Cümlemizi Islam’a bağla, bizleri Müslüman olarak yaşat, Müslüman olarak öldür. Bizleri Dünyâ ve Âhiret mutluluğuna erdir. Dünya'da mekansız, Âhiret'de imansız bırakma Yâ Rabbi!
  Yâ Rabbi!
  Habib'in Muhammed Mustafa, Kitab’ların, bütün sevdiklerin yüzü hürmetine, bizleri dergah-i ulûhiyyetinden boş çevirme, duâlarımızı kabul eyle, yâ Gafur u yâ Gaffâr.
  Amin, Amin, Amin… Bi hürmeti seyyidi'l-mürselin ve'l-hâmdülillahi Rabbi'l-Alemin.
  Sübhâne rabbike rabbi'l-izzeti amma yasifûn ve selâm ün ale'l-mürselin ve'l-hamdü lillahi Rabbi'l-Alemin ..
  Hayırların fethi, şerlerin def'i, ehl-i imânın selameti, insanlığın kurtuluşu, memleketimizin her türlü kötülüklerden korunması, Ümmet-i Muhammed'in selameti için EL-FATIHA.
 8. P!NqUeEn <3 <3

  P!NqUeEn <3 <3 Üye

  Katılım:
  29 Mart 2010
  Mesajlar:
  747
  Beğenileri:
  168
  Ödül Puanları:
  0
  BİSMİLLÂHİRRAHMÂNİRRAHÎM
  Elhamdülillahi rabbil âlemin. Vesselatü vesselamü ala rasulüna Muhammedin veala alihi ve eshabihi ecmain. Rabbena tekabbel minna inneke entes semiul alim.Vetüb alayna ya Mevlana inneke entet tevvabürrahim.Vahdina ve vefikna illel hakkı ila tarigim müstakim.Ve bilkuranı men erseltehü rahmetellil...alemin.
  Ya Erhamerrahimin. Ya Erhamerrahimin.

  Yarabbi senin rıza-i şerifin için başlatmış olduğumuz sayıları sana malum olan yazdığımız ve okuduğumuz Salavat-ı şerifleri dergâh-ı ilahinde kabul eyle eksiklerimiz ve hatalarımız var ise tamamlayıcı meleklerinle tamam eyleyip güzellerin en güzeli ile kabul eyle ya rabbi, bunlardan hâsıl olan sevabı başlarımızın tacı gönüllerimizin ilacı olan Hz.MUHAMMED Mustafa (s.a.v)’ya hediye eyledik haberdar eyle yarabbi. Yarabbi Hz.Adem (a.s)den beri gelmiş geçmiş
  peygamberlerin, evliyaların, şehitlerin, şühedaların ruhlarına,dini islama hizmet etmiş KUR’AN-I KERİM’İ elden ele dilden dile ulaştıran Allah dostu mübareklerimizin ruhlarına şad eyle yarabbi.

  Ya ilahel alemin sana açılan eller hürmetine, seni zikreden diller hürmetine, geceleri sabahlara kadar Allah Allah diyerek göz yaşları ile manevi kirlerini yıkayan aşıklar hürmetine bizleri affeyle yarabbi.

  Ya ilahel alemin senin vahdaniyetine güvenerek kapına geldik, merhametine sığındık lûtfuna geldik, kulluk edemedik affına geldik, merhametine sığındık sen Gaffar, Settar, Rahman ve Rahimsin, bize lûtfunla muamele et yarabbi, hicran ateşiyle yakma İslam olarak getirdin İslam olarak götür,kalp penceremizi kapatma yarabbi.

  Ömrümüzün sonunda gözlerimiz perdelenmeden sayılı nefeslerimiz tükenmeden gaflet uykusuna dalmadan evvel sağımızda KUR’AN kalplerimizde iman ve dillerimizde Eşhedü Enlâ İlâhe İllallah ve Eşhedü Enne Muhammeden abdühü ve Resulüh şehadet kelimesini cümlemize nasip eyle yârabbi.

  İlahi yâ Rabbi buraya uzaktan yakından salavat zincirine katılan kardeşlerimizin ölmüş olan bütün akrabai taallugâtının Ruhlarına, dünyada sağ bulunan ana, baba, akrabai taallugâtlarımızın ruhaniyetine ve kendi amel defterimize gönderiyoruz kabul eyle ya Rabbi.

  Amin diyen dillerimizi Nar-ı cehennemden azat eyle yâ rabbi, Amin Amin vesselamün alel Mürselin velhamdülillahi rabbil alemin el FATİHA.
 9. P!NqUeEn <3 <3

  P!NqUeEn <3 <3 Üye

  Katılım:
  29 Mart 2010
  Mesajlar:
  747
  Beğenileri:
  168
  Ödül Puanları:
  0
  BİSMİLLÂHİRRAHMÂNİRRAHÎM
  Yâ Rabbi!
  Dile getirdiğimiz her türlü eşsiz hamd ve sena ancak Sana mahsusdur. Bütün salat ü selamlar; rahmet ve selametlikler, iki cihan güneşi, başlarımızın tacı gönüllerimizin ilacı Muhammed Mustafa sallallahü aleyhi ve sellem Efendimiz ve O'nun bütün âl ve ashabına olsun.
  "0l! emriyle; bilinen ve bilinmeyen..., görünen ve görünmeyen sayısız alemleri yaratan; "Yok 0l!" emriyle de, her şeyi bir anda yok etme gücüne sahib olan, alemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Yüce Allah’ım! "Bana dua edin, duanızı kabul edeyim" buyurdun. Biz de; huzuruna geldik, boynumuzu büktük, ellerimizi Sana açtık. Seni Rahim, Gafur biliyoruz. Rahmet ve Gufran ism-i şerifinle tecelli eyle, ellerimizi boş döndürme yâ Rabbi! Kur'an-ı Kerim'in bereketi ile ve alemlere rahmet olarak gönderdiğin sevgili Peygamberimizin hürmeti ile bizleri af eyle, ey Kerim; bizleri affet yâ Rahim. Allah’ım! Bizleri Kur’an-ı Kerim'in zineti ile süsle. O'nun kerameti ile mükerrem eyle ve şerefiyle şereflendir.
  Yâ Rabbi!
  Okuduğumuz ve yazdığımız Salavat-ı Şerifi dergah-i ulûhiyyetinde kabul eyle. Okurken ve yazarken yaptığımız hataları bağışla, tam ve mükemmel okumuş gibi kabul buyur. Biz, ancak Sana ibadet ve yalnız Sana kulluk ederiz. ibadetlerimizi sevinçle ve arzu ile yaparız. Yasak ettiklerini yapmaz ve azabından korkarız. Sen'den, bizlere rahmet ve ihsanının bol olmasını dileriz yâ Rahim.
  Allah’ım! Bizlerden eksiksiz ibadet ve tâat bekliyorsun. Bunlara, ancak Senin sonsuz yardımınla sahip olabiliriz. Öyle ise; bize, Senin hoşnutluğunu kazandıracak, kusursuz ibadet ve tâatde bulunma imkanını bahşeyle!
  Allah’ım! Vermiş olduğun nimetlerin elimizden çıkmasından, sağlık ve dirliğimizin bozulmasından, beklenmedik felaketlerden ve gazabının her türlüsünden ancak Sana sığınırız. Biz, aciz kullarının dualarını kabul eyle yâ Rabbi!
  Ey bağışlaması ve ihsanı sonsuz olan Allah’ım! Ayıplarımızı ört, kalplerimizi pak eyle; hastalarımıza şifa; dertlilerimize deva, borçlarımızı ödemek imkânı ver. Din ve dünya işlerimizi ıslah eyle yâ Rabbi!
  Ey yerleri ve gökleri yaratan, gizli ve açık her şeyi hakkıyla bilen ve bütün varlıkların biricik sahibi olan Allah’ım! Sen'den başka Allah yoktur. Bizleri nefsimizin çılgın istek ve arzularından muhafaza eyle. Şeytan’ın bozguncu telkinlerinden Sana sığınırız. Allah’ım! Gönlümüzü, bütün azalarımızı sönmez, sonsuz nurunla aydınlat.
  Yâ Rabbi!
  Bize, küfre açık kapı bırakmayan eksiksiz bir iman nasip eyle. Allah’ım! Bizi, yolunu şaşıran ve şaşırtanlardan değil, hidayete eren ve hidayete eriştiren kullarından eyle. Maksadımız Sen’sin. Biz her işimizde Seni, yalnız Seni isteriz. Bütün isteğimiz de, Senin bizden razı olmandır. Bizi, sevgili kullarından eyle Allah’ım!
  Yâ Rabbi!
  Bizleri, iyilik yaptığında sevinen, kötülük yaptığında hemen pişman olup Sen’den afv dileyen seçkin kullarından eyle. Allah’ım! Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz bütün günahlarımızı bağışla, çok bol olan rahmetini bizlerden esirgeme.
  Yâ Rabbi!
  Bütün işlerimizin sonunu hayr eyle; dünyada rezil olmaktan, Ahiret’te de azabından muhafaza eyle.
  Allah'ım! Bizi dirlik ve doğruluk üzere yaşat, aramızdaki sevgi bağlarını güçlendir, kalblerimizi ayni görüş ve düşünüş halkası içinde birleştir. Dinden, imandan, doğruluktan, Sana ibadet ve taatdan ayırma Yâ Rabbi!
  Yâ Rabbi!
  Bizleri, verdiğin nimetlere karşı şükür borcunu yerine getiren; nimetlerin karşısında nankörlük değil, bol bol hamd eden kullarından eyle, üzerimizden nimetlerini eksiltme, Allah’ım!
  Allah’ım Son nefesde, ölümün aklı baştan gideren acılarından bizi koru. "La ilahe illâllah Muhammedün Resûlüllah" Ve "Eşhedü en la ilahe illâllah ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Resûlüh" diyerek, ruhumuzu teslim etmemizi nasib eyle Yâ Rabbi!
  Okumuş ve yazmış olduğumuz salavat-ı şerifin sevabı ve nurunu önce Efendimiz, Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) in mübarek ruhuna ve al ve ashabının ruhlarına hediye eyledik sen ulaştır. Ya Rabbi! Ayrıca okunan salavat-ı şeriften hasıl olan sevabı ölmüş olan ana babalarımızın ve geçmişlerimizin de ruhuna hediye, ediyoruz sen ulaştır Ya Rabbi!
  Cümlemizin kalbine İslam nurunu, Kur'an hidayetini ver. Cümlemizi Islam’a bağla, bizleri Müslüman olarak yaşat, Müslüman olarak öldür. Bizleri Dünyâ ve Âhiret mutluluğuna erdir. Dünya'da mekansız, Âhiret'de imansız bırakma Yâ Rabbi!
  Habib'in Muhammed Mustafa, Kitab’ların, bütün sevdiklerin yüzü hürmetine, bizleri dergah-i ulûhiyyetinden boş çevirme, duâlarımızı kabul eyle, yâ Gafur u yâ Gaffâr.
  Sübhâne rabbike rabbi'l-izzeti amma yasifûn ve selâm ün ale'l-mürselin ve'l-hamdü lillahi Rabbi'l-Alemin ..
  Hayırların fethi, şerlerin def'i, ehl-i imânın selameti, insanlığın kurtuluşu, memleketimizin her türlü kötülüklerden korunması, Ümmet-i Muhammed'in selameti için EL-FATIHA.
  abdulmelik bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş