Satılan Her 10 Akıllı Telefondan 3’ü Samsung

Konu 'Bilişim Teknolojileri' bölümünde Lethe tarafından paylaşıldı.

 1. Lethe

  Lethe Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  12 Nisan 2010
  Mesajlar:
  8.551
  Beğenileri:
  8.202
  Ödül Puanları:
  113

  Akıllı telefon pazarında Samsung’un hakimiyeti tüm kuvveti ile devam ediyor. 2013 yılında satılan her 10 akıllı telefondan 3’ü Samsung imzasını taşıyordu. Peki diğer markalar için durum ne?

  [​IMG]

  Android ile birlikte esmeye başlayan Samsung fırtınası, kızışan rekabete rağmen gücünden bir şey kaybetmeden devam ediyor. Şu sıralar Galaxy S4’ün pazara sunulması konusunda heyecanlı bir bekleyiş içersinde olan Samsung ekibi, suskun geçen yılın ilk çeyreğinde de hakimiyetini korumayı başarmışa benziyor.

  Araştırma sonuçlarına göre 2013’ün ilk çeyreğinde Samsung, toplam akıllı telefon satışlarının %29.6’lık dilimini oluşturmayı başardı. İlk üç aylık dönem için bu rakam çok çok iyi zira Galaxy S4 ve sonrasında Galaxy S4 Mini, Galaxy Note 3 gibi modellerin pazara girişi ile bu rakam çok daha yukarılara tırmanmış olacak.

  Akıllı telefon pazarında Samsung’un en büyük rakibi olan Apple’ın ise %15.3’lük bir payı bulunuyor. Diğer önemli üreticilerden Nokia %4.3, HTC %4.4, Huawei %4, Sony %3.8, ZTE %3.7, LG %3.6 paya sahip.

  Samsung Galaxy S4, HTC One ve Sony Xperia Z modellerinin pazara ikinci çeyrekte birlikte adım atması rekabetin boyutunu değiştirecektir elbet. Ayrıca bu rakamlarda yılın ikinci çeyreği için ciddi değişikliklerin olması da muhtemel.

Sayfayı Paylaş