Sayfa 103

Konu 'İngilizce 8. Sınıf' bölümünde caspar0n1 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. caspar0n1

caspar0n1 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0

sayfa 103 cevabı yapan var mı?
  2. KaRaMBoL

KaRaMBoL Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Page 103 :D

Gece geç saatlerde, ama uyumak için gidemedim.Ben yabancılar hakkında yeni şeyler bulmak için benim bilgisayar başladı.Aniden, benim pencere çalıyor
    bir yabancı fark ettim.Ben ve bir süre ona baktı, sonra Pencereyi açtım, o da kalktı ve kendisini tanıttı.
    1.Korkma ben sana bir şey yapmam.
    2.Ben korkmuyorum ama heyecanlı.Ben her zaman bir yabancı görmek düşlüyordum.
    3.Ben bilirim.Ben iki yıl seni gözledim Ben, sevecerim, ama ben, henüz benim ödevimi bitirmedim.
    4.Platenus ziyaret etmek ister misiniz?
    5.Telaşlanma! Ben, senin için onu yapabilirim.
    Ben hemen kameramı aldım ve Calyphoreyle uzay gemisine bindik.Kısa bir yolculuktan sonra, biz Platenus indik.Gezegenin birçok teknolojik yenilikleri ile
    son derece modern görünüyordu.Hava, tazeydi, ve çevre temizdi.Ben, büyük ve küçük, genç ve yaşlı yabancıların milyonlarcasını görebilirdim.
    Calyphore, gezegenin merkezinde kontrol dükkanına beni aldı.Bir sürü ekranlar ve düğmelerle kocaman bir binaydı.
    1.Biz bu binadan gezegenimizi kontrol ederiz.Biz şimdiden, hava, su ve yiyecek üretim makinelerini icat ettik.Sen, onu denemek istermisin?
    2. Evet, memnun eder. Sen, henüz zaman makinesini icat ettin mi?
    3. Tabii. Sen, zamanında bir yolculuğa sahip olmayı beğenir miydin?
    4. Evet. Biz, Taş Deviri'ne gidebilir miyiz?
    5. Kesinlikle. Senin emniyet kemerlerini bağla, memnun et.
    Biz Taş Devri seyahat ederken, biz Henry, uyan, benim için anne seslendiğini duydu.Tekrar, okul için geç kalırlar.Calyphore eve çabuk beni uçtu gitti.
    Şansla, ben, Platenus'un birçok fotoğrafını aldım. Öyle, ben, benim hikayemin, gerçek olduğu benim arkadaşlarımı kanıtlayabilirdim.

BİR TEŞEKKÜR YETER :D
    @cı97, BbüÜşŞrRaA ve furkan123_ bunu beğendi.
  3. KaRaMBoL

KaRaMBoL Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    SAYFA 104
    B2
    1. Henry, onun, onun penceresinde bir yabancıyı fark ettiği zaman bilgisayarı kullanıyordu.(T)
    2. O, onla ilgilenmedi.(F)
    3. Calyphore, Henry'i yaralamayı istedi.(F)
    4. Henry, Platenus'u ziyaret etmeyi istedi, ama o, onun ödevinin hakkında endişeliydi.(T)
    5. Calyphore, ilk olarak kontrol dükkanına Henry'i aldı.(T)
    6. Henry'in, yemesi için Multivex'in bir fincanı vardı.(F)
    7. Calyphore ve Henry, Taş Deviri'ne gidebilirdi.(F)

B3

1.soru
    Bence dik dik bakmak.
    cevap(a) Uzun bir zaman boyunca bir şey veya birisine bakmak.

2.soru
    Bence birisini izlemek.
    cevap(b) Dikkatli şekilde bir şey veya birisini izlemek.

3.soru
    Bence icat-yenilik demek
    cevap(b)Yeni şey.

4.soru
    Bence aşırı derece demek
    a) Derece veya şiddette çok büyük.

5.soru
    Bence kanıtlamak demek
    cevap(a)Bir şeyin, gerçek olduğunu göstermek.

Bir teşekkür yeter CANLAR :D
    kuru bunu beğendi.
  4. kuru

kuru Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    SAYFA 103

Gece geç saatlerde, ama uyumak için gidemedim.Ben yabancılar hakkında yeni şeyler bulmak için benim bilgisayar başladı.Aniden, benim pencere çalıyor
    bir yabancı fark ettim.Ben ve bir süre ona baktı, sonra Pencereyi açtım, o da kalktı ve kendisini tanıttı.
    Calyphore: Korkma ben sana bir şey yapmam.

Henry: Ben korkmuyorum ama heyecanlı.Ben her zaman bir yabancı görmek düşlüyordum.

Calyphore: Ben bilirim.Ben iki yıl seni gözledim Ben, sevecerim, ama ben, henüz benim ödevimi bitirmedim.

Henry: Platenus ziyaret etmek ister misiniz?

Calyphore: Telaşlanma! Ben, senin için onu yapabilirim.

Ben hemen kameramı aldım ve Calyphoreyle uzay gemisine bindik.Kısa bir yolculuktan sonra, biz Platenus indik.Gezegenin birçok teknolojik yenilikleri ile
    son derece modern görünüyordu.Hava, tazeydi, ve çevre temizdi.Ben, büyük ve küçük, genç ve yaşlı yabancıların milyonlarcasını görebilirdim.
    Calyphore, gezegenin merkezinde kontrol dükkanına beni aldı.Bir sürü ekranlar ve düğmelerle kocaman bir binaydı.

Calyphore: Biz bu binadan gezegenimizi kontrol ederiz.Biz şimdiden, hava, su ve yiyecek üretim makinelerini icat ettik.Sen, onu denemek istermisin?

Henry: Evet, memnun eder. Sen, henüz zaman makinesini icat ettin mi?

Calyphore:Tabii. Sen, zamanında bir yolculuğa sahip olmayı beğenir miydin?

Henry: Evet. Biz, Taş Deviri'ne gidebilir miyiz?
    Calyphore: Kesinlikle. Senin emniyet kemerlerini bağla, memnun et.
    Biz Taş Devri seyahat ederken, biz Henry, uyan, benim için anne seslendiğini duydu.Tekrar, okul için geç kalırlar.Calyphore eve çabuk beni uçtu gitti.
    Şansla, ben, Platenus'un birçok fotoğrafını aldım. Öyle, ben, benim hikayemin, gerçek olduğu benim arkadaşlarımı kanıtlayabilirdim.
    tınnn bunu beğendi.
  5. tınnn

tınnn Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    104sayfa

b2 =sırayla t
    f
    f
    t
    t
    f
    f

olacak b3= sıratla 1.a
    2.b
    3.b
    4.a
    5.a

c1 bölümü=henry yazan yere= henry is the main chareter he's in terested in aliens hee meets and goostop planetus with him take alotof picture

calyphore yazan yere= he is the other main chareecter he's from platenus
    yazacaksın öbür ikisini yapmadım 105 'de yok

106 writing bölümü=

1. just
    2.already
    3.yet,yet
    4.already

107 ise 2,3,1 olacak
  6. mahmut63

mahmut63 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    1.Korkma ben sana bir şey yapmayaçağım
    2.Ben korkmuyorum ama heyecanlı.Ben her zaman bir yabancı görmek düşlüyordum.
    3.Ben bilirim.Ben iki yıl seni gözledim Ben, sevecerim, ama ben, henüz benim ödevimi bitirmedim.
    4.Platenus ziyaret etmek ister misiniz?
    5.Telaşlanma! Ben, senin için onu yapabilirim.
    1.Biz bu binadan gezegenimizi kontrol ederiz.Biz şimdiden, hava, su ve yiyecek üretim makinelerini icat ettik.Sen, onu denemek istermisin?
    2. Evet, memnun eder. Sen, henüz zaman makinesini icat ettin mi?
    3. Tabii. Sen, zamanında bir yolculuğa sahip olmayı beğenir miydin?
    4. Evet. Biz, Taş Deviri'ne gidebilir miyiz?
    5. Kesinlikle. Senin emniyet kemerlerini bağla, memnun et.
  7. umutcan997

umutcan997 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    19
    Al sna daha fazlasi:

Bakin sayfa 100de soru cevaplari ,101de sadece a1 soru cevaplari ,103de paragraf Çevİrİ, 104de b2 b3,105de c2,106da boŞluk doldurma hadİ baŞlayalimmm...........

Sayfa 100

1.soru cvp: I lİke readİng books
    2.soru cvp: I read a book about fortyfİve mİnutes a day
    3.soru cvp: I lİke an adventure books
    4.soru cvp: I read the (herhangİ bİr kİtap İsmİ yazin sonuna)

sayfa 101
    a1:

1.soru cvp:my favorİte fİlm İs saw
    2.soru cvp:yes i lİke

sayfa 103
    paragraf b1:

Gece yarisiydi ama ben uyumamiŞtim.bİlgİsayarimi ÇaliŞtirdim ve uzaylilar hakkinda bİr Şeyler araŞtirdim.anİden pencereme bİr uzayli tikladi.gÖzÜmÜ ona dİkİp bakarken penceremİ aÇtim ve İÇerİgİrİp kendİsİnİ taniŞtirdi

calyphore:korkma senİ İncİtmeyeceĞİm

henry:korkmuyorum ama heyecanlandim.her zaman uzaylilari rÜyamda gÖrÜrÜm.

Calyphore:bİlİyorum 2 senedİr senİ gÖzlemlİyorum.bİzİ gÖrmeyİ hak ettİn gezegenİmİzİ zİyaret etmek İstermİsİn

henry:Çok sevİnİrİm ama henÜz ev Ödevİmİ bİtİremedİm

calyphore:endİŞelenme ben yaparim

hemen kamerami aldim calyphore İle bİrlİkte uzay gemİsİne bİndİk. Kisa bİr yolculuktan sonra platenus gezegenİne İndİk.gezegen son derece modern teknolojİlerle doluydu. Hava Çok tazeydİ ve Çok temİzdİ.mİlyonlarca bÜyÜk kÜÇÜk yaŞli uzayli gÖrdÜm.calyphore benİ gezegenİn kontrol merkezİne gÖtÜrdÜ.bÜyÜk bİr yapiydi bİr sÜrÜ ekran ve dÜĞme vardi

calyphore:bİz bu bİnada gezegenİmİzİ kontrol edİyoruz.zaten hava,su ve gida Üretİm makİnalarimiz var.Üretİyoruz ve onlari burada daĞitiyoruz.bİraz multİvex Ürettİk denemek İstermİsİn

henry:evet,lÜtfen.zaman makİnasini İcat ettİnİzmİ

calyphore:tabİkİ zamanda gezmek İstermİsİn

henry:evet kesİnlİkle taŞ devrİne gİdelİm

calyphore:tabİkİ koltuk kemerİnİ baĞlarmisin

(arkadaŞlar hİkayedekİ en alt paragrafi yapmaya gerek duymadim ÇÜnkÜ kisacik bİr Şeydİ o yÜzden yİnede ÖzÜr dİlerİm hadİ devam edelİm)

sayfa 104
    b2:

DoĞru-yanliŞ

t
    f
    f
    t
    t
    f
    f

b3:
    1: A