sayfa 121 122 hansel ve gretel metni anlamı

Konu 'İngilizce 8. Sınıf' bölümünde ela_göslüm tarafından paylaşıldı.

1. ela_göslüm

ela_göslüm Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0

hansel ve gretel metninde bildiğim cümlelerin anlamlarını yazıyorum. büyük bir ormanın yakınında yoksul bir odun kesicisi iki çocuğu hansel ve gretel ile yaşıyordu.2.cümlenin anlamını bilmiyorum. 2. parağraf: hansel ve gretelin üvey anneleri onları ormana almak ve yanlız bırakmak istiyor.çocuklar evin yolunu bulamayacaklar ve üvey anneleri onları göremeyecek.sayfa 122 devamını çeviriyorum.hansel ve gretel üvey annesinin planını duyarlar.hansel paltosunun cebine küçük çakıl taşları koyar.hansel ise ormanın üzerine cebindeki çakıl taşlarını atar.onlar gece çakılı takip eder ve evlerine geri döner. diğer parağraf: kısa süre sonra bbaları ve üvey anneleri hansel ve greteli ormana tekrar götürür.hansel yolda ekmek kırıntılarını atar. diğer parağraf:hansel ve gretel bu sefer yolunu bulamaz çünkü kuşlar ekmek kırıntılarını yerler. onlar ormanın derinliklerinde küçük bir ev görürler.diğer cümleyi bulamadım. diğer parağraf: evin sahibi yaşlı bir cadıdır.diğer cümleyi bulamadım. ve son parağraf:hansel ve gretel bunu fark eder ve onlar kaçarlar.onlar uzun süre yürür ve sonunda babalarının evlerini görürler.son cümleyi bulamadım..
  2. krallord16

krallord16 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    babaları ile konuşup babalarının yanında yaşarlar

bir teşekkür yeter

Sayfayı Paylaş