sayfa 52

Konu 'Coğrafya 11. Sınıf' bölümünde çılgın tarafından paylaşıldı.

1. çılgın

çılgın Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    6

sütün üretim aşamasından soframızagelene kadar etkili olan doğal faktörler içerisinde özellikle iklim şartları hayvancılık yapılan bölgeyi o bölgede çayır yetişmesini direk etkiler buda üretim miktarı üzerinde etkili olur yaz yağışının olduğu alanlarda gür otlaklar yetişeceğinden verim artar maliyet azalır aksi takdirde hayvanları hazır yemle beslemek zorunda kalırsınız bu da maliyeti artırır olumsuz iklim koşulları ulaşımı olumsuz etkileyerek ulaşım maliyetini artırır süt ürünlerinin bozulmaması için soğutmalı kamyonlarla taşınması gerekir bu da dağıtım maliyetini artırır iklim şartları insanların tüketim alışkanlıklarında da etkili olur yine üretim yapılan bölgedeki yer şekilleri ulaşım üzerinde ve beraberinde dağıtım üzerinde etkili rol oynar uygun ulasım koşulları maliyeti düşürür kışın kapanan yollar dağıtımı olumsuz etkiler yine dağlık ve engebeli arazi ulasımda zorluklar oluşturduğu için fabrika yewri olarak seçilmez bu da süt ile fabrika arasındki mesafeyi artırır beraberinde sütün taşınması sonucu maliyet artar:D:cool::rolleyes::307:
  2. özgr_kz

özgr_kz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sayfa 52deki şemayı acıklarmısınız?:(

Sayfayı Paylaş