Sayfa 54 / 7 etkinlik

Konu 'Dil ve Anlatım 10. Sınıf' bölümünde |Ka0$| tarafından paylaşıldı.

1. |Ka0$|

|Ka0$| Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0

Şimdiden teşekkürler.....:cry:
  2. *.Sinnlos Ein Sturm.*

*.Sinnlos Ein Sturm.* Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    6.732
    Ödül Puanları:
    0
    Soruları yazarsan yardımcı olabiliriz
  3. |Ka0$|

|Ka0$| Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Buyur Kardeşim sorular bunlardır...

• Okulunuzun çevresinde dogal bir manzara belirleyiniz.Bu görünüşü önce nesnel sonra da öznel ifadelerle anlatınız,bunların farklılıklarını belirtiniz.?
    • Sınıfınıza getirdiğiniz günlük gazete ve dergilerden nesnel ve öznel anlatıma örnekler şeçiniz.Bunları okuyunuz ,bunların farklılıklarını söyleyiniz.Siz de benzer metinler yazınız ?
    • Kitabınızdaki metinlerden günlük gazete ve dergilerden dogrudan anlatım ve dolaylı anlatıma örnek teşkil edecek yazıları seçiniz.Bunları okuyunuz,bunların farklılıklarınını açıklayınız.Sizde benzer metinler yazınız.?
    • Kitabınızdaki metinlerden,günlük gazete ve dergilerden somut ve soyut anlatıma örnek olabilecek metinler seçiniz.Bunları okuyunuz,bunların farklılıklarını belirtiniz.Siz de benzer metinler yazınız..?
    Sorular bunlardır..
    Not:2010/2011 Zambak YayınLarı 10. Sınıf DiL ve AnLatım Kitabı Sayfa 54 / 7 ETKİNLİK SoruLarı
  4. |Ka0$|

|Ka0$| Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Evet arkadaşlar LÜTFEN YARDIMCI olun..YARDIMLARINIZA ÇOK İHTİYACIM VAR LÜTFEN.....
  5. bilinmeyen06

bilinmeyen06 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    1) Nesnel anlatım demek olgulara dayanarak anlatmaktır.Öznel de ise kendi düşüncelerini dile getirirsin.
    Örnek cümle yazacak olursak ;
    NESNEL CÜMLE: Okulumuzun bahçesinde ağaçlar var.
    Öznel CÜMLE: okulumuzun bahçesindeki ağaçlar güzeldir. (vb gibi cümleler yazabilirsin )
    sadece ilkini cevapladım diğerlerine de bakıyorum ...

Sayfayı Paylaş