sayfa 54

Konu 'Coğrafya 11. Sınıf' bölümünde çılgın tarafından paylaşıldı.

1. çılgın

çılgın Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    6

sayfa 54 55

sayfa 54
    pamuk üretiminde etkili olan beseri faktörler pamuk ekimi yapabilecek gerek teknolojik imkanların gerekse üretimden olgunlaşma dönemine kadar geçen gerekli sulama ihtiyaçlarının karşılanabilmesi bunları oluşturabilecek bir sermayegereklidir o bölgede yada çevre bölgelerde pamuk için uygun sanayi tesislerinin varlığı üretilen pamuğun hızlı bir şekilde dağıtıma aktarılması için uygun teknolojik gelişmeler pamuğun hem üretim miktarını hem de pazara ulaşma kalitesini etkiler yine dağıtım aşamasında üretim bölgesinin uygun ulaşım koşullarına sahip olması modern pazarlama yöntemlerine uygun pazarlanması dağıtım faaliyetlerini etkiler yine pamuk için oluşturulan pazar yapısının çeşitli olması kullanıldığı sektörlerin bolluğu kullanıldığı sektörlerde yapılabilecek yoğun reklam tanıtım faaliyetleri bölgenin genel gelir düzeyi üretilen ürünün kalitesi ve insanlar için temel ihtiyaç grubuna girip girmemesi üretilen ürünlerin sınıflandırılması tüketilen pamuk üzerinde etk,ilidir pamuk için üretim tüketim dağıtım faaliyetlerinde tarladan toplanıp işlenmesinde uygun koşulların varlığı dağıtımındaki ulaşım ve maliyet avantajları tüketimine yönelik üretilen ürün çesitliliği pazar potansiyeli temel ihtiyaç sınıflandırmasındaki etkili oln beseri faktörler olarak karşımıza çıkar sayfa 55 etkinlik reklam faaliyetkeri tüketimi artırmada önemli bir etkendir bir bölgenin nüfus miktarındaki artış tüketimi artırır teknolojik gelişmeler insanların tüketim alışkanlıklarını artırır pazarlama teknikleri üretim tüketim dağıtım arasındaki ilişkide önemli rol oynar dinamik nüfuslu ülkelerde girişimci ruhlu insanlar farklı iş kollarının oluşmasını saglarlar ihtiyaçların tür ve özellikleri tüketimi direk etkileyerek üretimde de rol oynar siyasal ve politik ilşkiler ülkeler arası ticarette önemlidir tüketimdeki hızlı artış üretim kapasitesinin zorlanmasına yol açar bilim ve teknoloji üretim tüketim dağıtım faaliyetlerinde kalite ve maliyeti artırır
  2. Toгgαи

Toгgαи Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.809
    Ödül Puanları:
    38
    Bunların hepsini bir başlıkta toplasaydın daha iyi olurdu aslında...
  3. çılgın

çılgın Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    6
    sen toplamışsın çok thanks
  4. wicked

wicked Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ya arkadaşlar sayfa 55deki performans ödevini yapan var mı?
    bana yarına lazım da :cry:
  5. nurseda

nurseda Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok saol.
  6. çılgın

çılgın Üye

Beğenileri:
    1