sayfa 84 anlama-yorumlama 3.soru

Konu 'Edebiyat 11.Sınıf' bölümünde Elifke tarafından paylaşıldı.

 1. Elifke

  Elifke Üye

  Katılım:
  4 Kasım 2008
  Mesajlar:
  5
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  arkadaşlar sayfa 84 anlama-yorumlama 3.soru(yayın hayatına yeni girecek bir edebiyat dergisinin editörü olduğunuzu varsayarak,ilk sayı için,derginin sanat anlayışını açıklayan bir yazı yazınız.)lütfen yardımcı olun,yarına acil lazım..:confused:
 2. Elifke

  Elifke Üye

  Katılım:
  4 Kasım 2008
  Mesajlar:
  5
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  arkadaşlar ne olur yardımcı olun.
 3. _ShİtLeMbİq_

  _ShİtLeMbİq_ Forumdan Uzaklaştırıldı

  Katılım:
  21 Şubat 2009
  Mesajlar:
  414
  Beğenileri:
  75
  Ödül Puanları:
  0
  sanat,yaratıcılığın ve/veya hayalgücünün ifadesi olarak anlaşılır. Tarih boyunca neyin sanat olarak adlandırılacağına dair fikirler sürekli değişmiş, bu geniş anlama zaman içinde değişik kısıtlamalar getirilip yeni tanımlar yaratılmıştır. Bugün sanat terimi birçok kişi tarafından çok basit ve net gözüken bir kavram gibi kullanılabildiği gibi akademik çevrelerde sanatın ne şekilde tanımlanabileceği, hatta tanımlanabilir olup olmadığı bile hararetli bir tartışma konusudur. Açık olan nokta ise sanatın insanlığın evrensel bir değeri olduğu, kısıtlı veya değişik şekillerde bile olsa her kültürde görüldüğüdür.
  işte bu bilgilere dayanarak siz okurlarımız için yepyeni bir kültür sanat dergisi ortaya koyduk.dergimizin amacı sanatın her daim hayatımızın bir parçası olduğunu siz değerli okurlarımıza bildirmek.
  bizleri seçtiğiniz için teşekkürler.

  sonunu pek yapamadım ama ağer beğenmezse devamını getirmeye çalışırsın:D ben bu kadar yapabildim çünkü.
  masumenay bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş