sayısal şeçtim ama..

Konu 'Psikolojik Danışma - Rehberlik' bölümünde Erenmelike tarafından paylaşıldı.

1. Erenmelike

Erenmelike Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    9

merhaba 10 sınıfa gidiyorum ve sayısal seçtim seçme nedenimde matematik hocamın sen sayısalı yaparsın felan dedi, meslek alanının geniş olduğu , seçtim işte bu kadar zor olucağını tahmin etmedim açıkcası yada hocalar gözümü korkutmaya çalışıyor :D neyse matematik ve geometri yapabiliyorum fizik:2 kimya:3 biyoloji:4 fizik kötü olması bilgisayardan ekrana veriliyor yazıyoruz hakkını yemiyim arada gerekli yerleri dersin başında söylüyor ama sınıftaki gibi olmuyor tabi üniversite sınavını düşünüyorum sınıfı geçmek değil derdim geçerim ama üniversitede tökezlersem
  2. Moderatör Sümeyye

Moderatör Sümeyye Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.144
    Ödül Puanları:
    113
    bende 10.sınıfım ve sayısal bölümü seçtim..diğer dersler çalışınca da olur ama fizik kimya pek bende çalışsam da olmuyordu,çok çalışmak gerekiyor.özellikle bundan sonraki senelerde daha da zorlaşacak ama kendine güvenip,yapmalısın.notların kötü değil.benimde fizik:3 kimya:4 biyoloji:5 matematik ve geometri de :5.ben kendime güvenimden dolayı bu bölümü seçtim.çalışınca anlayıp çözebiliyorsan doğru bölüm seçimi.ama şunuda söyleyim; ben edebiyat,dil ve anlatım,tarih yapıyorum ve bölüm değiştirsem mi diyorsan yanılırsın çünkü sayısalcıların sözel ve eşit ağırlıkta yapabilmesi gerek.Notların gerçekten kötü değil,ben senin notlarından şunları anlıyorum;çalışınca çok da iyi yapabilirsin.Güvenmelisin çünkü en önemlisi bu.Benimde hocalarım derslerin zorlaşacağını söylüyor ve iyi kara vermemizi söylüyor.bunu her hoca söyler.Ama tıp,mühendislik gibi yüksek bölümler de istersen gelecek gösteren bölümde sayısaldır.Bana göre iyi bölüm seçimi,sen bilirsin tabi değiştirmekte.
  3. Erenmelike

Erenmelike Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    9
    fizikten hiç hoşlanmıyorum nasıl birders o öyle anlamadm gitti kimya biyoloji çok çalışıp apabilirim ama fizik bilemiyorum nasıl çalıştığın hakkındabiraz bilgi veririmisin
  4. Moderatör Sümeyye

Beğenileri:
    4.144
    Ödül Puanları:
    113
    tabi :) fizikte bazen formülleri bilsen bile soruları yapamayabilirsin.benim ilk dönem ve ilk yazılım zayıftı fizik.Ama ikinci dönem 3 yaptım ve sorunu biraz da olsa hallettim.Formülleri bileceksin,sorularını nasıl yapacağını öğrenip o konuda kendini geliştireceksin.Konuyu tam olarak anladığın zaman test çözüp,geliştireceksin kendini ve konu kalıcı olacak.Not kağıdı hazırlayabilirsin yazılıdan önce.hep elinde olur ve tekrar edersin.Ama fizikte bir soruyu gördüğünde formülü ve nasıl yapılacağı aklına gelmelidir,işte sende böyle yaparak başarılı olabilirsin.Sormak istediğin soruları rahatlıkla bana sorabilirsin. :) elimden geldiğince yardımcı olurum ;)
  5. Erenmelike

Erenmelike Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    9
    bende şöyle bir düşünce var hani hiç birşey yapamazsam fizik kimya biyolojide türkçe matematik geometri de en iyi netti kazanarak bir yere gidebilirim gibi ama denedim olmadı diyede hemen bırakmıycam en az bir kaç konusunu en iyi şekilde öğrenicem (üniversite sınavlarında ağırlıklı olrak çıkanları mesela kimyadan felan) arkadaşımın birine böyle söyledim oda sayısalda ne işin var o zaman tm ye geç dedi :D
  6. Moderatör Sümeyye

Beğenileri:
    4.144
    Ödül Puanları:
    113
    yapabiliyorsan sayısal bölümü,diğerlerini hiç düşünüp kafanı karıştırma.pişmansan kararını değiştir o zaman.geleceğini düşünüp karar ver
  7. Erenmelike

Erenmelike Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    9
    hayır değiştirmiycem hata yaparsamda bu benim hatam .pişman olursamda bu benim pişmanlığım insanlar yeterince hayatıma burnunu sokuyorlar elimden geleni yapıcam
  8. Moderatör Sümeyye

Beğenileri:
    4.144
    Ödül Puanları:
    113
    çalışma isteğin böyle ilerledikçe eminim başarıyı yakalayacaksın..Böyle olmalısın..Diğerlerinin ne dediğine bakma,istediğin kendi düşüncene bak :)
  9. Erenmelike

Erenmelike Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    9
    pişman olmayacağımı biliyorum olursamda benim için en iyi şekle getirip devan edicem teşekkürler
    Moderatör Sümeyye bunu beğendi.
  10. Moderatör Sümeyye

Beğenileri:
    4.144
    Ödül Puanları:
    113
    Rica ederim,yardımcı olmuşturum inşallah :)
    Erenmelike bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş