sbs ders programı

Konu 'Psikolojik Danışma - Rehberlik' bölümünde beatiful_111 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. beatiful_111

beatiful_111 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    29

Arkadaşlar 8.sınıfım şuan ki derslerim güzel 85'in altında notum yok fakat ufak bir sorunum var.Günde kaç soru çözmeliyim?Ne kadar konu anlatımı yapmalıyım ve ne kadar boş vaktim olmalı?Bu gün Tüyap'tan aldım kitap sbs serisi de aldım artık tam anlamda çalışmaya başlamak istiyorum önerileriniz neler?
  2. Moderatör Gizem

Moderatör Gizem Moderatör Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    356
    Ödül Puanları:
    63
    8.sınıftasın ve doğal olarak çok çalışman gerekiyor. Bir anda çok fazla soru çözmek sana sıkıcı gelebilir ve verimli de olmaz zaten. İlk gün 50, ikinci gün 70 diye arttırabilirsin fakat kesinlikle canın istemiyor diye boşlama yoksa tüm sene öyle geçer. Ayrıca her gün sözel veya her gün sayısal çözme. Bir gün sayısal çözüyorsan diğer gün sözel çöz ya da haftanın 3 günü sözel, 4 günü sayısal çözebilirsin.

Her gün, işlediğin konuların mutlaka tekrarını yap, bunun faydasını yazılılarda da göreceksindir. Şuan ilk yazılıları oluyorsun ve bunlardan yüksek notlar almaya bak, diğer sınavların daha zor olacaktır. Önemli olan formülleri veya notları kendinden yapışkanlı kağıtlara yazıp kitaplarına, defterlerine yapıştır. Görsel aklında kalmasını sağlar. Kendine de vakit ayırmalısın tabii ki ama çalışma aralarında kendine çok vakit ayırırsan örneğin bir saat boyunca televizyon izlersen çalıştıklarının bir anlamı kalmaz. Testlerini çözüp konu tekrarını yaptıktan sonra istediğini yap.

Annemin de dediği gibi "Hiçbir mazeret yapılmayan işin yerini tutmaz. Mazeretleri olan başarısız olur." ;)
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş