"Serbest Kıyafet" Değerlendirmesi

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Ordu Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, Milli Eğitim Bakanlığı'nın okullarda serbest kıyafet yönetmeliği konusunda değerlendirmede bulundu.

  Milli Eğitim Müdürü Türkkan, Ordu Gazeteciler Cemiyeti'nde yaptığı açıklamada, "Serbest kıyafet uygulamasında hiçbir sorun yoktur. Eğer bir kargaşa olacaksa okul aile birliğinin aldığı karar uygulanır" dedi.

  "Serbest kıyafet konusunda şuanda velilerimiz, okul müdürlerimiz tedirginlik yaşamasına gerek yok" diyen Türkkan, şunları kaydetti: "Milli Eğitim Bakanlığımız, 'Eğer bir kargaşa olacaksa, okul aile birliği karar alır o karardan çıkan uygulanır' demiştir. Hiçbir zorunluluk yok.

  Okul aile birliği karar verirse eski sistemden devam edilir" diye konuştu.

  Ordu'da yapılan yatırımlara da değinen Müdür Türkkan, "Bu yıl 8 tane okulun açılışını yaptık. Şu anda 13 tane açılışa hazır okulumuz var. İnşaatı başlamış 11 okul, inşaatı başlayacak olan 17 okulumuz vardır" şeklinde konuştu.

  "Ordu'daki fiziki yapıyı halletmeden eğitimdeki kaliteyi yakalamamız mümkün değildir" diyen Türkkan şöyle konuştu: "Ben Ordu'ya geleli 10 ay oldu. En büyük projemiz 40 derslikli bir bina yapmaktı. Aynı alana 200 kişilik bir pansiyon binası, 696 kişilik kapalı spor salonu kompleksinin ihalesi yapıldı. İnşallah Ordu'ya kazandıracağız."

Sayfayı Paylaş