sevginin tarifi

Konu 'Alıntı Yazılar' bölümünde merweee_1130 tarafından paylaşıldı.

 1. merweee_1130

  merweee_1130 Forumdan Uzaklaştırıldı

  Katılım:
  25 Ekim 2007
  Mesajlar:
  338
  Beğenileri:
  98
  Ödül Puanları:
  0

  Korkunun olduğu yerde aşk yoktur. Cesarettir sevmek. Düzenlereoyunlarakötülüklere meydan okumaktır. Sevmek; uzaklaşmaktır yalandanbencilliği hiçe saymaktır. Bir başka açıdan da inanmaktır sevmek.Gerçekten inanmaktır tümden inanmaktır. İnsan sevince; sevdiğine bütünvarlığı ile teslim olmamışsa yeteri derecede sevmemiş demektir. Ve ona kayıtsız şartsız inanmıyorsa sevgiden bahsetmeye bile hakkı yoktur.


  Kıskançlık; inancımızın bütünlüğü ölçüsünde besler aşkı. Şüpheyse öldürür.Şüphenin olduğu yerde inancın yeri olmaz. Sevgiden bahsedilemez orada.Kıskançlıksa; kutsal bir duadır dudağında sevenlerin.

  Sevmek; var olmaktır bir bakımaderinden bakılınca yokluğa benzer.Sevmek bütünleşmektir. Çok seven eksildiğini zannederoysa artmaktır sevmek çoğalmaktır. Çevrenin gözlerimizden silinmesi önce bir eksilme hissi verir insana. Fakat o her şeyimizi varlığı ile doldurdukça arttığımızı anlarız. O bir tek kazanç bütün kayıplarımıza bedeldir.


  Bir an gelir; her şeyi onunla değerlendirmeye başlarız. O bugün mutluysa yaşamak güzeldir. Kabımıza sığmayız. Şarkılar söylemek gelir içimizden. O kederliyse gözlerimizde herşey kederlidir artık. Bütün güzellikler bir bir yitirirler anlamlarını. O anlarda ölümü düşünür de yine ölemeyiz kurtulamamak için.

  Yanmaktır tutuşmaktır sevmek ve yaşadıkça hiç sönmemektir. Dinle sana sevmenin ne olmadığını söyleyeceğim önce. Ne olduğunu sonra anlayacaksın.

  Dinle sevmek alışveriş değildir. Geometri değildir aritmetik değildir. En değerli şeydir belki ama karşılığında hiçbir şey alınmaz. Karşılıksız bir çeke atılmış kuru bir imza değildir sevmek. İskambil kağıdı değildir zar değildir bir dilim değildir hesap pusulası değildir sevmek.

  Sevginin be**** yine sevgiyle ödenir altınla değil. Sevilmekse; sevmenin mükafatıdır ancak karşılığı değil. Bir sevgiye eş bir başka sevgi olamaz. Çünkü her sevgi birbirinden büyüktür. Sevgi tartılamaz sevgi ölçülemez. Sevgi; gram değildir mesafe değildir. Derinlik sanırsınız yüksekliktir o. Sevgi; dudak değildir göz değildir saç değildir. Sandalye değildir sevgi yatak değildir çarşaf değildir. İçki değildir içemezsiniz fakat herşeyden güzeldir sarhoşluğu. Geçip karşısına seyredemezsiniz manzara değildir tablo değildir heykel değildir. Okuyamazsınız kitap değildir. Bilmece değildir çözemezsiniz. İsteseniz de içinizden atamazsınız. Kan değildir kesip damarınızı akıtamazsınız. Siz ağladıkca o güçlenir içinizde. Akmaz gözyaşı değildir. Kuş değildir uçmaz çiçek değildir koklanmaz. Bitmez çile değildir.Demem o ki; ne desen o değildir sevmek.​

Sayfayı Paylaş