Şey.. Şapkası da Vardı da..

Konu 'Fıkra-Komik Yazılar' bölümünde vulnerable tarafından paylaşıldı.

1. vulnerable

vulnerable Üye

Beğenileri:
    299
    Ödül Puanları:
    0

Adam yeni araba almış. Acemi bir şoför olan karısının da “kaza yapar” diye arabayı kullanmasını istemiyormuş. Ancak karısı bir sokak ötelerindeki manava yeni araba ile gitmekte ısrar edince “Boşver karıcığım” demiş, “Allah korusun şimdi gidip bir kaza yaparsın, yarın gazetelerde adının yanında parantez içinde yaşını da yazarlar sonra...”

---

Temel yemek odasının üzerindeki çatının aktığını fark edince hemen bir çatı ustası çağırmış.. Usta gelip şöyle bir bakmış, "Çatınızın aktığını ne zaman fark ettiniz?.." diye sormuş.. "Dün gece.." demiş Temel, "Çorbamı içmem iki saat sürünce şüphelendim!.."

---

Adam karısının 40'ıncı yaş gününü kutlamak için yemeğe götürmüş, "Audi V6 mi?.. Mink kürk mü?.. Elmas gerdanlık mı?.."
    "Ben.." demiş kadın "Boşanmak istiyorum..!"
    "Yooo.." diye cevap vermiş adam, "O kadar çok para harcayamam..!"

---

Bektaşi'nin biri her gün kasabada 'Her şey Allah'tan', 'Her şey Allah'tan' diye mırıldanarak dolaşır dururmuş. Bir gün kasabanın serseri delikanlılarından biri yine böyle mırıldanarak dolaşmakta olan Bektaşi'ye arkasından sessizce yaklaşmış, ensesine okkalı bir şaplak atmış. Canı fena halde yanan Bektaşi'nin pür hiddet dönüp kendisine ters ters baktığını görünce;

- Öyle ne bakıyorsun baba erenler demiş, hani her şey Allah'tandı.

- Tabii demiş Bektaşi, her şey Allah'tan da ben hangi şaklabanı aracı ettiğine bakıyorum."

---

Anneanne, oynaması için torununu kumsala götürmüş, minik çocuk deniz kenarında kovası ile oynarken birden nerden çıktığı belli olmayan dev bir dalga gelmiş ve gitmiş, torun ortada yok..! Anneanne "Tanrım!.. Nasıl olur?.." diye ellerini gökyüzüne kaldırıp çığlık çığlıga ağlamaya başlamış.. "Sana kilisede yıllarca yakaran, mum yakan bana böyle bir acıyı nasıl tattırırsın??.."
    "Tamam.. tamam.." diye kalın bir ses gelmiş yukardan, hemen yine aynı irilikte bir dalga kumsalda patlamış, minik çocuk hiçbir şeyin farkında olmadan aynı yerinde gülümseyerek tekrar oynuyormuş..
    "Tanrım..??"
    "Gene ne var?.."
    "Şeyy.. Şapkası da vardı..!"

---

:D:D:D
  2. !!emine!!

!!emine!! Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    94
    Yer: