sıfat çeşitleri

Konu 'Dil ve Anlatım 10. Sınıf' bölümünde Sevqi. . tarafından paylaşıldı.

1. Sevqi. .

Sevqi. . Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    1.863
    Ödül Puanları:
    0

:eek::eek::eek::eek:aşağıdaki metindeki sıfat çeşitleri yazınız :confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

Büyük yolun kıyısındaki sevimli bir ev vardır. Önünde gözünüze bahçede yeşil yeşil tahta parmaklar 3 ağaç bahçe hendeğin bir hava katmıs parmaklık biraz hendek kenden yemyeşil çimen arasından çünçük bir papatya ac her saat gelis güzelisiyor çayır görelerin anlıması kır çiçekleri bana diye iç tazalamıyordu multudu taman olur sır çalı kuş havadı bahçedeki güle Laleler deyil de çünçük küçük çiçek multu anlatım kuş gagası öp öne mavi göklere yükselen az sonra ikiolğu bahçe geldi büyükiü elde kesin parlak kesin vardı çocuk papatya doğru iledir çiçekini 4 yanın görgen biçim çimen bir parça kesmek başiadı diyer çiçek kopar dedi bu sözler Zavallı papatya kokusunda yer kapattın bu yüzden küçük hayır hayır bırak kas diye ceap verdi
    Son düzenleyen: Moderatör: 16 Aralık 2013
  2. Sevqi. .

Beğenileri:
    1.863
    Ödül Puanları:
    0
    yarın bana lazım :) :) :)
  3. !!emine!!

!!emine!! Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    94
    Yer:
    Istanbul

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

:eek::eek::eek::eek:aşağıdaki metindeki sıfat çeşitleri yazınız :confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

Büyük yolun kıyısındaki sevimli bir ev vardır. Önünde gözünüze bahçede yeşil yeşil tahta parmaklar 3 ağaç bahçe hendeğin bir hava katmıs parmaklık biraz hendek kenden yemyeşil çimen arasından çünçük bir papatya ac her saat gelis güzelisiyor çayır görelerin anlıması kır çiçekleri bana diye iç tazalamıyordu multudu taman olur sır çalı kuş havadı bahçedeki güle Laleler deyil de çünçük küçük çiçek multu anlatım kuş gagası öp öne mavi göklere yükselen az sonra ikiolğu bahçe geldi büyükiü elde kesin parlak kesin vardı çocuk papatya doğru iledir çiçekini 4 yanın görgen biçim çimen bir parça kesmek başiadı diyer çiçek kopar dedi bu sözler Zavallı papatya kokusunda yer kapattın bu yüzden küçük hayır hayır bırak kas diye ceap verdi
    Genişletmek için tıkla...
    Bu kelimelerin Türkçe olduğundan emin misin ?
    Ayrıca cümleler yapı olarak da anlam olarak da karmakarışık ... Neyin isim neyin sıfat vs. olduğu anlaşılmıyor bile . Güçlükle de olsa bulabildiklerimi yazdım , buyrun ..

Büyük Yol - Büyük=Niteleme sıfatı
    Sevimli bir ev- Sevimli = Niteleme sıfatı , Bir= belgisiz sıfat
    yeşil yeşil tahta parmaklık - Yeşil = niteleme s.
    Üç ağaç- Üç= Sayı s.
    Yemyeşil Çimen- yemyeşil=Niteleme s.
    Küçük çiçek- Küçük-Niteleme s.
    Son düzenleyen: Moderatör: 16 Aralık 2013
    Sevqi. . bunu beğendi.
  • Sevqi. .

Beğenileri:
    1.863
    Ödül Puanları:
    0
    sağol teşekkür ederim