Şizofrenist Rapor: 01

Konu 'Sizin Yazınız' bölümünde 'Payanda' tarafından paylaşıldı.

1. 'Payanda'

'Payanda' Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0

Merhaba, burada kim oturuyor?
    -Birkaç gündür yok... Tanıyor musunuz?
    Hayır, daha doğrusu bilmiyorum...
    Teşekkürler.

Hiç bilmediğim bir evin kapısını çalmak istiyorum. Belki de kendi evime çiçeklerle gelip, 'açar mısın hayatım?' demek. İçerde kendimin bile olmadığını bilerek.
    Dışarı çıkıp, zile basıp kaçmak istiyorum her kapının, misket oynayan çocuklarla oturup masal kahramanlarını tek tek öldürmek. Pollyanna olmamaları için bütün pislikleri, bütün sokakların o kaçamaklı gölgelerini beyinlerine hapsedip onlara mum almaları için ruh vermek...

Aynanın karşısına geçip insanların görüntülerini nasıl oluyor da umursuyorlar der gibi bakıyorum. Aşk bir renk olsa, kim siler tuvâlden? Dua etmek için âşık mı oluyorum hep? Tanrı, tanrı demişken bildiğim keskin düşünceleri duvarlarla paylaşmak hoşuma gidiyor. Ölülerin dilinden konuşuyorum beni anlamaman normal dedim geçen kol saatime. Zaman ile tartışıyorken akrep zehrini kustu üzerime, gitme vakti dedim hayâletlere. Bulutlara çıkıp bütün uçurtmaları aşağı bırakmak istiyorum, gökyüzünü siyaha bulayıp başka renklerin kavga etmesine anlam veremem. Yorganımdaki kanı hangi peri temizliyor ki? Kaç melek umutlarım sendelerken kolumu tutup "Korkma, geçecek" diyebildi?! Oysa melekleri hep yazıyorum, insanlara hep değer veriyorum. Kim bileklerimde damarlarımın eksildiğini farkediyor? Veyahutta kaç çizik arttığı, azaldığı. Biliyorum şimdi beni görse "kadın gibi davranma, saç rengi mi bu?" der bütün mezar arkadaşlarım. Bardağın içine şarap yerine yalnızlık dolduran barmenlere sinirleniyorum. Belki de o kafayla yanlış düşlere giriyorum. Kafamın içinde birbirine sarılan iki cisim, iki kelime, ikiden fazla herşey. Bir sokağın adını değiştirip ismini vermek, Morg açılışlarına gitmek beni neden deli yapıyor? Bâzen evimi bulmadan, ya da görüp geçmek istiyorum, saatlerce ilerlemek. Açlıktan değil acılardan öleceğimi biliyorum. Ben asla ecelimle ölmeyi kabul edemem dediğim zamanlar oldu, çünkü bunca acıya değen bir ölüm olmalı, kanserden ölmemeliyim. Ya acılardan bileğim, ya yüreğim kanamalı. O kadar yalnızlık emelleri içinde çektiklerim bir ecel ile götürmemeli beni. Hoş ölüyüm, bunu iyi de biliyorum. Jiletleri elime alıp okşarken "Haydi Payanda de!" diye çok kez konuşmalarını istedim. Ne hoş olurdu, bence gereksiz aletler üretimi yerine bir jilete kod sayesinde hisler üretilebilir. En güzel üretim doğuştan verilen hayâlperestliğimdir. Onunla herkesi konuşturabiliyorum. Cesetlere selam verdiğimi, dün gece evimde bir peygamber ağırladığımı kim akıl erdirir? Korkmayın, ölüydü demek isterim, daha çok korkarsınız o ayrı.

Hiç yaşamadığın bir hayatı ruh koleksiyonu yapmak gibi sevilmek. Belki de kendi hücrelerime gelmeniz gerek 'açar mısın morgu?' demeniz. Ve hiçbir hayata nakil olmamak gerekiyormuş; içinde kendinin olmadığını bile bile... Bunu ölü olarak en iyi ben biliyorum galiba...

Şey...
    Üzerimde yaşanmış yalnızlıklar var
    Bana biraz ümit verir misiniz?

//Payanda
    sumeyra, vulnerable ve berna_66 bunu beğendi.
  2. vulnerable

vulnerable Üye

Beğenileri:
    299
    Ödül Puanları:
    0
    Hayalperestlik . . .

Büyük bir keyifle , sıkılmadan okudum.

Böyle şeyleri yazabilmek için yaşamak gerekiyor benim için ama

Senin hayal gücün bayagı yüksek [galiba]..

Teşekkürler :)
    'Payanda' bunu beğendi.
  3. 'Payanda'

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Hayalperestlik değil tam olarak :)

Ben teşekkür ederim :)
  4. vulnerable

vulnerable Üye

Beğenileri:
    299
    Ödül Puanları:
    0
    Merakımı mazur görmeni umarak soruyorum ..

Bu duyguları yaşıyor musun gerçekten ? ... :p
  5. 'Payanda'

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Evet :)
    Yoksa nasıl kaleme dökülür bu kadarı.

Sayfayı Paylaş