skeç örnekleri

Konu 'Türk Edebiyatı Ders Notları' bölümünde mary1876 tarafından paylaşıldı.

1. mary1876

mary1876 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

TÜRÜ=DÜŞÜNDÜREN-KOMEDİ-DRAM

-------HAYAT BAZILARI İÇİN ÇOK ACIDIR----------

---TEK SAHNELİK SKEÇTİR OCAK 2008 YILINDA ....... İLİ .....İLÇESİ ...... KÖYÜNDE YAŞANMIŞ BİR OLAYDAN ESİNLENİP DEĞİŞTİRİLEREK YAZILMIŞTIR...

SÖZDE AİLESİYLE KIZ İSTEMEYE GİDECEK OLAN DAMAT (hayri) TAKIM ELBİSESİYLE SAHNEYE GİRER,,,SAHNENİN UÇ KÖŞESİNDE OTURUR
    CEBİNDEKİ ÇEKİRDEĞİ ÇIKARDIP SEYİRCİYE DOĞRU ÇITLATIP FIRLATIR...10-12 SANİYE SONRA SAHNE-NİN ARKASINDAN DAMAT(hayri) NİN ERKEK KARDEŞİ NAZMİ GELİR VE SAHNE BAŞLAR...
    ---------------------
    NAZMİ= ABİM KIZ İSTEMEYE GİDECEZ SEN NE YAPIYORSUN HALA BURDA BABAM SENİ ARIYO HERYERDE
    (abi dünyasından vazgeçmiş halde arkasına bile bakmadan seyirciye bakarak cevap verir)
    HAYRİ= HİİÇÇÇ MANZARAYI SEYREDİYORUM
    NAZMİ= MANZARAYIMI HAYDAAA ÇATTIK ( 1 adım atar kolundan tutup çekerek) NE MANZARASI ABİ GÖRMÜYORMUSUN HEP TAŞ TOPRAK
    HAYRİ= BIRAK KOLUMU (çeker) İYİ YA BENDE ONU SEYREDİYORUM (puhh)
    NAZMİ= YAPMA BE ABİ BAK İNANKİ ŞİMDİ NEKADAR ÇOK İSTERDİM SENİN YERİNDE OLMAYI
    (abi hayri nazmiye kafasını dönerek ters ters bakar,,,ayağa kalkıp elinin ucuyla hitap eder)
    HAYRİ= NİYE ULAN NİYE (puhh),,(nazmi yüzüne fırlatılan çekirdek kabuklarını silip)
    NAZMİ= YA ABİ SENDE HİÇ BİRŞEYE OLUMLU YÖNÜNDEN BAKMIYORSUNKİ ( hayri yere bakarak)
    HAYRİ= BAKMIYOR DEĞİL BAKAMIYORUM KARDEŞİM (hayri tekrar oturur offf anam off ,,,puhh,,,)
    (nazmi-nin kafası karışmıştır önce tavana doğru bakar sonra abisine bakarak kafasını kaşıyıp yanına oturur)
    NAZMİ= HIIMMM DEMEK DURUM OKADARKİ KÖTÜ ARABADA BENZİN YOKSA Bİ ÇARE BULMAYA ÇALIŞIRIZ YA BENİM GÜZEL ABİM
    (hayri nazmiye dönerek)
    HAYRİ= YOOO ARABADA BENZİN VAR (puhh)
    (nazmi yan saçlarındaki çekirdek kabuklarını silip)
    NAZMİ= ÖYLE DEĞİL BE ABİCİM (diyip eliyle işaret yaparak) ANLASANA ARABADA BENZİN YOK
    (abi hayri sinirle ayağa kalkıp nazmi-nin bacaklarına tekme atar ve)
    HAYRİ= ULAN ABİNLE BÖYLE KONUŞMA HAKKINI KİM VERDİ SANA (diyip ağzındaki ayıklanmış kabukları üst saçlara doğru fırlatır)
    (nazmi hiç kalkmadan önce başındakileri siler ve yüzünü abisine çevirip)
    NAZMİ= DUR BE ABİM HEMEN CELALLENME OTUR HELE HEM BEN SENİN KARDEŞİN DEĞİLMİYİM SADECE TAHMİNDİ HEM BİRBİRİMİZE ANLATIP PAYLAŞMIYCAZDA KİMİNLE PAYLAŞACAZ SORUNLARIMIZI
    (hayri abi yumuşayıp oturur ve seyircilere doğru dönüp çekirdek çıtlatmaya devam ederken)
    HAYRİ= OFF ANAM OFFF (puhh)
    NAZMİ= HAAA ŞİMDİ BULDUM BİRAZDAN KIZ İSTEMEYE GİDECEZ YA
    HAYRİ= EEE NE OLMUŞ
    NAZMİ= NE OLMUŞU VARMI YAZ-A DA DÜĞÜN OLACAK VE SEN HALA YEDEK KULUBEDESİN ŞİMDİ BİLE DÜĞÜNDEN SONRAKİ İLK GECEDEN KORKUYOSUN BENDE DEDİM ABİCİĞİMİN DERDİ NE AMA MERAK ETME KIZI BUGÜN İSTİYELİM SENİ MERKEZ-E GÖTÜRCEM BAK GÖR SENİ DÜĞÜNE KADAR GOL KRALI YAPACAM
    (hayri abi seyriciye bakıp)
    HAYRİ= TÖVBE TÖVBE MEĞERSEM ODAMDA KRAL MANUKYAN-LA YATIYORMUŞUM HABERİM YOKMUŞ
    (sonra nazmiye dönerek) ............ BU İŞİN PROF.MÜYDÜN SEN .......... ...... ......... ....... (puh)
    (nazmi siler yüzünü)
    NAZMİ= ESTEFURLLAH ABİM HEP TAHMİN AMACIYLA SÖYLEDİM.. AMA BENİMDE Bİ GURURUM VAR PUH SUH MUH DAYAKLAR BENZETMELER NE BU YA
    (hayri abi tekrar yumuşayıp ortalığı hüzüne boğmaya çalışarak)
    HAYRİ= NE YAPİM BE KARDEŞİM DERDİMİ TAŞA SÖYLESEM TAŞ ÇATLAR DAĞA ANLATSAM DAĞ DELİNİR PATLAR
    NAZMİ= OOOOO BEN ŞİMDİ ANLADIM BE ABİM SORUN YENGEDE
    HAYRİ= NASIL YANİ
    NAZMİ= HEM BACAKLARI ÇAPIK EEE BİDE ŞİŞMAN ARTI SAÇLARINDA BEYAZLIK ARTI DUDAKLARIDA TIPKI ...... BENZİYO (derken) (hayri çekirdek poşetini seyircilere doğru fırlatıp ayağa kalkar nazmi-niz boğazını sıkıp duvara doğru dayar)
    HAYRİ= ULAN SEN YENGENİN SADECE ORASINA BURASINAMI DİKKAT ETTİN
    (nazmi boğuk sesle)
    NAZMİ= DDUURR DURR YA ABİ KARDEŞİNDEN NASIN BEKLERSİN BUNU ÖNCE Bİ DİNLE HEM SENDEN BAŞKA BİRİ ALIRMI YENGEM,,,, (HAYRİ= NEE ,,)
    NAZMİ= YANİ ALAMAZ DEMEK İSTEDİM SAYIN ABİCİM YILLARDIR SEVİYORSUNUZ BİRBİRİNİZİ BUNU TÜM HERKES BİLİYO (der demez abisi kardeşinin boğazını sıkmayı bırakır ve yerine geçip oturur nazmi 2-3 defa öksürür)
    HARİ= KUSURA BAKMA YA KARDEŞ HEM BUGÜN SİNİRLİYDİM HEMDE BİR ANDA BOŞ BULUNDUM İŞTE
    (nazmi çok sinirli halde bağırarak abisine doğru)
    NAZMİ= EEE EEEE SENDE SÖYLE BE ABİ SENİN DERDİN....... YÜZÜNDEN MEFTA OLUYODUM AZ ÖNCE
    (hayri bu sfer hayata sinirlenerek kalkıp kendi etrafında 1 tur dönerek kardeşine söyler)
    HAYRİ=BENİM DERDİM GEÇİM BENİM ....... ...........
    (!!!nazmi seyirciye dönerek seslenmeye çalışır!!!!)
    NAZMİ=ABİMİN DERDİNE BAKIN BEN ABİME NE DEMİŞTİM İLK GELDİĞİM ZAMAN HER .... OLUMSUZ YÖNÜNDEN BAKIYO OYSAKİ HAYATLA DEMORASİ ........ YAŞIYCAN HAYAT-A HEM OLUMSUZ HEM OLUMLU HEM ........ HEM ........ YÖNÜNDEN MÜCADELE EDECENKİ TUTUNABİLESİN GERÇEK HAYATI YAŞAYABİLESİN
    (abi hayri ayağa kalkar önce nazmi-ye sonra seyirciye bakıp)
    HAYRİ= SÖYLEDE DİNLİYİM BAKİM DAHA DOĞRUSU SÖYLEDE HERKES DİNLESİN EEEYYYY SEYİRCİ SÖYLESİNDE DİNLEYELİM BARİ
    (nazmide seyirciye tekrar bakıp)
    NAZMİ= DİNLESİNLER BE SÖYLESİN BAKALIM YALANMI DÜŞÜNSENİZE BUGÜN HEP BERABER KIZ-I İSTİYCEZ SÖZ KESECEZ YAZ-A DÜĞÜNLERİ OLACAK BEYAZLAR İÇİNDEKİ YENGEYLE TUTMUŞ OLDUĞUNUZ EVE EŞLER OLARAK İLK ADIMINI ATACAKSINIZ BİR AİLEN OLACAK BİR AİLE REİSİ OLACAN 2-3 YIL İÇİNDE BELKİ 1 BELKİDE 2 ÇOCUĞU OLACAK YANİ BABA OLACAN KENDİ ELLERİNLE SALLAYIP BICI BICI YAPTIRCAN 5-6 YIL SONRA KİTAP DEFTER FELAN ALIP ELİNDEN TUTUP OKULA GÖTÜRCEN HATTA DAHA BÜYÜDÜKTEN SONRA YÜKSEK OKULLARA GÖNDERCEN
    (hayri artık dayanamaz ve hem arada bir seyirciye hem kardeşine bakıp)
    HAYRİ= DUUURRRR BİR OKADAR KONUŞTUN BEN DİNLEDİM ŞİMDİDE BEN KONUŞİM SEN SİZLER DİNLEYİN
    (nazmi umutsuz bi sesle)
    NAZMİ DİNLEYELİM SENİ BAKALIM
    HAYRİ= DİYOSUNKİ ŞİMDİ GİDİP SÖZ ALACAZ
    NAZMİ= EVET
    HAYRİ= YAZ-A DÜĞÜNÜMÜZ OLACAK VE HATTA SENİN DEYİŞİNLE 1-2 YIL SONRA ÇOCUĞUMUZ ÇOCUKLARIMIZ OLACAK VESAİRE VESSELAM ÖYLEMİ
    NAZMİ= EVET OLAMAZMI YANİ
    HAYRİ= ŞİMDİ O TIKANAN KULAĞINI AÇIP AKLINI BANA VERİP İYİ DİNLE BENİ
    NAZMİ= DİNLİYOM SENİ SÖYLEDE HERKES DİNLİYİP DUYSUN SENİDE KİME HAK VERECEK GÖRELİM
    (hayri kardeşini-de ayğa kaldırıp karşısına geçer sinirle)
    HAYRİ= DUYSUN BAKALIM KİME HAK VERECEKLER,,, BEN ÖZEL BİR ŞİRKETTE ÇALIŞIYORUM AYLIK 780 LİRA ALIYORMIYUM ALIYOM DİMİ VE HER AN KOVULMA İHTİMALİM VARMI VAR DİMİ
    NAZMİ= NE OLMUŞ YANİ BAŞKA İŞE GİRERSİN
    HAYRİ= SÖZÜMÜ KESMEE 780 LİRA İLE BEN KİRAMI VERİM KİRALANARAK BÖLÜNİM
    (hayri abi nazmi-ni üzerine doğru 1 adım sahnenin çıkan yerine adım attırarak sözüne devam eder)
    HAYRİ= BİR KISMINI ELEKTRİĞEMİ VERİM KENDİMİ AÇIK PRİZE DOKUNMUŞ GİBİ HİSSEDİP ÇARPİLİM
    (hayri abi nazmi-ni üzerine doğru 1 adım sahnenin çıkan yerine adım attırarak sözüne devam eder)
    HAYRİ= BİR KISMINI SUYAMI VERİM KENDİMİ MARİNA ÇUKURUNA BATIYORMUŞ GİBİ HİSSEDİP BOĞULİM
    HAYRİ=BİR KISMINI TELEFONAMI VERİM KENDİMİ DELİRMİŞ GİBİ HİSSEDİP KENDİ KENDİME KONUŞİM
    HAYRİ= BİR KISMINI DOĞAL-KAZ,A MI VERİM KENDİMİ KAZ GİBİ YOLUNMUŞ HİSSEDİİİİMMMMM
    (hayri abi nazmi-ni üzerine doğru 1 adım sahnenin çıkan yerine adım attırarak sözüne devam ederken)
    (nazmi önce abisine BEKLEE kafasını eğer abisinin elini tutup öper ve SANIRIM HAKLISIN derken abisi parmak ucuyla dudağına dayayıp susturur ve nazmi sahneden çıkar)
    (hayri sahnenin ön tarafına doğru gelip seyirciye doğru)
    HAYRİ= YAZIKLAR OLSUN (der ve tam bu sırada)

ORHAN GENCEBAYIN YAZIKLAR OLSUN ŞARKISI ÇALINIR..
    7-8 SANİYE SONRA NAZMİ İÇERİ GİRER SELAM VERİRLİR ŞARKI KAPATILIP PERDELERİ İNDİRİLİR

NOT=TEK SAHNELİK VE 12 SAYFADAN FAZLASIYLA KAÇIRALARAK ÖZETLENMEYE ÇALIŞILMIŞTIR
    BU SAHNE ........ GÖSTERİ MERKEZİNE VERİLİP TEKRARDAN HAFİF DEĞİŞTİRELEREK ....... HOCAMIZ TARAFINDAN SAHNELENMİŞTİR....

EYLÜL-2008 DE YAZILIP
    ARALIK-2009DA DÜZENLENMİŞTİR...

>..JULİDE..>---PELİN
  2. mary1876

mary1876 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    -----<..PLAJ SAHNESİ..>-----

NURİ İLE NAZLI PLAJDA YATARAK GÜNEŞLENİRKEN SAHNE BAŞLIYOR
    ------------------------------------------

NAZLI= HAYATIM BELİM SANIRIM KURU KALMIŞ BİRAZ BELİME GÜNEŞ YAĞINI SÜRERMİSİN
    NURİ= TABİKİ AŞKIM

(biraz sürdükten sonra)
    NAZLI= TAMAM YETER AŞKIM SENDEN BİDE BİŞEY İSTİYCEM BAR BİRAZ UZAKTA AMA BAK DİLİM DAMAĞIM KURUDU BANA HEMDE KENDİNE BUZLU KOLA GETİRİRMİSİN

(derken sol taraftan sahneye 2 kişi girer aralarında konuşarak ve sağ tarafa doğru yürüyerek nazlı-nın yanından geçecektir)-(bu arada tabi nuri cvp verir)
    NURİ= TABİKİ AŞKIM SEN NASIL İSTERSEN (diyip kalkar sahneden çıkar)
    (ahmet ile mehmet nazlı-nın yanından geçerken ahmet-in gözü nazlı-ya takılır ve onu eski okul arkadaşı olduğunu anlayıp duraklar)
    AHMET= NAZLI
    NAZLI= PARDON TANIYAMADIM
    (memo araya girip ahmet-e dönüp)
    MEHMET= ULAN HERYERDE ÇAPKINLIK YAPMAYA ÇALIŞIYON YANİ YÜRÜ YAT-A GİDİYOZ
    (ahmet memoya bakıp)
    AHMET=DUR ULAN NE ÇAPKINLIĞIYMIŞ TANIMADINMI LİSEDEKİ ŞARAMPOL NAZLI
    (memo şarampol nazlımı diyip hafifce arkasına bakar)
    MEHMET= EHH ANDIRIYO AMA BİRAZ AMA
    AHMET= ANDIRIYO NE DEMEK ULAN ŞARAMPOL NAZLI-NIN ÖZELLİĞİ NEYDİ
    MEHMET= NEYDİ
    AHMET= NEYİ OLACAK OĞLUM GÖGSÜNÜN ÜZERİNDEKİ KOCA BENİYDİ
    MEHMET= BEN HİÇBİRZAMAN ÇAPKIN OLMADIĞIM İÇİN DİKKAT EDEMEDİM BEYFENDİ
    AHMET = BAK GİDELİM KIZIN YANINA KENDİMİ FELAN SADECE 2 DKLIĞINA TANITİM ANLARSIN OZAMAN DOĞRUMUYMUŞ YALANMI DİYE
    MEHMET= PEKİ ULAN AMA BAK EĞER Bİ YALANSA KIZIN YANINDA FENA BOZARIM
    AHMET= NEYİ BOZARSIN
    MEHMET= NEYİ OLACAK ULA SENİ
    AHMET=KABUL ULAN
    (her 2 side kızın yanına doğru tekrar gelirler ahmet söze başlar)
    AHMET=PARDON ADINIZ NAZLI-MIYDI
    NAZLI= EVET
    AHMET=............... LİSESİNDE OKUDUNUZMU
    NAZLI= EVET
    AHMET= HATIRLADINIZMI BENİ (der nazlıya doğru 2 kolunu açar)
    NAZLI= YOOO
    ahmet 2 kolunuda kapatıp sabit durumunu alır ve )
    AHMET= IIIIII OLABİLİR BEN LİSEDEN SINIF ARKADAŞIN AHMET YANIMDAKİ ARKADAŞDA SIRA ARKADAŞIM MEHMET
    NAZLI= HAAAA ŞİMDİ HATIRLADIM BATIK AHMET VE SENDE SANIRIM PİLSİZ MEHMET
    (ahmet oooo der sonra)
    AHMET= YANINA OTURİMDE KONUŞALIM (diyip eşi karambol nuri-nin yerine otururve daha sonra memoya bakarak)
    AHMET= SENDE O TARAFA OTURSANA
    (memo nazlı-ya bakarak oturabilirmiyim der)
    NAZLI= SENİN OTURMANDA NASIL OLSA Bİ SAKINCA YOK PİLSİZ MEMO AMA (derken ahmet sözünü keser)
    AHMET EEEE ANLAT BAKALIM UZUN ZAMAN OLDU NELER YAPTIN VAYBEE
    (tam bu sırada eşi karambol nuri sahnenin arkasından girer gördüklerine inanamaz 3-4 saniye onlara bakıp dona kalır ve daha sonradan kendisine gelip neler olduğunu anlamak için biraz yaklaşıp çaktırmadan onları dinler ve ahmet söze tekrar dvm eder)
    AHEMT=GEÇENLERDE HANİ BİZİM PİNOKYA NECMİ VARDI YA BİRAZ HOŞBEŞ VE ESKİLERDENDE BAHSETTİK VE SENİN EVLENDİĞİNİ SÖYLEMİŞTİ BANA GERÇİ İNANMADIM DEĞİL AMA ŞİMDİ İNANDIMKİ ESKİSİ GİBİ YALAN DOLAN PEŞİNDE
    NAZLI= NİYE İNANMIYOSUNKİ
    AHMET=NİYE OLACAK EVLENSEYDİN BU GÜZELLİK KARŞISINDA KİMSE SENİ YALNIZ BIRAKMAZDI
    (mehmet hafiften tövbe tövbe diyerek kafasını sola sağa sallar tam bu sırada arkalarında gizlenmiş olan karambol nuriyi görmüş ve onu hemen tanımış olup kafasını ahmete doğru çevirir ve)
    MEHMET= ÖHÜ ÖHÜÖHHHÜÜÜ (öksürür gibi yapıp ahmete göz işareti yapar)
    (ahmet şaşırıp arkaya bakar ama anlayamaz)
    AHMET= NE VAR OĞLUM ARKAMDA ESKİDEN OLDUĞU GİBİ BU PİLSİZ YİNE OKUL-U HATIRLATTI BANA YAZILI OLDUĞUMUZ ZAMAN HEP AYNISINI YAPARDI Bİ BAKARDIMKİ ARKAMDA HİÇ TEHLİKE ARZEDECEK DURUM YOK TABİ BENDE ***** GİBİ KANIYODUM YA HER SEFERİNDE
    (ama nazlı durumun farkına varmıştır ve tedirginlik içinde olacaklar için kaygılanmaya çaktırmadan başlar)
    AHMET= NEYSE BOŞYA BUNU HANİ HATIRLIYOMUSUN BİRZAMANLAR CAFE-YE ÇIKMAMIZ İÇİN SANA BİR KOL SAATİ ALMIŞTIM
    (korku içinde kekeleyerek)
    NAZLI= EEE BEN NEDEDİM SANA
    AHMET=BİŞE DEMEDİNKİ TOKATI ATTIN BANA
    (bunu güçlükle duyan karambolnuri biraz olsun rahatlamış eşine gururla bakıp ahmet-i sabırla uzaktan dinlemeye dvm eder)
    AHMET=AMA BEN MEMOYA ŞİMDİ BURDAN GEÇERKEN BİLE DEDİM BU BİZİM NAZLICAN DEĞİLMİ (daha sonra baskılı bi sesle memoya dönüp)
    AHMET= DİİİMİİİ MEMOO
    MEMO= IIIII (derken)
    AHMET= BAK EVET DEDİ HAAAA HATIRLIYORUMDA 2 SINIFIN YAZ TATİLİ YAKLAŞTIĞI ZAMAN OKUL GEZİSİ İÇİN ADAYA GİTMİŞTİK SANA OZAMANLAR ASILAN KAROMBOL NURİ VARDI VE HASTA DİYE GELEMEMİŞTİ DENİZDE HEP BERABER YÜZERKEN BANA HERKES NİYE HEP DENİZİN ALTINA GİRİYON DİYOLARDI
    NAZLI= BİLMEM NİYEKİ
    AHMET= (hafifce gülerek) BİLMEM AMA SEN OZAMANDA İKİDE BİR AY VAY DİYE ÇIĞLIK ATIYODUN HANİ BİZİM METAMATİKÇİ KEKLİK RIZA VARDI OZAMAN SANA KIZIM NİYE İKİDE BİR AY VAY DİYE ÇIĞLIK ATIYON DİYE KIZIYODU BENDE HEMEN AZ YAKININDAN MERAK ETME DENİZ ANASIDIR DENİZ BABASIDIR DİYODUM
    NAZLI=ÜFFFF ARTIK BU ORTAMDAN SIKILDIM BEN NE HALİNİZ VARSA GÖRÜN (diyip ayağa kalkar ahmet hemen nazlı-nın kolunu tutup)
    AHMET=DUR BİŞE DAHA DİYİM İSTERSEN OZAMAN GİDERSİN
    (tabi bu arada iyice sinirlenmiş olan karambol nuri sağ elini sol avcuna doğru vurmaya başlar)
    AHMET= BENİMLE ÇIKARMISIN
    NAZLI NEEE (diye şarırarak hafiften beğıırır)
    AHMET= DUR HEMEN KARAR VERME DİYCEKLERİMİ DİNLE ONDAN SONRA KARAR VER HATIRLIYOSAN SON SINIFIN YAZTİLİNE GİRERKEN MEZUNİYET KUTLAMASI VARDI OGÜN KARAMBOL NURİNİN GELCEĞİNİ BİLİYODUM VE ONA KOLA ISMARLAYIP MUSİL İLACI ATMIŞTIM
    (başını sağa sola çevirerek ya bu adamda tam hastalanacak günleri buluyomuş ya)
    (ahmet memoya sinirle bakıp hafiften kükreyerek)
    AHMET=BİŞŞEEYMMİİİ DEDİN ARKADDAAŞŞIMM
    MEMO= YOOO SİZ DVM EDİN DVM EDİN
    AHMET= HIIMMM NERDE KALMIŞTIK HAH HATTA O GECE HERKES DANS EDERKEN BAKTIM TEK KALMIŞSIN HEMEN YANINA GELİP SENİ DANSA DAVET ETMİŞTİM
    NAZLI= EEE
    AHMET= EEE Sİ KİMSE KALMADIĞNI ANLADIĞIN İÇİN 3-4 DKLIĞINA DEDİN BANA
    NAZLI=İYİDE DEMİNKİ ÇIKMA TEKLİFİNLE BU SÖYLEDİKLERİNİN NE ALAKASI VAR ŞİMDİ
    AHMET= NE ALAKASI OLACAK BENDE SANA ŞİMDİ BENİMLE ÖMRÜ BİLLAH ÇIKARMIKARMISIN DEMİYOM 3-4 DK KAAFİ BENİM İÇİN
    (bunu duyan karambol nuri sahnenin gizlenmiş olduğu arka tarafından hızla onlara doğru yaklaşır memo birden zıplayarak ayağa kalkar ahmet memoya bakıp şaşırmış haldeyken karambol nuri ahmet-in omzundundan tutar kendine doğru çevirerek)
    KARAMBOL NURİ= NE DİYON LAN SEEENNN
    AHMET= (kafasını aşağıya bakıp nazlıya korkmuş olan ifadesini resmen gözsterip) KİM BU ***A
    NAZLI= (yağa kalkar) TANIŞTIRİM MÜSTAKBEL EŞİM NURİ SİZİN DEYİŞİNİZLE KARAMBOL NURİ
    AHMET= OOOO NURİ ABİ SENMİYDİN OKULUMUZDA Kİ ENDÜRÜST Bİ OKADAR (derken)
    KARAMBOL NURİ= BIRAK ULAN YAĞLAMAYI (diyip meyoya bakar ve) SENDE GEL ULAN PİLSİZ BURAYA
    (nazlı araya girer)
    NAZLI=ONUN Bİ SUÇU YOK ZATEN İSTESEDE OLAMAZ ADINDAN BELLİ PİLSİZ MEMO SENDE BİLİYON BUNU
    (daha sonra her ikisi memoya bakıp 5-6 saniye güler ve)
    KARAMBOL NURİ= GEL BAKALIM GİDİYOZ BATIK AHMET
    AHMET= NEREYE
    KARAMBOL NURİ= BENDE SENİNLE HERHALDE ÖMRÜ BİLLAH UĞRAŞMIYCAM YA SADECE 3/4 DK LIĞINA DOĞA HAVASI ALMAYA (diyip yerde sürükleyerek her ikisi sahneden çıkar)
    MEHMET= (arkalarına doğru bakıp) CIK CIK CIK KARAMBOLE GİTTİ BİZİM BATIK AHMET YAZIK BEE BATIK AHMET OLDUMU SANA ŞİMDİ BİTİK AHMET
    NAZLI=HİÇ SORMA BAZILARI İÇİN İŞE YARIYO AMA BAEN OLMADIK YERDE KISKANÇLIK YAPIYO BEN BİLE ÇEKEMİYOM
    MEHMET= NEYSE BEN HEMEN GİDİM OZAMAN
    NAZLI= BENCEDE BU SEFER BEN BİLE KURTARAMAM SENİ
    MEHMET= SANIRIM HAKLISIN GİDİM YAT-TA BATIĞI AMAAAN BİTİĞİ BEKLİYİM BARİ
    NAZLI= YAT SENİNMİYDİ
    MEHMET EVET NE OLDUKİ
    (nazlı-nın gözleri büyür yatmış olduğu yerden tekrar ayağa kalkar memoya sarılıp kulağına fısıldar gibi bağırarak)
    NAZLI=KIR ZİNCİRLERİNİ TAK DURACELL-İNİ KAÇIR BENİ (diyip kulağını öper memo gelen bu öpücük sayesinde şaşırıp kulağı inleyereknazlıya bakar ve )
    MEHMET= KIRDIM ZİNCİRLEİMİ TAKTIM DURACELL-İMİ VER ELİNİ KAÇIRIYOM SENİ ( diyerek sahnedeki yat resmine doğru el ele koşarlar...)

(SAHNENİN PERDELERİ ALKIŞTAN SONRA KAOANIR VE OYUNCULAR *** VERMEK İÇİN DÖNERLER 30 -45 DK DK SONRA İKİNİCİ VE 3 PERDELİK OYUNA GEÇİŞ YAPILIR...

TEK SAHNEDİR 5 SAYFANIN ÖZET KISMIDIR
    BU SAHNE ...... LİSESİNE VERİP SAHNELEDİM
    28.05.2008 YAZILMIŞ
    TEMMUZ-2008 DE DÜZENLENMİŞTİR
    [photo]58107022[/photo]

PELİN..HÜLYA
  3. yıldız***

yıldız*** Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel ama bana iletişim ile ilgili lazım :) =)

Sayfayı Paylaş