son kuşlar metninde sayfa 88 de 7.etkinliği yapan varmı?.

Konu 'Türkçe 8. Sınıf' bölümünde zeynep_1907 tarafından paylaşıldı.

1. zeynep_1907

zeynep_1907 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

son kuşlar metninde sayfa 88 de 7.etkinliği yapan varmı?.
  2. zeynep_1907

zeynep_1907 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    HAYAT İNSANLARI SEVMEKLE BAŞLAR
    Bir insanı sevmekle başlar her şey, diyordu Sait Faik. Yalnızca bir insanı mı ? sevmeliyiz tabi ki de hayır diğer canlıları da sevmek gerek. Herhangi birinin birşeyi eksik veya o özürlü diye dışlamamalıyız.Eğer bir gün bende o duruma düşersem ne yaparım kalbim kırılır üzülürüm diye düşünürüm.
    O güzel ilkbahar sabahında gördüğüm bu olaydan sonra tüm insanları sevmeye ayırdım yapmamaya kendime söz verdim.
    Artık şunu çok iyi biliyordum artık insanları çok seviyorum ne kusuru olursa olsun.
    ilk önce onların yerine kendimi koyup düşüneceğim ve daha sonra o kişiyi kırıp kırmayacağına karar verip söyleyeceğim söyleyeceğimi.
    Bir teşekkür yeter :)
    Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)
  3. zeynep_1907

zeynep_1907 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    son kuşlar metni sayfa 88-7. etkinlik. :)

HAYAT İNSANLARI SEVMEKLE BAŞLAR
    Bir insanı sevmekle başlar her şey, diyordu Sait Faik. Yalnızca bir insanı mı ? sevmeliyiz tabi ki de hayır diğer canlıları da sevmek gerek. Herhangi birinin birşeyi eksik veya o özürlü diye dışlamamalıyız.Eğer bir gün bende o duruma düşersem ne yaparım kalbim kırılır üzülürüm diye düşünürüm.
    O güzel ilkbahar sabahında gördüğüm bu olaydan sonra tüm insanları sevmeye ayırdım yapmamaya kendime söz verdim.
    Artık şunu çok iyi biliyordum artık insanları çok seviyorum ne kusuru olursa olsun.
    ilk önce onların yerine kendimi koyup düşüneceğim ve daha sonra o kişiyi kırıp kırmayacağına karar verip söyleyeceğim söyleyeceğimi.
    Bir teşekkür yeter :)
    Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)
    msagmal bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş