soruları cevaplayabilen cevaplasın

Konu 'Zeka Oyunları' bölümünde eva_girl tarafından paylaşıldı.

1. eva_girl

eva_girl Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0

1)bir kız var annesi hastanede ve bir erkek var babası hapishanede kız annesinin erkekde babasının yanına gitmek istiyor ama ikisinide içeri sokmuyorlar nöbetçi var onlar nasıl baba ve annelerinin yanına gider?
    2)Bir adada yedi tane dünya güzeli varmış ve bu adaya gelen herkesi öldürüyorlarmış.
    Bir gün adamın biri adaya düşmüş güzeller adama son istegini sormuşlar adam öyle birşey söylemişki güzeller onu öldürmemiş.
    Adam ne söylemiş?
    3)Bir ölüm mahkumuna kral son 1 sans verir.Bir avluya mahkumla beraber 2 adet gardiyan koyar.Bu gardiyanlardan biri ne sorulursa sorulsun DOGRU yanıt verecek digeri ise ne sorulursa sorulsun YALAN soyleyecektir.Avlunun 2 adet kapısı vardır.Birisi kurtulusa cıkan kapıdigeri ise ölüm kapısı.Mahkum kapıların hangisinin kurtulusa veya ölüme acıldıgını ve ayrıca gardiyanlardan hangisinin dogrucu hangisinin yalancı oldugunu bilmemektedir.Ve sadece 1 soru hakkı vardır.Gardiyanlardan hangisine sorarsa sorsun bir yanıt alacak ve kapıyı sececektir.Bunu yapar.Bir soru sorar ve yanıtını alır.Aldıgı yanıta gore kapıyı secer ve kurtulur.Mahkum ne sorar?
    4)iki kişi yolda karşılaşmışlar..küçük olan büyüğün öz oğludur..ancak büyük olan küçüğün babası değildir..bu nasıl oluyor?
    DEVAMMM
    1 DEN 100 E KADAR SAYILARDA KAÇ TANE 9 VARDIR?
    DEVAM
    BAZI AYLAR 30 BAZI AYLAR 31 ÇEKER KAÇ AYDA 28 GÜN VARDIR???
    arkadaşlar ben cevaplarını bilmiyorum sadece tahminlerim var ama ilk önce sizin yorumlarınızı bekliyorum ?
  2. Persephone

Persephone Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    492
    Ödül Puanları:
    83
    çok zor bunlar aklım durdu ....
  3. mesram_58

mesram_58 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    19
    4=)büyük küçüğün babası değil annesidir

1 DEN 100 E KADAR SAYILARDA KAÇ TANE 9 VARDIR?
    9,19,29,39,49,59,69,79,89,90,91,92,93,94,95,96,97,98,99 yani 19 yane 9 var

bütün aylarda 28 gün vardır

bunları bilmeyecek ne var bide zor diyorsunuz
  4. krmzsmsklr

krmzsmsklr Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    1)erkek kızı bıçaklar bu sayede kız ambulansla hastaneye çocuk polisle hapishaneye gider ........
    THE END
  5. !...Kbrr...!

!...Kbrr...! Üye

Beğenileri:
    313
    Ödül Puanları:
    16
    1)bir kız var annesi hastanede ve bir erkek var babası hapishanede kız annesinin erkekde babasının yanına gitmek istiyor ama ikisinide içeri sokmuyorlar nöbetçi var onlar nasıl baba ve annelerinin yanına gider?( ERKEK KIZI YARALAR)
    2)Bir adada yedi tane dünya güzeli varmış ve bu adaya gelen herkesi öldürüyorlarmış.
    Bir gün adamın biri adaya düşmüş güzeller adama son istegini sormuşlar adam öyle birşey söylemişki güzeller onu öldürmemiş.(BENİ **DÜREN **SÜN)
    Adam ne söylemiş?
    3)Bir ölüm mahkumuna kral son 1 sans verir.Bir avluya mahkumla beraber 2 adet gardiyan koyar.Bu gardiyanlardan biri ne sorulursa sorulsun DOGRU yanıt verecek digeri ise ne sorulursa sorulsun YALAN soyleyecektir.Avlunun 2 adet kapısı vardır.Birisi kurtulusa cıkan kapıdigeri ise ölüm kapısı.Mahkum kapıların hangisinin kurtulusa veya ölüme acıldıgını ve ayrıca gardiyanlardan hangisinin dogrucu hangisinin yalancı oldugunu bilmemektedir.Ve sadece 1 soru hakkı vardır.Gardiyanlardan hangisine sorarsa sorsun bir yanıt alacak ve kapıyı sececektir.Bunu yapar.Bir soru sorar ve yanıtını alır.Aldıgı yanıta gore kapıyı secer ve kurtulur.Mahkum ne sorar?( SEN YALANMI SÖYLÜYORSUN)
    4)iki kişi yolda karşılaşmışlar..küçük olan büyüğün öz oğludur..ancak büyük olan küçüğün babası değildir..bu nasıl oluyor?(ANNESİ)
    DEVAMMM
    1 DEN 100 E KADAR SAYILARDA KAÇ TANE 9 VARDIR?(1 TANE)
    DEVAM
    (HEPSİNDE
  6. sumeyra

sumeyra Üye

Beğenileri:
    790
    Ödül Puanları:
    0
    hehe..:Daynen
  • sivaslı hicran

sivaslı hicran Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    bilindik sorular halbuki :D
  • okul_37

okul_37 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    4
    2:beni en çirkininiz **dürsün der onlarda kendilerini güzel sandıkları için **dürmezler
  • p_puf

p_puf Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    1-erkek kızı bıçaklar kız hastaneye erkek hapishaneye gider
    2-adam ne söylemiş:çokgüzelsiniz
    3-hangi kapı yalan hangi kapı doğruluk kapısıdır der sanırım
    4-üvey mi acaba....
    19 tane 9 vardır....
    sadece şubat ayı bazı zamanlar 28 çeker :):)
    paylaşım çok güzel canım teşekkürler :):)
  • windy_rose

windy_rose Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    hepsini biliyodum ama unutmuştum...:)
    bu şekilde hatırlamış oldum.güzel paylaşım..:)
  • Sayfayı Paylaş