sorularımı cevaplayabilir misiniz?

Konu 'Fizik 11. Sınıf' bölümünde öğrenci9 tarafından paylaşıldı.

1. öğrenci9

öğrenci9 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0

1-Dünyanın kütlesi Md=G.10 ÜZERİ24 KG Md=7,5.10 üzeri 22 kg ve aralarındaki uzaklık r=3,8.10 üzeri 8 m olduğuna göre ayın dünya yönünde kurtulma sürati kactır?
    2-30 tonluk bir uçak,200 m/s sabit hızla doğrusal yörüngelerde uçmaktayken 5 sn hızını 250 m/s çıkarıyor.uçağın;
    a)5 snmomentum değişmesini
    c)hızlanmasını sağlayan kuvveti bulunuz?
    3-Durmak 4 kg kütleli bir bomba patlama sonucu 3 kg kütleli parçanın hızı batı yönünde 4m/s olduğuna göre diğer parçanın hareket yönünü ve hızını bulunuz?
  2. Okeanus

Okeanus Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    635
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

1-Dünyanın kütlesi Md=G.10 ÜZERİ24 KG Md=7,5.10 üzeri 22 kg ve aralarındaki uzaklık r=3,8.10 üzeri 8 m olduğuna göre ayın dünya yönünde kurtulma sürati kactır?
    2-30 tonluk bir uçak,200 m/s sabit hızla doğrusal yörüngelerde uçmaktayken 5 sn hızını 250 m/s çıkarıyor.uçağın;
    a)5 snmomentum değişmesini
    c)hızlanmasını sağlayan kuvveti bulunuz?
    3-Durmak 4 kg kütleli bir bomba patlama sonucu 3 kg kütleli parçanın hızı batı yönünde 4m/s olduğuna göre diğer parçanın hareket yönünü ve hızını bulunuz?
    Genişletmek için tıkla...
    İlk soruda yerine koymanız yeterlidir.

2. sorudan emin olamadım. O yüzden geçiyorum

Pson=Pilk
    İlkinde momenti sıfır(durduğu için) olduğundan sonraki momenti de sıfır olacaktır.
    batı yönünde 3.4 = 12 varsa
    doğu yönünde 1.V =12
    V=12 olmalı.
    öğrenci9 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş