Soruyu Çözebilecek Var mı?

Konu 'Kimya 11. Sınıf' bölümünde yusufturan tarafından paylaşıldı.

1. yusufturan

yusufturan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Öncelikle merhaba arkadaslar elimde kimya odevim var dunden beri ugrasiyorum cozemedim. Telden girdigim icin tam turkce karakterler kullanamiyorum kusura bakmayin. Sorular universitede genel kimya diye bir derse ait kimyayla aram hic olmadi ondan sizlere tanisiyorum. Pdf kaynak onerilerinizde varsa sevinirim. Gelelim ilk sorumuza

Mutfak gazi kutlece % 72.7 C3H8 ve % 27.3 C4H10 dan meydana gelir. Bu gaz karisiminin 40.6 grami tam olarak yakildiginda stp de kac L Co2 gazi elde edilir. (C:16 H:1)

Ssoruda verilen yanma reaksiyonun ilk sicakligi 22 santigrat derece olan ve kalorimetre kapasites 4.9 kj/C olan bir kalorimetre bombasinda yapilsaydi son sicaklik ne olurdu? DELTAH C3H8:-03.8KJ/MOL DELTAH C4H10 : -125.6KJ/MOL DELTAHCO2:-393.5KJ/MOL DELTAH H2O: -285.8KJ/MOL

Biraz karisik oldu ama umarim anlarsiniz ikinci sorumuza gelince

2.879g Na2C2O4 asidik cozeltide asagidaki redoks tepkimesine gore titre etmek icin 25.12 mL KMnO4 cozeltisi kullanilmaktadir. KMnO4 molaritesi nedir
    C2O4 ustu -2(ag) + MnO4 ustu -1 (ag) ===== Mn ustu+2 (ag) + CO2 (g)

Sorular bunlar sizd3n ek olarak Na-O , P-H , C4H8O nun kapali ve acik formullerini birde bag isimlerini yazmanizi rica edicem simdiden ugrasip yapan arkadaslardan cok tesekkur ederim...

Sayfayı Paylaş