sosyal çalışma 7.sınıf

Konu 'Sosyal Bilgiler 7. Sınıf' bölümünde nazilli_09 tarafından paylaşıldı.

1. nazilli_09

nazilli_09 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşlar sosyal çalışma kitabı sayfa 47,50,53,54,59,60,61,62,63,64 verebilirseni çok iyi olur teslim 13.05.2011 sabah :mad::( 7.sınıf
  2. cans_1907

cans_1907 Üye

Beğenileri:
    479
    Ödül Puanları:
    64
    sayfa 47 yaznın devamı
    osmanlı devletinde yöneticilik yapmış birçok padişah bulunmaktadır.osmanlı devletinin 600 yılı aşkın tarihinde padişahlar din dil ırk ve millet ayrımı gözetmeksizin herkse eşit haklar tanımışlardı.farklı milletin farklı dinlerden olan insanlarada hoşgörülü
    ve adil davranmalıdır.osmanlı devleti döneminde yöneticiler farklı insan topluluklarının oluşturulduğu bu devleti en güzel şeklide yönetmeye çalışmışlardır.insanları hiçbir ayrım yapmadan yan yana yaşadıkları bir güven ort***** kavuşturmuşlardır.nitekim buna en güzel örneklerden biri fatih sultan mehmetin istanbula girişinde yaptığı konuşmadır.kalkınız ben sultan mehmet han bütün ahaliye söylüyorum ki bugünden itibaren ne hayatınız ne de hürriyetiniz hususunda korkmayınız.
    buluşma ve hazannedir? bunu beğendi.
  3. cans_1907

cans_1907 Üye

Beğenileri:
    479
    Ödül Puanları:
    64
    sayfa 50
    ben süleymaniye camisini tanıttım
    süleymaniye camii klasik osmanlı mimarisinin en önemli örneklerinden biridir.yapımından günümüze dek istanbulda yüzü aşkın deprem gerçekleşmesine karşın c*****n duvarlarında en ufak bir çatlak oluşmamıştır.cami içindeki kandil islerin temizleyecek hava akımına uygun inşa edilmiştir.
    hazannedir? bunu beğendi.
  4. cans_1907

cans_1907 Üye

Beğenileri:
    479
    Ödül Puanları:
    64
    sayfa 62
    soru birin cevabı: insanlık açısından yeni bir çağın başlangıcıdır.bu çağlarda insanlar yazıyı kullanarak daha iyiy iletişim kurabiliyorlar.eskiden ateş yakarak haberleşiliyordu ama yazı bulundaktan sonra her şey kolylaştı.
    benden bu kadar umarım bir yararı dokunurrrrr.....
  5. 16_bursalı_16

16_bursalı_16 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Sayfa 53

Tıphane Mekteb-i Tıbbiyey-i Adliye-i Şahane veya Mekteb-i Tıbbiye Şahane kökü osmanlı padişahı osmanlılar hakkında bilgi.

Sultan II.Mahmud'un 20 Temmuz 1785 tarihinde orta boylu geniş omuzlu beyaz sakallı zarif ve sevimli yüzlüydü.
  6. yalikoy

yalikoy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    100.sayfadan 110 kadar bilen varmı

Sayfayı Paylaş