sosyal çalışma kitabı sayfa 52,53 yapan var mı

Konu 'Sosyal Bilgiler 7. Sınıf' bölümünde şekerzeynep tarafından paylaşıldı.

1. şekerzeynep

şekerzeynep Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

:cry:öğretmen bakacak tek buralar kaldı :cry: :(
  2. K@rd€L€n BuRCu

K@rd€L€n BuRCu Üye

Beğenileri:
    360
    Ödül Puanları:
    0
    yayınlar farklı bizim o sayfalarda performans ödevi konuları yer alıyor..
  3. janserey11

janserey11 Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    19
    Sayfa 52- Çağdaş bir Evliya Çelebi olduğunuzu düşünün. Bulunduğunuz sehri yada daha önce gezdiğiniz bir bölge hakkında tespitlerinizi aşağıya yazınız.
    Ben zonguldak ilini ele aldım

COĞRAFİ ÖZELLİKLERİ
    Oldukça engebeli bir arazi üzerine kurulmuş olan kent topraklarının önemli bir bölümünü, akarsu vadileriyle yer yer derin bir biçimde parçalanmış alanlar ve orta yükseklikteki dağlar oluşturur.

TARİHİ
    Zonguldak ve çevresi; Hitit, Frig, Pers, Roma, Bizans, Selçuklu, Danişmend, Candaroğulları ve Osmanlı dönemleri yaşamıştır. Zonguldak şehir merkezi, maden kömürünün bulunması sonucu 1849 yılında yerleşim yeri olarak kurulmaya başlanmıştır.

53- Galata Sarayı Mekteb-i Sultanisi ele aldım ben
    Galata Sarayı Mekteb-i Sultanisi
    Galata Sarayı Mekteb-i Sultanisi Nedir? Tarihi Sözlük Osmanlılarda ilk defa Batı metodları ile öğretim yapmaya başlayan orta dereceli okul
    İstanbul'da, 1481 yılında, II Bayezid tarafından, saray ve devlet hizmetlerine adam yetiştirmek için inşa edilen bu binanın, "Gül Baba" diye tanınan bir velinin öğüdü üzerine yaptırıldığı söylenir 200 kişilik üç koğuş ve bir camiden ibaret okulda mutfak ve hamam teşkilatı da kurulmuştu Zeki ve kabiliyetli devşirme çocuklarından seçilen ilk öğrencilerin ilk hocası Gül Baba idi Derslerin arasında Arabi, Farisi, Kıraat, Hüsnühat, Musiki ve silah kullanma gibi konular vardı Okula "Galatasaray-ı Enderun-ı Hümayun" adı verilerek ikinci Enderun-ı Hümayun idadi mektebi sayıldı
    Yavuz Sultan Selim ve Kanuni Sultan Süleyman zamanında Galata Sarayı mektebinin esas kuralları tespit edildi II Selim zamanında bir de medrese kuruldu ve Enderun Mektebi Eski Saray'a taşındı III Murad devrinde yeniden Galata Sarayı'na getirilen Enderun Mektebi, I Ahmed zamanında Eski Saray'a alınarak Galata Sarayı tamamen medrese haline getirildi

Bir Teşekkür Yeter
    hilal10, tarık9, theTURK ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  4. çılgın genç

çılgın genç Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    sizin yayın farklı heralde bizim o sayfada performans ödevi var....
  5. nirsen

nirsen Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    zeynep ciğim 52.sayfada yaşadığın şehirdeki giyim tarzını,yemeklerini,kültürünü anlatacaksın ya da gezdiğin başka bir bölgeyi anlatacaksın ben Afyon da yaşadığım için ben Afyonu anlattım
  6. nirsen

nirsen Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    imza= BİR TEŞEKKÜR BİN ÜZÜNTÜYE VE ACIYA BEDELDİR
  7. Birce(M)

Birce(M) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    7. sınıf Anıttepe Yayıncılık sayfa 53

II. Mahmud'un 14 Mart 1827'de açtığı tıphane'ye uzanan Türkiye tarihindeki ilk Tıp fakültesidir.Ülkemizin bu ilk modern tıp okulu daha sonra Mekteb-i Tıbbiye Adliye-i Şahane ismini almış ve İstanbul'un çeşitli yerlerinde hizmet vermiştir.Bugün Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Kampüsü olarak hizmet veren ve görkemli mimarisi ile dikkat çeken yapıda Sultan II.. Abdülhamit döneminde 1894 yılında inşasına başlanmış ve Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane ismi altında tıp fakültesi olarak inşa edilmiştir.
    Son düzenleyen: Moderatör: 16 Ocak 2012
  8. çapkın

çapkın Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar o sayfada Evliya Çelebi Olduğunuzu düşünüyorsunuz.Ve bir şehri tamamiyle anlatıyorsunuz.

Ben şunları yazdım:

COĞRAFİ ÖZELLİKLERİ
    Oldukça engebeli bir arazi üzerine kurulmuş olan kent topraklarının önemli bir bölümünü, akarsu vadileriyle yer yer derin bir biçimde parçalanmış alanlar ve orta yükseklikteki dağlar oluşturur.

TARİHİ
    Zonguldak ve çevresi; Hitit, Frig, Pers, Roma, Bizans, Selçuklu, Danişmend, Candaroğulları ve Osmanlı dönemleri yaşamıştır. Zonguldak şehir merkezi, maden kömürünün bulunması sonucu 1849 yılında yerleşim yeri olarak kurulmaya başlanmıştır.

53- Galata Sarayı Mekteb-i Sultanisi ele aldım ben
    Galata Sarayı Mekteb-i Sultanisi
    Galata Sarayı Mekteb-i Sultanisi Nedir? Tarihi Sözlük Osmanlılarda ilk defa Batı metodları ile öğretim yapmaya başlayan orta dereceli okul
    İstanbul'da, 1481 yılında, II Bayezid tarafından, saray ve devlet hizmetlerine adam yetiştirmek için inşa edilen bu binanın, "Gül Baba" diye tanınan bir velinin öğüdü üzerine yaptırıldığı söylenir 200 kişilik üç koğuş ve bir camiden ibaret okulda mutfak ve hamam teşkilatı da kurulmuştu Zeki ve kabiliyetli devşirme çocuklarından seçilen ilk öğrencilerin ilk hocası Gül Baba idi Derslerin arasında Arabi, Farisi, Kıraat, Hüsnühat, Musiki ve silah kullanma gibi konular vardı Okula "Galatasaray-ı Enderun-ı Hümayun" adı verilerek ikinci Enderun-ı Hümayun idadi mektebi sayıldı
    Yavuz Sultan Selim ve Kanuni Sultan Süleyman zamanında Galata Sarayı mektebinin esas kuralları tespit edildi II Selim zamanında bir de medrese kuruldu ve Enderun Mektebi Eski Saray'a taşındı III Murad devrinde yeniden Galata Sarayı'na getirilen Enderun Mektebi, I Ahmed zamanında Eski Saray'a alınarak Galata Sarayı tamamen medrese haline getirildi.

Bir Teşekkür YETER !

Sayfayı Paylaş