Student Book Sayfa 85 Çeviri

Konu 'İngilizce 8. Sınıf' bölümünde luck_angels tarafından paylaşıldı.

1. luck_angels

luck_angels Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Father: Listen to this piece of news. Prof. Yaşargil has come to this city to operate on a child.
    Mother: Oh! Is Prof. Yaşargil surgeon?
    Father: Yes, he is a neurosurgeon. He is very famous in this field.
    Mother: What does a neurosurgeon operate?
    Father: A neurosurgeon operates on the nerves.There are nerves all over the body. They are very thin, so it is very difficult to operate on the nerves Prof.Yaşargil is the founder of microneurosurgery.Prof. Yaşargil has also created some special instruments for these operations.
    Mother: Where did he get his education?
    Father: He was a student at Ankara Atatürk High School and Ankara University between 1931 and 1943. He received his Doctor of Medicine degree in 1950 Switzerland.
    Mother: When did he become a professor?
    Father: He became a professor in 1973.
    Mother: How long has he been a professor,thin?
    Father: He has been a professor for over 35 years.
    Mother: How many patients has he operated on?
    Father : I think he has operated on over 7500 patients.
    Mother: Has he written many books?
    Father: Yes, of course.He has published his experiences in papers.He wrote "Microneurosurgery" between 1984-1996.
    Mother: Has he got any awards?

Father: Oh, he has got a lot of awards.He has also been honorary doctor and professor of many universities and honorary member of many societies.
    Mother: I think I'II read his life story on the Internet. I'm impressed by his achievements.

bu metni çevirirseniz mutlu olurum :D

hakan11 bunu beğendi.
  2. luck_angels

luck_angels Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    lütfen yardım edin bakan yokmu???
    hakan11 ve serap14 bunu beğendi.
  3. kaynar

kaynar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Baba: haberler bu parça dinleyin. Prof Yaşargil bu şehir için bir çocuk çalıştırmak için gelmiştir. Annesi: Oh! Prof Yaşargil cerrah? Baba: Evet, bir beyin cerrahı olmasıdır. O çok bu alanda ünlüdür. Annesi: Bir beyin cerrahı çalıştırmak nedir? Babam: Bir beyin cerrahı nerves.There üzerinde çalışır sinirleri vücudun her yerinde vardır. Çok, bu yüzden çok sinir Prof.Yaşargil microneurosurgery.Prof kurucusudur çalıştırmak zordur ince. Yaşargil de bu işlemler için bazı özel araçlar yaratmıştır. Annesi: Nerede onun eğitim aldın? Babası: O Ankara Atatürk Lisesi ve Ankara Üniversitesi 1931 ve 1943 tarihleri arasında bir öğrenci oldu. Onun Doktor 1.950 İsviçre Tıp derece. Mother alındı: Ne zaman o profesör oldu? Babası: O 1973 yılında profesör oldu. Annesi: ne kadar o bir profesör üzerinde olan bir profesör,? Babası: ince olmuştur 35 yıl. Annesi: Kaç o hasta ameliyat oldu? Baba: Bence ameliyat olduğunu düşünüyor
    hakan11 bunu beğendi.
  4. kaynar

kaynar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    devrik cümle olabilir düzelterek yaz
    hakan11 bunu beğendi.
  5. akel

akel Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Baba: Haberlerin bu parçasını dinle. Prof. Yaşargil, bu şehre bir çocukta çalıştırmak için geldi.
    Anne: Oh! Prof. Yaşargil cerrahı mıdır?
    Baba: Evet, o, bir neurosurgeondur. O, bu alanda çok ünlüdür.
    Anne: Bir neurosurgeon, neyi çalıştırır?
    Baba: Bir neurosurgeon, sinirlerde çalıştırır. Vücudun her yerinde sinirler vardır. Onlar, çok incedir, bundan dolayı, Prof. Yaşargil'i sinirlerde çalıştırmak için çok zor, microneurosurgeryin kurucusudur. Prof. Yaşargil hem de, bu çalışmalar için bazı özel aletleri yarattı.
    Anne: O, onun eğitimini nerede aldı?
    Baba: O, Ankara Atatürk lisesinde bir öğrenci ve 1931 ve 1943'ün arasında Ankara üniversitesiydi. O, 1950 İsviçre'de onun ilaç derecesi doktorunu aldı.
    Anne: O, bir profesör ne zaman oldu?
    Baba: O, 1973'te bir profesör oldu.
    Anne: O, bir profesör ne kadar uzun oldu, ince?
    Baba: O, 35 yıl üstü boyunca bir profesör oldu.
    Anne: O, kaç hastayı üzerinde çalıştırdı?
    Baba: ben, onun, üzerinde 7500 hastada çalıştırdığını düşünürüz.
    Anne: O, birçok kitabı yazdı mı?
    Baba: Evet, tabii. O, kağıtlarda onun tecrübelerini yayımladı. O, 1984-1996'ın "Microneurosurgery" arasında yazdı.
    Anne: Onun, herhangi bir ödülü var mı?
    Baba: Oh, onun, birçok ödülü var. O hem de, fahri doktor ve birçok üniversitenin profesörü ve birçok toplumun fahri üyesi oldu.
    Anne: Ben, 'IIin, Internet'te onun hayat hikayesini okuduğu beni düşünürüm. Ben, onun başarıları ile hayran bırakılırım.
    sercekalican, SnacPooL ve hakan11 bunu beğendi.
  6. 1996srn

1996srn Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    neurosurgeon=beyin cerrahı
    sercekalican ve hakan11 bunu beğendi.
  7. ayşemmm

ayşemmm Üye

Beğenileri:
    1.076
    Ödül Puanları:
    0
    Baba: Haberlerin bu parçasını dinle. Prof. Yaşargil, bu şehre bir çocukta çalıştırmak için geldi.
    Baba: Evet, o, bir beyin cerrahıdır. O, bu alanda çok ünlüdür.
    Anne: Bir beyin cerrahı, neyi çalıştırır?
    Baba: Bir beyin cerrahı, sinirlerde çalıştırır. Vücudun her yerinde sinirler vardır. Onlar, çok incedir, bundan dolayı, Prof. Yaşargil'i sinirlerde çalıştırmak için çok zor, microbeyin cerrahının kurucusudur. Prof. Yaşargil hem de, bu çalışmalar için bazı özel aletleri yarattı.
    Baba: O, Ankara Atatürk lisesinde bir öğrenci ve 1931 ve 1943'ün arasında Ankara üniversitesiydi. O, 1950 İsviçre'de onun ilaç derecesi doktorunu aldı.
    Baba: Evet, tabii. O, kağıtlarda onun tecrübelerini yayımladı. O, 1984-1996'ın "Microbeyin cerrahı" arasında yazdı.
    Baba: Oh, onun, birçok ödülü var. O hem de, fahri doktor ve birçok üniversitenin profesörü ve birçok toplumun fahri üyesi oldu.
    Anne: Ben, 'IIin, Internet'te onun hayat hikayesini okuduğu beni düşünürüm. Ben, onun başarıları ile hayran bırakılırım.
    sercekalican, SnacPooL ve berna56 bunu beğendi.
  8. serap14

serap14 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    Baba: Evet, o, bir beyin cerrahıdır. O, bu alanda çok ünlüdür.
    Anne: Bir beyin cerrahı, neyi çalıştırır?
    Baba: Bir beyin cerrahı, sinirlerde çalıştırır. Vücudun her yerinde sinirler vardır. Onlar, çok incedir, bundan dolayı, Prof. Yaşargil'i sinirlerde çalıştırmak için çok zor, microbeyin cerrahının kurucusudur. Prof. Yaşargil hem de, bu çalışmalar için bazı özel aletleri yarattı.
    Baba: Evet, tabii. O, kağıtlarda onun tecrübelerini yayımladı. O, 1984-1996'ın "Microbeyin cerrahı" arasında yazdı.

1tşk yeter
    sercekalican ve hakan11 bunu beğendi.
  9. serap14

serap14 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    niye teşekkür etmiyorsunuzzzzzzz .

Sayfayı Paylaş