Student's Book 124. ve 132. Sayfa Çevirisi ve istediğiniz yerleri çeviriyim!

Konu 'İngilizce 8. Sınıf' bölümünde bahri9200 tarafından paylaşıldı.

1. bahri9200

bahri9200 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşlar foruma daha yeni katıldım baktım ki 124. ve 132.sayfanın çevirisini millet çeviri programından yapmış.

Bende doğru düzgün yazıyım dedim.Hepsini kendim yazdım.

132.Sayfanın Türkçesi:
    İnsanların türkçe öğrenmesi için farklı nedenleri var.Bazılarının iş için ihtiyacı var ama diğerleri sadece zevk için öğreniyor.Zaten türkçeyi öğrenmek eğlenceli,heyecan verici bir deneyim çünkü muazzam bir kültürle ,ilginç hikayelerle ve farklı yaşam biçimleriyle yeni bir dünya keşfediyorsun.

Yeni dil öğrenmek bazen çok zor olabilir ama iyi dil öğrenme stratejileri geliştirerek her türlü güçlüğü aşabilirsin.

Herşeyden önce,Türkçenin senin anadilin olmadığını unutma.Bu yüzden hata yapmaktan korkma ama, kendi hatalarından ders al.

Diğer dillerin içinde,Türkçeninde dilbigisi önemlidir.Ancak dilbilgisi kalıplarını ezberlemeye çok fazla zaman harcama çünkü senin amacın iletişim.

Sen yeni dilde çok okumalısın.Türkçe hikayeler,şiirler,haberler ve okumak için başka şeyler bulabilirsin.Bilmediğin kelimeler için endişelenme.Bu durumda anlamını kendin tahmin etmeye çalış.Eğer yapamassan sözlükten kelimelere bak.Son olarak öğrenmeyi eğlenceli hale getirmek için(yada "öğrenirken eğlenmek için" ikiside olur) popüler filmler izle veya türkçe şarkılar dinle.
    SON CÜMLEYİ ÇEVİREMEDİM...

Yukarıda kendi çevirimi yazdım.Eğer benim çevirimi beğendiyseniz başka sayfalarıda söyleyin çeviriyim..

124.Sayfanın Türkçesi:
    Herkes aynı değildir.İnsanlar farklı görünür,farklı düşünür ve farklı davranır.Psikologlar 1800'lerden bu yana kişilik tipleriyle ilgileniyor çünkü kişisel nitelikler bizim kariyer seçimimizde ve okul yaşamımızda önemli sosyal etkileri var.
    Psikologlar belirli kişilik testleri , anketler uygularlar ve bir kişini güçlü ve zayıf yönlerini analiz ederler.Güçlü bir kişinin olumlu özellikleri vardır ve zayıf bir kişinin olumsuz özellikleri vardır.Onlar(yani başkaları) sizin zayıf yönlerinizi keşfettikleri zaman rahatsızlık hissetmeyin.Çünkü herkesin kuvvetli yönleri olduğu gibi zayıf yönleride vardır.
    "THEY , THEN" İLE BAŞLAYAN CÜMLEYİ ÇEVİREMEDİM..
    Örneğin,bir kişinin kendine güveni varsa ve diğer insanlara karşı anlayışlıysa ama kolayca baskı altında kalıyorsa, o sosyal ilişkiler ve arkadaşlıklar yapmak için bir fırsata sahip ama aynı zamanda kolayca hata yapabilir.
    Bu testler,anketler ve analizler kendinizi anlamaya ve tanımaya yardımcı olacaktır.ayrıca onlar(yani testler,anketler ve analizler) gelecekteki kişisel niteliklerimiz hakkında değişiklik ve yenilik yapmamıza yardımcı olur.

BİR TEŞEKKÜR YETER!
    tugce07, sdanr, Starplayer ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. "melek"

"melek" Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    çok çok teşekkür edrim ellern sağlık...
  3. bahri9200

bahri9200 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    birşey değil :)
  4. bahri9200

bahri9200 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    başka yorum yok mu o kadar çevirdim :(
  5. enes canvar

enes canvar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    !!!enes!!!

:330:teŞekkÜrler:330:
  6. elif_ks

elif_ks Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    metnin başlığının anlamı ne
    A new language a new world birde cok iyi yapmışsınız ellerinize sağlık.
  7. serserivildan

serserivildan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    başlık yeni bir dil, yeni bir dünya
    son cümle ise: internet arkadaşı ve mektup arkadaşlarınla sohbet et.. :) :p;):D
    :shy: :shy: bişi diil :shy: :shy: şimdiden diim :p :D
  8. serserivildan

serserivildan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sanada çoq teşekkür ederim çoq işime yaradı :)
  9. sedanur256

sedanur256 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    :)aceba 136'daki writıng bölümünü çevirirmisinizz:confused:
    ve ayrıca 135'deki b2'yide yapabilenlşer varsa yapabilirmiii yarın sondaa
  10. serserivildan

serserivildan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :746: :p;):D:eek::):(:confused::mad::rolleyes::329::eek::cool::tongue_ani::307::ugh::264::ugh:

Sayfayı Paylaş