Suat Sayın kimdir ?

Konu 'Türkçe 6. Sınıf' bölümünde CiqoLata_qirL tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. CiqoLata_qirL

CiqoLata_qirL Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0

merhaba Suat SAYIN kimdir
  2. (¯`•вєуαz мєℓєк•´¯)

(¯`•вєуαz мєℓєк•´¯) Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    310
    Ödül Puanları:
    36
    1932 yılı İstanbul -Fatih doğumlu Müziğe 12 yaşında ud çalarak başlamış Vefa lisesi mezunu 1952 yılında Ankara radyosunda udi olarak görev yapmış.Daha sonra stajer sanatçılara Nota , usül ve makam dersleri vermiş. ( O günün stajer sanatçıları, bu günün müzik üstadlarında bazıları Ziya Taşkent,İsmet Nedim,Kutlu Payaslı,Yıldırım Gürses Mustafa Seyran.)

Özel ders verdikleri içinde ( Sevim Çağlayan, Behiye Aksoy,Sevim Tanürek,Neşe Karaböcek,Sevim Şengül )

1958-59 yıllarında beste çalışmalarına başladı . İlk bestesi ( GÖZLERİMİN YAŞINI SİLEMİYORUM ) 1960 yılında radyodan ayrılarak ilk plağı POSTACI yı seslendirmiş, 1967 yılında ilk kez sahneye Ankara luna parkta çıkmış .gerek güncel TSM tarzında çalışmaları olmuş ancak gönlündeki aşkı TSM imiş

( 1932 - 2006 )
  3. CiqoLata_qirL

CiqoLata_qirL Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ya önemlide lütfen mesajlarınızı bekliyorum teker teker
  4. ViVa

ViVa Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    1932 yılı İstanbul -Fatih doğumlu Müziğe 12 yaşında ud çalarak başlamış Vefa lisesi mezunu 1952 yılında Ankara radyosunda udi olarak görev yapmış.Daha sonra stajer sanatçılara Nota , usül ve makam dersleri vermiş. ( O günün stajer sanatçıları, bu günün müzik üstadlarında bazıları Ziya Taşkent,İsmet Nedim,Kutlu Payaslı,Yıldırım Gürses Mustafa Seyran.)

Özel ders verdikleri içinde ( Sevim Çağlayan, Behiye Aksoy,Sevim Tanürek,Neşe Karaböcek,Sevim Şengül )

1958-59 yıllarında beste çalışmalarına başladı . İlk bestesi ( GÖZLERİMİN YAŞINI SİLEMİYORUM ) 1960 yılında radyodan ayrılarak ilk plağı POSTACI yı seslendirmiş, 1967 yılında ilk kez sahneye Ankara luna parkta çıkmış .gerek güncel TSM tarzında çalışmaları olmuş ancak gönlündeki aşkı TSM imiş

( 1932 - 2006 )

Eserleri

Seninle Bir Gece Söz : Ekrem Erdinç

Müzik : Suat Sayın

Razıyım cezanın en ağırına

Seninle bir gece yaşasam yeter

Razıyım çıkmasam bile yarına

Seninle bir gece yaşasam yeter

Yüzlerce sevgili bulacağıma

Dünyanın sahibi olacağıma

Cennette bin sene kalacağıma

Seninle bir akşam yaşasam yeter