Sü'den Tıp Fakültesi ile Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu Başvurusu

Konu 'YÖK' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Siirt Üniversitesi (SÜ) Senatosu, üniversite bünyesinde Tıp Fakültesi ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu'nun açılması için YÖK'e başvuruda bulundu.

  Siirt Üniversite Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, yaptığı yazılı açıklamada, başvurusu yapılan fakülte ve bölümlerin Siirt ve bölge için gerekli olduğunu belirtti.

  2007 yılında kurulan üniversitede yeni fakülte ve bölümlerin açılıp öğrenci alımı yapması için çalışmaların sürdürüldüğü vurgulanan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

  "Şu anda gerek ilimiz, gerekse de bölgemiz için çok önemli olan Tıp Fakültesi ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu için senatomuz karar aldı ve bu kararımızı YÖK Başkanlığı'na sunduk. Çevre illerimizde herhangi bir Tıp Fakültesi'nin olmaması, bölge insanımızı mağdur ediyor. Vatandaşlarımız bu durumda Diyarbakır'a gitmek zorunda kalmaktadırlar. Siirt'te bu fakültenin açılması durumunda Batman, Bitlis, Şırnak, Mardin ve diğer çevre illerimiz büyük bir rahatlığa kavuşacaktır. Siirt'te Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu'nda okumak isteyen öğrencilerimiz Van, Diyarbakır, Konya, Aksaray, Tokat gibi illere gidip okumak zorunda kalıyorlardı. Maalesef bölgemizin ekonomik durumundan dolayı bu illerde yapılan sınavlara gidemeyen, sınavı kazanıp da maddi imkansızlıklardan dolayı okuyamayan birçok öğrencimiz bulunmaktadır."

Sayfayı Paylaş