Sultanahmet'te 'Kitaplı' Günler Başladı

Konu 'Kültür-Sanat' bölümünde Toгgαи tarafından paylaşıldı.

 1. Toгgαи

  Toгgαи Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  25 Ekim 2007
  Mesajlar:
  4.730
  Beğenileri:
  1.813
  Ödül Puanları:
  38

  [​IMG]


  Sultanahmet'te 'Kitaplı' Günler Başladı


  Türkiye Diyanet Vakfı'nın (Tdv) Organize Ettiği "28. Kültür ve Kitap Fuarı" Kitapla Okuru Buluşturmaya Başladı. Kitap Severlere Binlerce Yeni Kitabın Kapağını Açacak Olan Yayınevleri, Sultanahmet Camii Avlusundaki Yerlerini Aldı. Yayınevi Sahipleri Bu Yıl İlginin Daha Fazla Olmasını Bekliyor.
  Türkiye Diyanet Vakfı'nın (TDV) organize ettiği "28. Kültür ve Kitap Fuarı" kitapla okuru buluşturmaya başladı. Kitap severlere binlerce yeni kitabın kapağını açacak olan yayınevleri, Sultanahmet Camii avlusundaki yerlerini aldı. Yayınevi sahipleri bu yıl ilginin daha fazla olmasını bekliyor.

  Geleneksel hale gelen kitap fuarına bu yıl 150 yayınevi katılıyor. Ağırlıklı olarak dini kitapların sergilendiği fuarda; sosyoloji, felsefe, edebiyat ve çocuk edebiyatı alanlarında da farklı çalışmaları bulmak mümkün.


  Birdirbir Yayınları stant yetkilisi Mehmet Eskibağ, geçmiş yıla göre daha fazla bir yoğunluk beklediklerini söyledi. Eskibağ, "Biz 3 senedir buraya katılıyoruz bu sene stand kurulum tarihi öne çekildiği için rağbet daha fazla olacaktır." dedi.

  Hikmet Neşriyat stant sorumlusu Ersan Bostan da, geçtiğimiz senelere göre fuara ilginin daha fazla olmasını bekliyor. Bostan, "Gördüğünüz gibi ilgi var vatandaşlardan, yayıncıların ilgisi de yoğun ve bu sene fuar daha derli ve toplu. Okuyucu için daha rahat dolaşabileceği bir alan oluşturulmuş." diye konuştu.

  Fuara yalnızca Türk vatandaşları değil yabancı turistlerden de ilgi gösterdi. Ailesiyle birlikte fuara gelen İbrahim Yağcı isimli vatandaş, fuarın Sultanahmet avlusunda olmasından dolayı kendine has bir güzelliği olduğunu belirtti. Yağcı,"Her türlü kitabı bulmak mümkün bugün çocuklara bulmaca kitabı aldık ama ramazanın ilerleyen günlerinde tekrar geleceğiz." şeklinde konuştu.

  Fuara ilk defa geldiğini söyleyen Adnan Naci Niyazoğlu, tarihi atmosferden çok etkilendiğini ifade etti. Niyazoğlu, "Fuarda çok farklı kitaplar var Peygamber efendimizi anlatan kitaplar aldık." şeklinde konuştu. Öte yandan, fuar 15 Eylül Salı gününe kadar kitap severlere açık olacak.

Sayfayı Paylaş