Sunu yapmam lazım; konu önerilerinizi bekliyorum.

Konu 'Dil ve Anlatım 10. Sınıf' bölümünde TurkisHGhenc tarafından paylaşıldı.

1. TurkisHGhenc

TurkisHGhenc Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0

Merhaba arkadaşlar, öncelikle yeni öğretim yılı herkese hayırlı olsun..

Dil Anlatım hocası sunu yapmamızı istedi konusunu bize bıraktı.. Fakat ben konu hakkında kararsızım..
    Aklıma gelen 3 konu var..

1- Akvaryum balıkları hakkında bir şey yapmayı düşünüyorum, ama internette orta derecede yararlı bir site bulamadım. Ne basit olacak ne de profesyonel anlayacağınız öğrenci işi bir şeyler arıyorum :)
    2-) Hoca Fenerbahçeli, bende Fenerbahçeliyim. Aslında Fenerbahçe'nin geçmişten günümüze formalarını anlatan sunu yapabilirdim ama sınıfta Galatasaraylılar sunumumu dinlerken sıkılabilirler ve ayrıca bana karşı cephe alabilirler, o da riskli :)
    3-) Son olarak aklıma internette sürekli gezinirken gördüğüm '' Dünyanın en zehirli 7 hayvanı '' vs türlü şeyler. Fakat bunlardaki yazılar çok az, hoca açıkla derse sap gibi kalmamdan korkuyorum.

Sizin önerilerinizi bekliyorum.
  2. Toгgαи

Toгgαи Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.809
    Ödül Puanları:
    38
    Dil anlatım hocası istemişse derse uygun bir sunum yapman iyi olur fikrimce.
    Şuan aklıma ilk gelen dilin yozlaşması..
    veya güncel konularda bir sunum hazırlayabilirsin.Farklı bir şey arıyorsan yaşadığın şehri tanıtabilirsin.

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Ne basit olacak ne de profesyonel anlayacağınız öğrenci işi bir şeyler arıyorum :)
    Genişletmek için tıkla...
    Öğrenci için uygun :) Kolay gelsin.
  • TurkisHGhenc

TurkisHGhenc Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0

Dil anlatım hocası istemişse derse uygun bir sunum yapman iyi olur fikrimce.
    Şuan aklıma ilk gelen dilin yozlaşması..
    veya güncel konularda bir sunum hazırlayabilirsin.Farklı bir şey arıyorsan yaşadığın şehri tanıtabilirsin.

Öğrenci için uygun :) Kolay gelsin.
    İlk başlarda bende öyle bir şeyler düşündüm ama hoca geçen sene Gezegenler hakkında, Dünyanın 7 Harikası hakkında sunular yapıldı denilince benimde aklım bu tür şeylere kaydı, neyse hoca bugün ikişerli gruplar oluşturdu, konular için 1 hafta süre verdi sonra sırayla anlatıma geçilecek.. Arkadaşım padişahların ilginç özellikleri diyor, olmazsa yarın bu teklifi ona da sunarım sağolun :)
  • Adenozin

Adenozin Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    64

Merhaba arkadaşlar, öncelikle yeni öğretim yılı herkese hayırlı olsun..

Dil Anlatım hocası sunu yapmamızı istedi konusunu bize bıraktı.. Fakat ben konu hakkında kararsızım..
    Aklıma gelen 3 konu var..

1- Akvaryum balıkları hakkında bir şey yapmayı düşünüyorum, ama internette orta derecede yararlı bir site bulamadım. Ne basit olacak ne de profesyonel anlayacağınız öğrenci işi bir şeyler arıyorum :)
    2-) Hoca Fenerbahçeli, bende Fenerbahçeliyim. Aslında Fenerbahçe'nin geçmişten günümüze formalarını anlatan sunu yapabilirdim ama sınıfta Galatasaraylılar sunumumu dinlerken sıkılabilirler ve ayrıca bana karşı cephe alabilirler, o da riskli :)
    3-) Son olarak aklıma internette sürekli gezinirken gördüğüm '' Dünyanın en zehirli 7 hayvanı '' vs türlü şeyler. Fakat bunlardaki yazılar çok az, hoca açıkla derse sap gibi kalmamdan korkuyorum.

Sizin önerilerinizi bekliyorum.
    Kesinlikle bu konu daha akıcıdır. :)
  • Toгgαи

Toгgαи Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.809
    Ödül Puanları:
    38
    Rica ederim.
    O tür konularda olabilir tabi burada önemli olan sunum hazırlarken dikkat edilmesi gereken hususlar konu o kadarda önemli değil senin belirlediğin konularda olabilir.
  • TurkisHGhenc

TurkisHGhenc Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Akıcı olduğunu bende biliyorum ama açıklamaları çok az ve 2 arkadaş yapacağımız için uygun gözükmüyor.. Şimdilik padişahların ilginç özelliklerini yapacağız galiba..

Rica ederim.
    O tür konularda olabilir tabi burada önemli olan sunum hazırlarken dikkat edilmesi gereken hususlar konu o kadarda önemli değil senin belirlediğin konularda olabilir.

Bugünkü Dil Anlatım dersinde zaten sunum öncesinde, esnasında ve sonunda ne yapılmasını gerektiğini falan işledik, zaten önceden çok sunum yaptım ama bir pekiştirme gibi bir şey oldu, yardımınız için tekrar teşekkürler.

Önerileri olan arkadaşlar varsa söylesinler hala daha konu kesin değil :)
  • TurkisHGhenc, 26 Eylül 2012
  • sementa.38

sementa.38 Üye

Beğenileri:
    363
    Ödül Puanları:
    64
    Yer:
    kayseri
    Konu serbestse Geri dönüşümün aşamalarını falan anlatan bir sunum yapabilirsin. Anlaşılan öğretmenler de sizi sıkmış ilk haftadan. Geçmiş olsun. :)
  • TurkisHGhenc

TurkisHGhenc Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0

Konu serbestse Geri dönüşümün aşamalarını falan anlatan bir sunum yapabilirsin. Anlaşılan öğretmenler de sizi sıkmış ilk haftadan. Geçmiş olsun. :)
    Dil Anlatım öğretmen kitaplarının hepsinde sanırım öğrencilerinize sunu ödevi verin falan demiş çünkü bakıyorum internette sunu konusu arayan çok :D
  • sementa.38

sementa.38 Üye

Beğenileri:
    363
    Ödül Puanları:
    64
    Yer:
    kayseri

Dil Anlatım öğretmen kitaplarının hepsinde sanırım öğrencilerinize sunu ödevi verin falan demiş çünkü bakıyorum internette sunu konusu arayan çok :D
    Sınıflarda artık akıllı tahta veya projeksiyon olduğundan her şey slayttan işleniyor. Ama Dil ve Anlatım ders müfredatında zaten sunu nasıl yapılır, iletişim nasıl olur falan var. Bence öğrencilere vakit kaybı. Onun yerine Türkçe testleri çözülüp YGS ye hazırlık yapılabilir.
  • _tutku_

_tutku_ Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    0
    ya bana da lazım sunum konusu bizimde hocamız yapmamızı istedi..benim aklıma ilk gelen konular ise kore-türkiye veya türkiye-japonya konulu bi2şey anlatmak istiyorum..ya japonları ya da korelileri anlatacağım ama konumu hala bulamadım:cool::(şuan hiroşimayı,japonyadaki sakura ağını ve japonların ilginç icatları bakıp bakıp duruyorum..acaba hangisini yapsam fikri olan var mı??
  • Sayfayı Paylaş