Tanıtma

Konu 'İngilizce 11. Sınıf' bölümünde adj+ tarafından paylaşıldı.

1. adj+

adj+ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    19

1 kendini tanıtma

ingilizce yazı olacak
    Son düzenleme: 8 Ocak 2015
  2. adj+

adj+ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    19
    İngilizce olarak kendini tanıtma
  3. Moderatör Bahadır

Moderatör Bahadır Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    Adana
    ÖRNEK 1:

My name is Ayşe and my surname is Yılmaz. I am 28 years old. I was born in 1985 in Istanbul. I live in Istanbul. I am a student at the university. I have brown eyes and black hair. I am tall. My fahter is a doctor and my mother is a housewife. I have a brother and a sister. In my free time I like listening to music. I like eating vegetables and fish.

(Benim adım Ayşe, soyadım Yılmaz . 28 yaşındayım. 1985 te İstanbul’da doğdum. İstanbul’da yaşıyorum. Üniversitede öğrenciyim. Gözlerim kahverengidir ve saçlarım siyah. Uzunum. Babam doktor ve annem ev hanımıdır. Bir kız kardeşim ve erkek kardeşim var. Boş zamanlarımda müzik dinlemekten hoşlanırım. Sebze ve balık yemeyi severim.)

ÖRNEK 2 :

My name is Jessie, but I’m called ‘Jess’ by my friends. I live in a small village near London. I’m a nurse and I like my job very much. I have got one dog. His name is Bulut, Bulut eat meat, special dog food and bread. He is a good friend and he always protects me. He always wait for me in house . Bulut very friendly but he barks at people he doesn’t know.

(Benim adım Jessie, arkadaşlarım bana Jess der. Londra yakınlarında ki küçük bir köyde yaşıyorum. Hemşireyim ve işimi çok seviyorum. Bir köpeğim var. Onun ismi Bulut. Bulut et, özel köpek maması ve ekmek yer. O iyi bir arkadaştır ve her zaman beni korur. Evde her zaman beni bekler. Bulut çok arkadaş canlısıdır ancak tanımadığı insanları ısırır.)

ÖRNEK 3 :

Hello, I am Oğuz. I was born in Kütahya. After university, I started to live in İstanbul. I’m software developer in a big company in İstanbul. Our work includes researching, designing, implementing, and testing software. I have good co-workers in my company, we have a funny times together.

(Merhaba, Ben Oğuz. Kütahya’da doğdum. Üniversiteden sonra İstanbul’da yaşamaya başladım. İstanbul’da büyük bir firmada yazılımcı olarak çalışıyorum. İşimiz araştırma, tasarım, uygulama ve test yazılımını içeriyor. Şirkette iyi arkadaşlarım var, birlikte iyi vakit geçiriyoruz.)
    adj+ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş