Tanrı'nın varlığını kabul etmeyenlere göre evren,insan ve diğer canlılar nasıl oluşmuştur

Konu 'Felsefe' bölümünde eslem tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. eslem

eslem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

arkadaşlar sabahtan beri aramama rağmen bulamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.Tanrı'nın varlığını kabul etmeyenlere göre evren,insan ve diğer canlılar nasıl oluşmuştur? konusunda bir anlatım yapıcam ama hiçbir şey bulamadım.
  2. MaKeaTyTtö!

MaKeaTyTtö! Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    16
    ateistler big bang olayini evrende var olan fizik kurallarina bagliyorlardir. Ateits olmadigim icin bilemeyecgim ama öyle düsündüklerini tahmin ediyorum. Ateizm bilindigi gibi kim yaratti ile ugrasmaz nasil oldu sorusuyla ugrasir. Yine ateizm evren konusunda evrenin yaratilmadigini zaten her zaman var oldugunu sadece kendinden cevrildigini inandiklarindan kendileri acisindan big bang olayini da mantikli bulabiliyorlardir.

Ateistler eldeki verilere göre düşünürler.Olması gerekenlere veya beklentilere göre değil.Özetle yine hatırlatayım:Ateist, olanı ve olması muhtemel argümanlarla desteklenmiş olanı tercih ederler.Olduğu varsayılanı,olması gerektiğini ve inançsal senaryoları fazlaca ciddiye almazlar.

Bunları buldum:)
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş