Tarihçi Akademisyenler Beyşehir'de

Konu 'Güncel Haberler' bölümünde Moderatör Gül tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Gül

  Moderatör Gül Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  3 Kasım 2009
  Mesajlar:
  2.216
  Beğenileri:
  973
  Ödül Puanları:
  0

  Tarihçi akademisyenler Beyşehir'de incelemelerde bulundu.


  Selçuk Üniversitesi (SÜ) Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nden öğretim üyeleri, Beyşehir'in tarihi mekanlarında incelemelerde bulundu.


  Ziyaret nedeniyle ilçeye gelen heyeti, Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı karşıladı.


  SÜ Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümü Öğretim Üyesi, Doç. Dr.Hüseyin Muşmal'ın daveti üzerine gerçekleştirilen ziyarette, Prof.Dr. Muhittin Tuş başkanlığındaki 20 kişiden oluşan akademik heyet, yörenin tarihi ve kültürel dokusu üzerine incelemede bulundu.


  Beyşehir yöresine ilişkin çalışmalarıyla tanınan Doç. Dr. Hüseyin Muşmal, yaptığı açıklamada, tarih bölümünde görevli öğretim üyelerinin, tarihsel anlamda çok önemli bir yerleşim olan ilçedeki eserleri yerinde incelemek maktasıyla bu ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi.


  Yörenin tarihi ve kültürel mirasının üniversite çevrelerine anlatılması ve tanıtılmasının gayreti içerisinde olduklarını dile getiren Muşmal, şunları kaydetti:


  "Bu anlamda yeni projelerin üretilmesi büyük önem taşıyor. Heyetteki akademisyenler arasında eskiçağ, ortaçağ, yeni ve yakın çağ ile Türkiye Cumhuriyeti tarihi alanlarında uzman olan isimler yer alıyor."


  Muhabir: Şeref Yaşar

Sayfayı Paylaş