Taşköprü Sgk'dan Hanönülü Öğrencilere Seminer

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Gül tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Gül

  Moderatör Gül Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  3 Kasım 2009
  Mesajlar:
  2.216
  Beğenileri:
  973
  Ödül Puanları:
  0

  Taşköprü Sosyal Güvenlik Kurumu ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol kapsamında Hanönü ilçesinde bir seminer düzenlendi.


  Taşköprü SGK Müdürü İsmail Yıldırım'ın da katıldığı Sosyal Güvenlik bilincinin küçük yaşlarda oluşmasına yönelik seminer Hanönü Şehit Faruk Karagöz Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda gerçekleşti. İlkokul ve Ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen Seminer'e Hanönü İlçe Emniyet Müdürü Durhasan Güngör, İş Bankası Taşköprü Şube Müdürü Serkan Geçgen, Hanönü Belediye yetkilileri, Okul İdarecileri, Öğretmen ve çok sayıda öğrenci grubu katıldı.


  Taşköprü SGK Müdürü İsmail Yıldırım,


  "Yurt genelinde yapılan bu tür faaliyetlerle


  öğrencilerde sosyal güvenlik bilincini oluşturmak, onları sosyal güvenlik konularında bilgilendirmenin amaçlandığını, bunun yanında tüm kamuoyunun sosyal güvenlik konusunun önemini algılaması, konu ile ilgili duyarlılık, olumlu tutum ve davranış kazanmasını hedefliyoruz" dedi.


  Seminerde yapılan konuşmada kayıt dışı istihdamın bireylere ve topluma verdiği zararlar, kurum olarak kayıt dışılığı önlemeye yönelik yapılan faaliyetler


  hakkında bilgiler verildi. Semineri ilgiyle dinleyen Öğrencilere ailelerinde kayıt dışı(Sigortasız) çalışan varsa Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezinin Hattı olan ALO 170'e bu durumu bildirmeleri konusunda öğrenciler bilgilendirildi.


  Seminer, Sosyal Güvenlik Kurumunun Sosyal Güvence ve Sosyal Güvenlik kavramlarını açıklamaya yönelik


  Eğitim Serilerinden olan "Güven ve Yarışçı Çocuklar" adlı animasyon filmin izlenmesi ve tüm öğrencilere Dergi ve CD hediye edilmesinin ardından son buldu. - Kastamonu

Sayfayı Paylaş