tasvir edebildiğin gibi yaşa hayatı

Konu 'Sizin Yazınız' bölümünde e_r_EN tarafından paylaşıldı.

1. e_r_EN

e_r_EN Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1

Tuhaf geliyordu bana artık günler işe gitmek istemediyordum ogün herşey tuhaf geliyordu bana bütün gün dolaşmak istiyordum sessizce sadece hayatı izlemek istiyordum sanki o hayatta değilmiş gibi hayatın dışına çıkarak sessizce hayatı izlemek istiyordum hayretler içinde kalıyordum izlerken gördüğüm bir sahne düşüncelere daldırdı beni bugüne kadar beni mutsuz eden herşeyi düşünmeye başladım bütün bu mutsuzlulkarın başlangıcı nerdeydi düğüm nerde başlıyordu halbuki hep başarılı bir insandım ağilem tarafından takdir edilir onların sözünü dinler onlar için çalışırdım ailemin dediğine göre mutluluklarım hep kısa sürmeliydi çünkü mutluluklar beni şımartabilir amacımın dışına sürükleyebilirdi ben bu kuralların dışına hiç çıkmamıştım hata da görmüyordum bu kurallarda çünkü başarımın bu kuralların sonucu olarak görüyordum bütün bi hayatım böyle geçmişti benim peki ya tüm bunların arsındaki mutsuzluk düğümü nerde başlamıştı bulabilmek için saatlerce düşündüm ve sonra tekrar geçmişime döndüm arkadaşlarımdan hayal meyal hatırlayabilidiğim bir kişi vardı hani şu ailesinin sözlerini dinlemeyen sürekli ben özgürüm diye ailesine karşı çıkan çocuk bi yanlışlık vardı burda çünkü bu kadar kuralsız olmasına rağmen sürekli mutluydu bir de ilerde ben insanları incelemek istiyorum diyordu mutsuz insanları psikoloji okumak istiyorum halbuki annesi doktor olmasını istiyordu o zamanlar anlam veremiyordum tüm bunlara ne kadar saçma ve boş hayellerdi bunlar oysaki benim geleceğim belliydi babam herkeze mühendis olacak benim oğlum diyordu bi an durdu düşüncelerim bana tüm buları hatırlatan o gördüğüm sahne gelmişti aklıma aslında orda kendimi görmüştüm gördüklerim şuydu herzamanki gibi işime gidiyordum fakat giderken biriyle karşılaşmıştım beni tanımadınmı diyordu hani ben eskiden aynı sınıftaydık benim hani sürekli kızardın bana bu kadar rahat olma derdin hatırladınmı evet hatırlamıştım oydu o kuralsız çocuk tanıdığımda bambaşka biriydi ama yine mutluydu sürekli gülümsüyordu aslında hiç konuşmak istemiyordum onunla belkide geçmişten birşeyler hatırlamaktan korkuyordum ama yinede nezaketten birşeyler içme teklifini kabul etmiştim bir kafeye giderken dikkatlice inceliyordum o kuralsız çocuğu aslında bilemiyordum kuralsız çocukmu yoksa özgür çocukmu çünkü okadar değişmiştiki duruşu dahi artık bi eminlik taşıyordu belliki hayellerine kavuşmuştu kafeye gidince dayanamayıp sordum çocuğa biraz alycı bir sesle ee ulaşabildinmi hayaline hani şu eski yıllarda sürekli söylediğin psikolog olabildinmi diye çocuk anlamıştı sesimden sorunun altında yatan ları yine kendinde emin bir şekilde hayır demişti yapamadım ama onun yerine başka bir işde çalışıyorum bi dergide yazılar yazıyorum eleştirmen olarak bu cevabı duyunca çok şaşırdım bu kuralsız çocuk nasıl olurda bi dergide hemde yazar olarak çalışabilir diye sonra nasıl başladın diye sordum çocuğa anlatmaya başladı büyük bi istekle bi arkadaşı aracılığıyla mülakata gitmiş dergiyle onun anlattığına göre mülakat sırasında öyle güzel ve etkili bir şekilde anlatmışkı kendisini ve hayata karşı duruşunu ertesi gün işe almışar onu düşünüyorumda ben böyle bir durumda asla kendimi anlatamazdım donup kalırdım herhalde ne diyeceğimi bilemezdim bu cevap karşısında bende aradığım cavabımı bulmuştum sorun hayatım boyunca sürekli ailemin düşünceleriyle yaşamammış hiç kendim için birşeylerin kararını verememiştim bu durum gittikçe soyutladı beni hayattan ve en sonunda bırakın güzel konuşmayı daha kendimi dahi anlatamaz olmuştum şimdi düşününce ailem hayatımı karartmaktan başka birşey yapmamış ama onlara inat kendi oğlumu özgürce kendi düşünceleriyle besleyerek yetiştireceğim o benim gibi veya başka biri gibi değil o hayatı tasvir edebildiği gibi yaşayacak...

EREN YILMAZ
    esmer_seker bunu beğendi.
  2. serseri_aşık

serseri_aşık Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    6
    Emeğine sağlık
  3. e_r_EN

e_r_EN Üye

Beğenileri: