Ted Ankara Koleji'nde 'Zeka Oyunları' Dersi

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2012-2013 eğitim ve öğretim döneminde seçmeli ders olarak müfredata dahil ettiği Zeka Oyunları dersi kapsamında TED Ankara Koleji Ortaokul Müdürlüğü tarafından "Zeka Oyunları Günleri" düzenlendi.

  Zeka Oyunları Günleri'ne Türkiye'ye "Hafıza ve Beyin Eğitimi" kavramın öğreten, Dünya Fotoğrafik Hafıza Şampiyonu Melik Duyar da konuk oldu. TED Ankara Koleji'nin amfi tiyatrosunda 5. sınıf öğrenci ve öğretmenleriyle bir araya gelen Duyar, zihinsel potansiyeli geliştirmenin, öğretilmiş düşünce kalıplarından kurtulmak ve yaratıca düşünmekle mümkün olduğunu anlattı. Hafıza, hızlı öğrenme, beyin eğitimi, zihinsel potansiyeli geliştirme ve yaratıcı düşünme teknikleri üzerine hazırladığı eserlerini kısa bir sunumla tanıtan Duyar, daha sonra öğrencilere ancak farklı düşünme becerisi ile çözülebilecek altı soru yöneltti. Melik Duyar'ı büyük bir dikkat ve ilgiyle dinleyen öğrenciler, soruları büyük bir heyecan içinde çözmeye çalıştılar. Doğru çözümü bulan öğrencileri kutlayan Duyar, onları birer kitapla ödüllendirdi.

  TED Ankara Koleji'nde ayrıca Zeka Oyunları dersini seçmemiş olan öğrencilerin de bu oyunları taramaları amacıyla bir etkinlik düzenlendi. İIkokul Kolej Sokağı'na kurulan oyun masaları ve panolarda "Sihirli Piramit, Sudoku, Kendoky, Jenga, Maka n Break, Pictureka, Master Mind, Nim, Dama, Taktix, Snake Cube ve Kibrit Çöpleri" gibi birbirinden ilginç oyunları tanıma ve oynama fırsatı bulan öğrencilerin, dikkat ve konsantrasyonları görülmeye değerdi. - ANKARA

Sayfayı Paylaş