Ted Dekker

Konu 'Yazarlar' bölümünde sen <3 tarafından paylaşıldı.

 1. sen <3

  sen <3 Üye

  Katılım:
  14 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  51
  Beğenileri:
  13
  Ödül Puanları:
  0

  1962 doğumlu Ted DEKKER üniverstede felsefe okuduktan sonra atıldığı iş yaşamında geçen başarılı yılların ardından 90'ların başında içindeli arzuya daha fazla karşı koyamayarak kendini yazmaya adadı.Çıkardığı 20 romanın çoğu Mew York Times çok satarlarına giren bazıları filmede çekilen Tek Dekker bütün dünyada 5 milyonun üzerinde satmıştır.Yarattığı unutulmaz karakterlerle ve heyecan verici hikayelerle korku gerilim türünün en iyi örneklerini sergileyen yazar bunun yanı sıra fantastik edebiyattada kendine önemli bir yer edinmiştir.
 2. sen <3

  sen <3 Üye

  Katılım:
  14 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  51
  Beğenileri:
  13
  Ödül Puanları:
  0
  kutsal meclis
  Polisiye, cinayet, macera ve biraz da gerilim seviyorsanız, kısa kısa olan bölümlerin son cümlesine gözünüz kaymasın diye kitap ayracı ile satırları kapatıyorsanız, katilin en beklemediğiniz kişi çıkmasını sevmiyorsanız bu kitabı okuyun.

  Bu kitap masum bir çocuğun kaçırılışının ardından bir seri katile dönüşümünün hikayesi.
  Bu kitap neye inandığınız önemli olmaksızın bir şeye inanıyor olmanın gücünü hatırlatıyor.
  Bu kitap paylaşılan kaderlerin farklı insanlar üzerindeki farklı yansımalarını gözünüze sokuyor.
  Bu kitap aslında hiç beklediğiniz gibi gitmiyor.
  Bu kitabın sondan beşinci sayfası her şeyin anlam kazanmasını sağlıyor.

  Benim gibi bir polisiye tutkunuysanız bu kitabı okuyun. Daniel'ı, Lori'yi, Heather'ı, Alex'i ve en önemlisi Havva'yı unutmayın. Çünkü bu kitabın sayfalarına dokunduğunuz süre boyunca siz de Havva'nın Kutsal Meclisi'ndesiniz.

  Bir de..

  Bir daha unutmamak üzere buraya yazmak istediğim ama o sayfa geldiğinde yaşayacağınız şaşkınlığı katletmek istemediğimden yazamadığım bir paragraf var. Ölüme yakın deneyim yaşayan kör bir kadının hikayesi. Onu hiç unutmayın!

  Seri katillerle sadece kitaplarda karşılaşmanızı dileyen,
  sen <3
 3. sen <3

  sen <3 Üye

  Katılım:
  14 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  51
  Beğenileri:
  13
  Ödül Puanları:
  0
  konuyu ted dekker kitaplarını paylaşmak için açtım ama
  harika bir şey söylemeden geçemiycem
  Harlan Coben OYUNBOZAN
 4. sen <3

  sen <3 Üye

  Katılım:
  14 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  51
  Beğenileri:
  13
  Ödül Puanları:
  0
  Harlan Coben | Oyunbozan

  Oyunbozan okuduğum ilk Harlan Coben romanıydı. Nispeten ağır kitapların üzerine okuduğum, çerez niteliğinde, eğlencelik, hoşça vakit geçirilebilecek bir kitap ve tabii ki benden bekleneceği üzere(!) bir polisiye!

  Myron Bolitar isimli bir spor menajeri, eski sevgili meselesi yüzünden kendini bir cinayet soruşturmasının içinde buluyor - zira bu erkeklerin başına ne geldiyse kadınlar yüzünden gelmiyor mu!? Bir yandan spor piyasasında dönen kirli oyunlar göz önüne serilirken ki bunları çoğumuzun önemsediğini sanmıyorum, diğer bir yandan bahsettiğim cinayet soruşturması gittikçe ilginç bir hal alıyor, fuhuş bataklarına, yakın dövüş ustalarının kol kemik kırma sanatlarına, porno dergilere girip çıkıyor ve sürpriz (!) bir sonla bitiyor.

  Oyunbozan’ı okuduğumdan beri bir ay gibi bir süre geçti ancak isimlere ve olaylara dair hafızamı zorlayacak bir kitap olmadığından sadece kitaba dair genel kanımı aktarabiliyorum. Kitap cidden eğlenceliydi, Myron ile zibidi ortağının konuşmaları, çok kişiyi ti'ye alan diyaloglar, dalgalar, vs… Nitekim beni cidden güldürdü, eğlenceli zaman geçirmemi sağladı! Ancak polisiye roman adına ne buldun derseniz üzülerek pek bir şey bulamadığımı itiraf etmek durumundayım.

  Hazır sonbahar da geliyorken yağmurlu bir hafta sonu ele alınıp, iki üç günde bitirilesi bir kitap olan Oyunbozan’ı okuyun demiyorum lakin okumayın da demiyorum. Üst üste ağır kitaplar okuduysanız ve beyninizin bir molaya ihtiyacı varsa okuyun. Diğer bir yandan, polisiye dediğin kemiklerimi titretmeli heyecandan diyorsanız sizi bir sonraki kitaba yönlendireceğim.
 5. sen <3

  sen <3 Üye

  Katılım:
  14 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  51
  Beğenileri:
  13
  Ödül Puanları:
  0
  kemik adamın kızları

  Bana kemik adam diyorlar, ama şeytanın ta kendisiyim. Kızın elimde ve senin onu bulup bulamayacağını merak ediyorum. Eğer yedi gün içinde kızını almaya gelmezsen kemiklerini teker teker kırmaya başlayacağım... Ta ki içindeki ışık sönene kadar.

  İki yıl aradan sonra tekrar ortaya çıkan Kemik Adam, kendine sekizinci kurban olarak istihbarat subayı Ryan Evans'ın 16 yaşındaki kızını seçer. Kurbanları beklentilerini karşılamamaya başlayınca onlara işkence edip ölüme terk eden Kemik Adam, peşindeki polis ordusuna aldırmadan, kusursuz kızı bulana kadar aramaya kararlıdır.

  Irak'ta direnişçiler tarafından kaçırılıp işkence gördüğü kabus dolu günlerin ardından ülkesine geri dönen Ryan Evans, karısının ve kızının ona sırt çevirdiğini görünce dünyası başına yıkılır. Hayattan, ailesinin sevgisini tekrar kazanmaktan başka bir beklentisi kalmayan Evans, kızını kurtarmak için kemik adamın peşine düşer.

  "Kuzuların Sessizliği ve Se7en'dan bayrağı devralan Ted Dekker, insan ruhunun ışık görmemiş noktalarında gezinen bu romanıyla korku-gerilim türünü bir adım ileriye taşıyor"
  Kirkus Rewiews

  "Ted Dekker korku-gerilim edebiyatının gerçek bir ustası ve bu da şimdiye kadarki en muhteşem eseri"
  Nelson DeMille

  "Bir solukta okunacak bir güç gösterisi."
  James Rollins</B>

  "Ted Dekker kendine özgü tarzıyla, türünün en iyi örneklerini sergiliyor."
  Scholl Library Journal

  "Heyecan ve gerilim yüklü bir yolculuk"
  Publishhers Weekly

  "Bu kitap tüylerinizi ürpertmekle kalmıyor; korku içinize işliyor ve bir süre sonra bir parçanız olup sizinle birlikte yaşamaya başlıyor"
  Brad Meltzer  Yazar:

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...


  Çevirmen:

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

 6. sen <3

  sen <3 Üye

  Katılım:
  14 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  51
  Beğenileri:
  13
  Ödül Puanları:
  0
  siz hiç yatağınızı ıslatarak uyandınızmı bilmiyorum ama Ted Dekker okursanız bunu kesinlikle yaparsınız
 7. sen <3

  sen <3 Üye

  Katılım:
  14 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  51
  Beğenileri:
  13
  Ödül Puanları:
  0
  çalınmış hafızalar

  “Aslında, insan beyni gerçekten keşfedilmemiş bir bölge gibidir; dünyayı o yönetiyor olsa da, beynimiz hakkında çok az şey biliyoruz. İşte bu keşfedilmemiş bölgeye, Erin ve Ted gibi cesur yazarlar girip de hafıza gibi karmaşık bölgelerle, duygular ve ilişkilerle ilgilendiğinde, kapılıp gidiyorum. Eminim ki, bu yaratıcılık dolu hikâye, okuyucuları da alıp götürecektir. Unutulmaz bir şey!”
  Melody Carlson, Finding Alice and The Other Side of Darkness kitaplarının yazarı

  “Erin Healy ve Ted Dekker’ın yazdığı Çalınmış Hafızalar, beni ilk cümlesiyle içine çeken, muhteşem bir macera romanı. Kitabı okurken sürekli tahminlerde bulunup durdum. Bir daha bir öpücüğe aynı gözle bakabilir miyim bilemiyorum. Sıradaki kitabı merakla bekliyorum!”
  Colleen Coble


  Yazar:Ted Dekker
  Yazar:Erin Healy

Sayfayı Paylaş