Tekrar Defteri

Konu 'Psikolojik Danışma - Rehberlik' bölümünde Onurcan tarafından paylaşıldı.

1. Onurcan

Onurcan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşlar merhaba ben isoat tekniğiyle (izle,sor,oku,anlat,tekrar et) ders çalışıyorum da düzenli tekrarlar yapmak için her konunun kilit noktalarını tek bir yerde not alabilir miyim ?
    Bir iki defterim olacak mesela ders ders,bir konudan önemli birkaç kısmı yazacağım deftere ve ara ara tekrar edeceğim.Şimdi benim sorumlu olduğum 11 ders var.(Türkçe,Edebiyat,Matematik-1,Matematik-2,Geometri,Tarih,Coğrafya,Felsefe,Fizik,Kimya,Biyoloji.)
    TM'ciyim ama yapabildiğim kadar fen de yapmaya çalışacağım alan derslerimden sonra.

Çözüm dershanesine yazıldım ay sonu başlar dershane de oranın sistemi interaktif olduğu için,dokunmatik şekilde tak tak anlatacak hoca bizim de ders notlarımız önümüzde olacakmış,yani not tutma gibi bir durumumuz olmayacak ders içerisinde.Ama ben kendi çalışmamı yaparken tekrar yapmak için dediğim şekilde tekrar defteri tutmaya gerek var mıdır ? Ya da başka nasıl şekilde düzenli tekrarlar yapabilirim ?

Konu tekrarlarını yaparken notlarımın düzenli olması için söyledim yoksa bir sürü kitap karmakarışık olabiliyor. :)
  2. MaviGöz-//

MaviGöz-// Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    0
    Tekrar defteri de mi tutuyorsun? Çok zamanını alır ..

Onun yerine soru çözsen tekrar etmen gereken konuyla ilgili?

Daha kolay olur sanki :/
  3. Moderatör Muhammet

Moderatör Muhammet Muhammet Dilmaç Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Karabük
    Vallaha helal olsun ne diyim ben normal dersde not tutmuyorum adam ayrı defter tutacak birde bu yöntemi sana sadece biyolojide tavsiye ederim...
  4. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113
    Ben seni hafife almışım ya hu :p Sıkı rakipsin :p

Ne diyeyim , bence süper. Ben de yapmaya calıstım ama 4-5 konudan sonra sıkılmaya basladım. Sana kolay gelsin :D
  5. Piraye|

Piraye| Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    0
    Bence kesinlikle tutmalısın, çok iyi oluyor :)
    Biraz sıkılıyorsun ama en azından her şey düzenli oluyor.
  6. Moderatör Özlem U.

Moderatör Özlem U. Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.280
    Ödül Puanları:
    0
    en iyisi tutmak.
    bu yaşta ben 3 senedir tutuyorum.
    ama genellikle ders içinde önemli olan notları yazıyorum eve gelince kendimde önemli olanları yazıyorum.
    yapabiliyorsan devam et tebrik ederim.
  7. Onurcan

Onurcan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Tekrar defteri de mi tutuyorsun? Çok zamanını alır ..

Onun yerine soru çözsen tekrar etmen gereken konuyla ilgili?

Daha kolay olur sanki :/
    Genişletmek için tıkla...
    Hayır tutmuyorum şu an tutsam nasıl olur diye sormak istedim. :)
    Kilit noktaları sadece kısa kısa notlar varsın zamanımı alsın ama karışıklığı giderir,her gün şu dersin şu konunun notlarını aramak zorunda kalmam :)
    Bu biraz dişçi örneği gibi oldu :D

Vallaha helal olsun ne diyim ben normal dersde not tutmuyorum adam ayrı defter tutacak birde bu yöntemi sana sadece biyolojide tavsiye ederim...
    Tamam biyoloji kısmını değerlendiririm,henüz tutma kararı almadım da düşüncem işte :) Yoksa ders tekrarı yapacağım o zaman o ders bu kitapta şu ders başka notlarda onları aramakla uğraşmak istemiyorum.

Ben seni hafife almışım ya hu :p Sıkı rakipsin :p

Ne diyeyim , bence süper. Ben de yapmaya calıstım ama 4-5 konudan sonra sıkılmaya basladım. Sana kolay gelsin :D
Ummadığın taş baş yarabilir :)
İşin zevki zaten orada.Hakkıyla mücadele etmeden,sabretmeden,savaşmadan kazanmanın ne anlamı olur ki :)

Bence kesinlikle tutmalısın, çok iyi oluyor :)
Biraz sıkılıyorsun ama en azından her şey düzenli oluyor.
Evet ben de bunu diyorum işte düzen çok önemli teşekkür ederim :)

en iyisi tutmak.
bu yaşta ben 3 senedir tutuyorum.
ama genellikle ders içinde önemli olan notları yazıyorum eve gelince kendimde önemli olanları yazıyorum.
yapabiliyorsan devam et tebrik ederim.
Ben de öyle yapmak istiyorum işte konunun her yerini değil de önemli yerlerini sadece,yapabilirsem devam ederim :)
Onurcan, 4 Eylül 2011
MaviGöz-// bunu beğendi.
  • Moderatör Muhammet

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Karabük
    Diğer dersleri not etmek mantıksız olur çünki diğerleri hep formül formül yazılarak değil uygulanarak öğrenilir yazılarak öğrenilecek olan tek sayısal dersi Biyolojidir çünki biyoloji tamamen bilgidir diğerlerinde formül vardır onlar soru çözerek öğrenilir..

Yapamadığın soruları burada sorarsın çözeriz bizlerde böylece yeni tarzlar görmüş oluruz ben arkadaşlarıma ders anlatıyorum ygsde her desten 2 kitap bitirdim (2 set ygs bitrdim Simetri+Mavi Set) fakat hala görmediğim soru tarzlarıyla karşılaşıyorum yani bize iyilik yap ve bize soru sor :)
  • Onurcan

Onurcan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Diğer dersleri not etmek değil benim düşündüğüm konuların sadece kilit noktalarıııı. :)

Hangi birini sorayım bir dosyada biriktiriyorum yapamadığım soruları baya bir çoğaldı kedi köpek eniği gibi :)
  • Moderatör Muhammet

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Karabük
    İşte biriktirmeden sormalısın :) Yavaş yavaş başla sormaya diğer konularda kilit noktaların hepsi zaten formül yazarak öğrenmezsin uygulaman gerek matematikte bana yazara çalışılacak bir konu söyler misin :)
  • Sayfayı Paylaş