Teog Tercih işlemleri

Konu 'İlkokullar / Liseler / Dersaneler / Üniversiteler.' bölümünde Özel Üye Ahmet tarafından paylaşıldı.

 1. Özel Üye Ahmet

  Özel Üye Ahmet Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  14 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.010
  Beğenileri:
  315
  Ödül Puanları:
  83

  Merhabalar;
  Kuzenim bu sene liseye başlayacak ve teogdan 350 civarı bir puan aldı ancak süreç hakkında tam bilgi sahibi değil bende uzun zamandır ilgilenmediğimden nasıl yapılacağını bilmiyorum internette karışık bilgiler dolanıyor. bilginiz varsa bilgilendirirseniz sevinirim.
  -350 civarı bir puanı var çevredeki birkaç okula yetiyor ancak yaptığımız tercihlerden hiç biri tutmaması durumunda süreç nasıl devam ediyor?
 2. Moderatör Bahadır

  Moderatör Bahadır Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  27 Şubat 2012
  Mesajlar:
  540
  Beğenileri:
  160
  Ödül Puanları:
  43
  Yer:
  Adana
  8.sınıfı tamamlayan tüm öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilan edilen Yerleşmeye Esas Puanları (YEP) ile taban puan uygulaması olmadan Bakanlığın

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

  internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerinde yer alan okul kodlarına göre tercih yapacaklardır.
  Tercihler öğrenci/veli tarafından, öğrencinin 8.sınıfı tamamladığı ortaokuldan ya da herhangi bir ortaokul müdürlüğünden 31 Temmuz-08 Ağustos 2014 tarihleri arasında A grubu tercih listesinden en fazla 15 (onbeş), B grubu tercih listesinde, en az 4 (dört) okul türü olmak üzere tercih yapacaklardır.
  Tercih başvurusu bir kez yapılacak ve başvuru işleminden sonra değişiklik yapılamayacaktır. Tercih listesinden öğrenci velisi, onay işleminden ise okul müdürlüğü ile veli sorumlu olacağından yapılan tercihler, okul müdürlüğünce elektronik ortamda onaylanması gerekir. Aksi takdirde öğrenci tercih yapmamış sayılacaktır. Elektronik ortamda onaylanan “Tercih Başvuru Bilgileri Formu”nun çıktısı alınarak okul idaresi ve veli tarafından imzalandıktan sonra aslı okulda saklanacak ve bir nüshası imza karşılığı velide kalacaktır.

Sayfayı Paylaş