Tepki Türleri........

Konu 'Fıkra-Komik Yazılar' bölümünde "melike" tarafından paylaşıldı.

 1. "melike"

  "melike" Üye

  Katılım:
  29 Aralık 2009
  Mesajlar:
  310
  Beğenileri:
  77
  Ödül Puanları:
  0

  Klasik tepki: "Sıraya geç kardeşim."  Neoklasik tepki: "Şeker kardeşiim sıraya geçiver."  Realist tepki: "Sıra var."  Sürrealist tepki: "Sallandıracaksın bunlardan İkisini Kızılayda bak bir daha yapabiliyorlar mı?"  Romantik tepki: "Beyefendi galiba sırayı görmediniz."  Modern tepki: "Efendim insanımız eğitimsiz. Halbuki Avrupad...a. .."  Postmodern tepki: "Sırana geç lan ayı!"  Uzlaşımcı tepki: "Acelesi olmasa öne geçmezdi, üzmeyin garibi..."  Devrimci tepki: "Altyapı sorunları çözülmeden halkımız sıraya geçmez. Devrim olunca herkes hizaya gelecek."  Sabırlı tepki: "İki dakika fazla beklesek kıyamet mi kopar? Kısmetse hepimizin işi görülür."  Felsefeci (septik kuşkucu) tepki: "Ön ve arka kavramları görecelidir. O tarafın ön taraf olduğuna kim karar verdi? Öne geçtiğini zanneden, aslında arkaya geçmiş olabilir."  Kantçı tepki: "Efendim, algılanmayan şeyler yok demektir. Bakmayın o tarafa, adam yok olur."  Kötümser varoluşçu tepki: "Herkes bir gün ölecek.

  Onurlu bir şekilde bekleyin. Bir gün o adam da ölecek."  İyimser varoluşcu tepki: "Sıkmayın canınızı, şu anın tadını çıkarmaya çalışın. Bakın ne güzel hayattasınız ve birileri önünüze geçebiliyor."  Hümanist tepki: "İnsanlık bir bütündür. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için. Dolayısıyla birimiz öne geçince, aslında hepimiz öne geçmiş oluyoruz.
  abdulmelik bunu beğendi.
 2. ~Dryad

  ~Dryad Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  25 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.197
  Beğenileri:
  512
  Ödül Puanları:
  36
  Felsefeci (septik kuşkucu) tepki: "Ön ve arka kavramları görecelidir. O tarafın ön taraf olduğuna kim karar verdi? Öne geçtiğini zanneden, aslında arkaya geçmiş olabilir."

  ayy :D güzelmiş bu :D

Sayfayı Paylaş