tigonometriye nasıl çalışmalıyım

Konu 'Psikolojik Danışma - Rehberlik' bölümünde i.b.b tarafından paylaşıldı.

1. i.b.b

i.b.b Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0

arkadaşlar yazılı olacaz ve öğretmenimiz sadece bu konudan sorumlusunuz.dedi sizce bu konuya nasıl çalışırsam çabuk öğrenirim lütfen yardımcı olurmusunuz
  2. Özlem

Özlem Bu ülke sizi de unuttu(!) - SOMA Özel Üye

Beğenileri:
    3.106
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Konya
    Formülleri öğrenmelisin öncelikle, bunun içinde formülleri yaz ve sürekli görebileceğin bir yere yapıştır. bu sayede ezberlemiş olursun. pratik olsun diye de konu anlatımlı kitaptan çözümlü sorulara bak ve soru çöz..
    Umarım iyi bir not alırsın :)
    İyi forumlar..
  3. i.b.b

i.b.b Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim ben sözel dersleri çok sevdiğim için sayısal derslere nasıl çalışacağımı bilmiyorum iyi günler trigonometri formüllerini bilmiyorum yazarmısın
    Özlem bunu beğendi.
  4. Özlem

Özlem Bu ülke sizi de unuttu(!) - SOMA Özel Üye

Beğenileri:
    3.106
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Konya
    i.b.b bunu beğendi.
  5. i.b.b

i.b.b Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    bunlar işe yarar değimi :))
  6. Moderatör Sümeyye

Moderatör Sümeyye Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.144
    Ödül Puanları:
    113
    bizde lise 2.sınıfta trigonometri görüyoruz ve lise 1 de olmadığından başlarda zorlandım. en önemlisi [​IMG] bu tabloyu adın gibi o kadar önemli ki ezberlemen, kesinlikle öğrenmelisin bunları. heryerde gerekiyor.trigonometri o kadar önemli ki geometride, diğer konularda da hep var. baştan yi çalışıp bilmelisin ki sonradan hiç birşey olmuyor. çok çalış ve bu tabloyu ezberle derim. eminim emeğinin karşılığını alacaksın :)
  7. i.b.b

i.b.b Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekür ederim:)
  8. Moderatör Latif

Moderatör Latif Moderatör Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    626
    Ödül Puanları:
    113
    Benim sana tavsiyem tamam trigonometrideki formülleri bil ama ezber yapma ezber yaptığın sürece onu sınavda yada başka bir yerde unutma şansın var trigonometri yukarda formülleri mesela onları mantıkla yapmalısın 30 45 60 ların değerlerini mesela dik üçgen bulabilirsin.Diğer 0 90 180 270 ler birimçember den bulabilirsin.Yani demek istediğim matematik ezberle olmaz işin mantığını kavramalısın.Ve üstünde çok soru çözmelisin trigonometri çok geniş konu hep soru çözmen gerekiyor.
  9. i.b.b

i.b.b Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    çok haklısın tabi ezber ayrı şey öğremek ayrı şey bunu karıştırmamak gerekir tabikide matematikte ezber söz konusu olamaz sadece förmül iyice öğrenilmelidir yanlışmıyım :)
  10. Moderatör Burcu

Moderatör Burcu Moderatör Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    827
    Ödül Puanları:
    93
    Matematikte herkes formülü çok iyi bilir hatta hangi soruda hangi formülü uygulayacağını da çok iyi bilir ancak çok soru çözmüş olanlar o soruyu çözebilir. Çünkü işlem yapabilmek bir kabiliyettir ve her kabiliyet gibi o da üzerine düştükçe gelişir,yani soru çözerek.

Sayfayı Paylaş