trendeki yolcular

Konu 'Sizin Şiiriniz' bölümünde dj_pelin tarafından paylaşıldı.

1. dj_pelin

dj_pelin Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    2.733
    Ödül Puanları:
    113

Hayat bir tren.. Ve ben o trendeki binlerce yolcudan sadece bir tanesiyim. Herkes bir yarış içinde.. Herkes trene bir başkasından daha önce binebilmek için bir diğerini ezip geçiyor.
    Acımadan, o insanı bir daha hiç ama hiç düşünmeksizin. Geriye dönüp o insanın suratına bir kez olsun akmaya tenezzül bile etmeden. Herkesin tek derdi "Hayat" denen bu trene binebilmek olmuş.. Kaçırmadan, ya sonra demeden. O trene bindikten sonra Ardında bıraktıklarına kuru bir "Elveda" sözcüğünü dudaklarına mühürleyip,
    yüzüne yapma bir tebessüm yerleştirip, bir elini havaya kaldırarak -rüzgar bir daldaki yaprağı nasıl sallandırıyorsa- havada asılı kalan elini öyle sallayarak veda etmek istiyorlar.. Oysa bilmiyorlar, kuru bir "Elveda" sözcüğü trene bindikleri anda buruk bir yakarışla geri çağıracak onları. Oysa bilmiyorlar, trene bindikleri anda geri inmek isteyecekler. Bindiklerine, daha doğrusu geride bıraktıklarına özlemle bakarak bin pişman olacaklar... O yüzden sırasını beklemeli insan. Doğru zamanda doğru trene binmeli. Acele etmeden, ya sonra demeden. Bir başkasını ezip geçmeden, giderken bir kez olsun geriye dönüp o insanın suratına bakıp, o suratı hafızasına kazıyarak.. Ve geride bıraktıklarımıza ufak yalancı bir tebessüm, kuru bir de veda sözcüğü ve saçma ***** bir el sallama yerine sımsıkı sarılmalıyız. Bırakmalıyız göz yaşlarımız yıkasın yüzümüzü.. Anı doya doya yaşamalıyız. Sonra rahatça kurulur köşemize dışarısını özlemle seyrederiz. Belki o zaman el sallarız başkalarının geçip gittiğimiz hayatarına.. Belki o zaman rahat rahat yerleştiririz dudaklarımıza anlamsız bir veda sözcüğü ve anlamsız acı bir tebessüm.. Belki o zaman vazgeçer kendi yolumuza bakarız.. Kendi trenimizin kendi makinisti oluruz...:)
    ben yazdım:) inşallah begenirsiniz..

Sayfayı Paylaş