TÜBİTAK Proje Yarışması Bölge Toplantısı Yapıldı

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  TÜBİTAK Okullararası Proje Yarışması Bölge Toplantısı Malatya'da yapıldı.

  İnönü Üniversitesi (İÜ) Fen Edebiyat Fakültesi'ndeki toplantıya, İÜ Öğretim Görevlisi ve TÜBİTAK Bölge Bilim Kurulu Başkanı Prof Dr. İlhan İçen, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Berk, Proje Koordinatörü ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Boyraz ile bölge illerinden gelen proje koordinatörleri ve kurul üyeleri katıldı.

  Prof. Dr. İçen, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nın bu yıl 44. kez gerçekleştirileceğini belirtti. Bölge olarak kaliteli projelerin çıkmasını isteyen İçen, son yıllarda bölgeden başvuru sayılarının arttığını ve Türkiye derecelerinin ortaya çıktığını kaydetti.

  Mahmut Berk de, Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK İşbirliğiyle 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında ortaokulların 6, 7, ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik Matematik ve Fen Bilimleri alanlarında "Bu Benim Eserim" proje çalışmasıyla, ortaöğretimde bilgisayar, biyoloji, temel fizik, uygulamalı fizik, kimya, matematik, coğrafya, psikoloji, sosyoloji ve tarih dallarında Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması yürütüldüğünü anımsattı.

  Projenin önemli yararları bulunduğunu ifade eden Berk, bilim ve teknoloji kullanımının tabana, öğrencilere kadar indirgenmesini faydalı bulduğunu söyledi.

  Toplantıda, Adıyaman, Bingöl, Elazığ, Diyarbakır, Mardin, Tunceli ve Şanlıurfa'dan toplanacak projelerin başvuruları, uygulama basamakları, yapılacak iş ve işlemlerle değerlendirilmesi konuları ele alındı.

  Alıntı

Sayfayı Paylaş