Türk Filmlerinden Fıkra Tadında Komik Mi Komik Yerler

Konu 'Fıkra-Komik Yazılar' bölümünde sumeyra tarafından paylaşıldı.

1. sumeyra

sumeyra Üye

Beğenileri:
    790
    Ödül Puanları:
    0

Türk Filmlerinden Fıkra Tanında Komik Mi Komik Yerler

Hülya Koçyiğit ve Ediz Hun'un başrolünde olduğu bir filmdi,adını anımsamıyorum
    HK bir dadı,EH ise 6 çocuğu olan zengin bir adamTabi çocuklar her zamanki gibi dadıyı kaçrıma planları yapıyor,burası olağan Bir gün sofrada yemek yerken,çocuklardan biri dadının üzerine bir şeyler döküyor,tabi kastenBizim yürekli dadı,çocuğun tabağındakileri başından aşağı dökerek ağlamaya başlıyor ve ekliyor kimseyi üzmeyin hele de o kişinin giyecek başka kıyafeti yoksa,koşarak odasına çıkıyorTabi EH de hemen peşinde,sinirli bir şekilde dadının kapısını açıp şöyle diyor
    _Siz gördüğüm en
    _En bedbaht,en kimsesiz,en fakir kız mı diyecektiniz?
    (Bizden yorum yok)
    Asıl önemli olan bu sorunun cevabı;
    _Hayır en güzel insansınız diyecektim! :(((
    (Pardon ya biz replik mi kaçırdık,ne alaka)

Kadir İanaır ve sanırım Perihan Savaş

Adam elinde silahla kadının -nasıl olmuşsada açık kalmış olan- kapısından içeriye dalar

Bir kaç gereksiz replikten sonra şu sözler sıralanır
    _Seviyorum de
    _Hayır!
    _Seviyorum de!
    _Hayır!
    _Seviyorum de ulan!!!
    _Seviyorum
    _Yalan söylüyorsun!
    yuh!

SüpermanAma o bildiğiniz süperman değil,bu halis muhlis Türk malıBaşrollerden biri Güngör Bayrak

Süperman uçarken kamyonun arka tarafındaki arabada elleri bağlanmış olan genç kadını farkeder,bir hışım iniş takımlarını çalıştırır,pırr, kamyonun önündedirKadını arabadan indirirken kadın hala kendi kendine savaşmaktadır,bilinç kabı misali
    Kadın Süperman'in gözlerine baktıktan sonra,Süperman gitmek için hazırlanır,
    _Dur gitme,der,seni nasıl bulacağım
    Süperman hala Kadir İnanır havasında,
    _Ben seniii bulurum
    Ve koşarak kaçar,Türk erkeği ya o bakımdan kadının yanında uçması ters

Bir de Türklerin Şeytan adlı bir filmleri var bilir misiniz bilmiyorum

İmam (yalnız bizim imamlara hiç benzemiyor) içine Şeytan giren kızın başında duruyor,kız garip garip gülerken imam başlıyor
    _Eşhedü enla
    Biz dumur olduk,sizi bilmem

Bir de Ceylanın bir filmi vardı

Annesinin sesi çok güzeldir;ama kadın şarkıcı olmak istemez,küçük kız gidip müzikle ilgilenen birisini bulur ve annesinin sesini dinletmek için adamı çağırır (ki nasıl olduysa prodükör eve geldi), annesine binbir ısrarla mutfakta şarkı söyletmeye başlar ve birden nerden geldiği belli olmayan bir müzik sesi duyulur
    Sonuç olarak öyle torpilim olsa arkadan bir anda orkestra sesi çıkabilse ben bile assolist olurdumTabi ne oldu,anne şarkıcı oldu hem de mutfakta,aileme kızıyorum bazen,ben keşfettirmiyorlar diye

Size iyi seyirlerTürk filmleri artık bir harika
  2. Moderatör Taner

Moderatör Taner Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    3.519
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Ankara

Sayfayı Paylaş