TÜRK-İLİZCE / baş kaldırı

Konu 'Sizin Yazınız' bölümünde rap güzeli tarafından paylaşıldı.

1. rap güzeli

rap güzeli Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

TÜRK-İLİZCE

Her şey ne kadar iğrenç gidiyor, ne kadar pis kokuyor kan…
    Burnum güzel kokuları alsın bir kez mis gibi lavantayı koklayayım,
    Bu iğrenç dünya da terör kokusu almaktansa.
    Televizyonu açtığımda ‘acaba bugün şehit düştü mü, kimin yüreği yandı’ diye endişeyle değil de ‘Hayat güzel, bugün ne güzellikler oldu acaba’ diye düşünerek açmak istiyorum… Farkındaysanız hepimiz aslında bunu istiyoruz ama hepimiz… Niye bunu için bir çaba göremiyorum, niye canla başla çalışıp çabalayıp bu gidişe son demiyoruz…
    Bıktım artık bu yaşamdan bu yaşam felsefesinden bir kerede biz gençleri düşünün… Kaldırın başınızı göğe, bulutları, yıldızları bütün savaşları, zaferleri, canları, kanları gören bulutları, yıldızları düşünün. Ata’mı düşünün o bizi bu halde mi bıraktı. Dilimize bile sahip çıkamıyoruz. ‘Bir devleti yıkabilmek için önce ‘lisanını’ parçalamak gerekmektedir’ görüyorum ki bunu başarmak için ellerinden geleni yapıyorlar biz niye boş boş oturuyoruz. Dilimiz Türkçe olmaktan çıkıyor adeta TÜRK-İLİZCE oluyor! Bu gidişe son demek için haydi hep birlikte bütün herkesi uyarmaya! TAMAM, yerine ‘damam’ dedirtmemeye. ÖZÜR DİLERİM yerine ‘çok sory’ dedirtmemeye. Harfleri düzgün kullanmayı öğretmeye…
    Haydi, hep birlikte tek yumruk olarak bunu başarıcağız emin olun…

HÜSNA TUĞRUL
  2. elcin06

elcin06 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    36
    çok haklısın çok güzel bir yazı olmuş;)
  3. seyhtan

seyhtan Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    6
    eline diline sağlık hüsna hemen başlayalım yapmaya
  4. annabel.lee

annabel.lee Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    cidden kötüye gidiyor bu ülke , herşey en baştan.Dediğin gibi haberlere bakmaya bile korkuyor insan.Yüreği dağılacak kim bilir.Belki abimiz , akrabamız , belki tanıdığımız bile olmayabilir ama onlar bizim vatanımızın temsilcileri.Ne millet dur diyor ne insanlar ne karşı taraf.Ayrıca türkçeyi katletme konusuna çok katılıyorum.Nerden başladı ve kim bilir nasıl sonuçlancak bilmiyorum :S okuyamıyorum bazen ya."Ne diyor bu :S" oluyorum.Dil bizim dilimiz değil.Biz dilimizin içinde değiliz.
  5. rap güzeli

rap güzeli Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle doğru söyledin...
  6. `☆мiśśiśєℓℓά☆`

`☆мiśśiśєℓℓά☆` Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    489
    Ödül Puanları: