Türkçe çalışma kitabı 186 ve 187'yi yapan var mı?

Konu 'Türkçe 8. Sınıf' bölümünde meryemyazıcı tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. meryemyazıcı

meryemyazıcı Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşlar türkçe çalışma kitabından sayfa 186-187 yapan varsa yardımcı olabilir mi?:329:
    bytlki bunu beğendi.
  2. €lma$ekeri!

€lma$ekeri! Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    ya bana da lazım o sayfalar arkadaşlar lütfen
    bytlki bunu beğendi.
  3. selene

selene Guest

yapan olur arkadaşlar "banada lazım, acil,lüfen" gibi kelimeler yazıp forum kirlilği yapmayın..!
  4. asabhy

asabhy Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ARKADAŞLAR BEN YAPTIM.... 1. ETKİNLİK:üç yüz metre yükseklikten kanatlarını var gücüyle çırparak....(eş anlamlısı)=600 metreye çıkıp yeniden denedi gagasını aşağıya dikip denize doğru pikeye geçti....(eş anlamlısı)=kanatlarını gerdi)...........2. paragrafı kendi yapmış zaten:D............Gökyüzünde otuz metre yüksekliktee perdeli ayaklarını indiriyor.....(zıt anlamlısı)=600 metreye çıkıp yeniden denedi gagasını aşağıya dikip denize doğru =pikeye geçti=......Bu deney olağan üstü güç tüketmişti onda.....(eş anlamlısı)=kısa bir süre sonra martı jonathan yine bir başına uzaklardaydı=yeryüzünde=(kelimesi eş anlamlısı)......ama utanmadan o titreyen zor eğimle.....(zıt anlamlısı)=kısa bir süre sonra martı jonathan yine bir başına uzaklardaydı(zıt anlamlısı)=hız=..............................

2.ÜNİTE:Birinci paragrafın altına 1ve3 yazın........İkinci paragrafın altına2ve5 yazın...... Üçüncü paragrafınb altına ise 2ve4 yazın........

!!!......TEŞEKKÜR YETERLİ......!!!
    aynur_josh, kubra97, bytlki ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş