Türkçeden ingilizceye çevirme.

Konu 'İngilizce 9. Sınıf' bölümünde umtyrr tarafından paylaşıldı.

1. umtyrr

umtyrr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşlık önemlidir.O sen ağladığında ağlar .O sen güldüğünde güler.O her zaman yanındadır.
    O yardımsever olmalıdır.Çünkü ihtiyacın olduğunda sana yardım etmelidir.O her zaman olumlu olmalıdır.Çünkü bana
    moral vermelidir.O maceracı olmalıdır.Çünkü onlar çok heyecanlıdır. O alışverişi oturmaya tercih etmelidir. O komik olmalıdır .Çünkü o komik olursa , biz her zaman gülebiliriz . O kısa gezileri sevmelidir.Çünkü biz onun ile
    her zaman gezebiliriz.O konuşkan olmalıdır.
    Çünkü ben onun ile her zaman konuşmayı isterim .O güvenilir olursa ben ona sırlarımı verebilirim.O arkadaş canlısı olmalıdır.Eğer o arkadaş
    .Eğer o mantıklı olursa ben ondan fikir alabilirm.O kolayca arkadaş edinebilmelir.Çünkü ben bir çok arkadaşa sahibim.Ben farklı insanları severim.
    Eğer o utangaç olursa ben onu asla arkadaşlarımla tanıştıramam .Eğer o sosyal olursa , biz asla sıkılmayız.
    .Arkadaşlarım benim ile vakit geçirmeyi sevmeli.

Past tense , Simple present tense , Prefect tense , If can kullanırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler :)
  2. umtyrr

umtyrr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yardım edecek yokmu :S
  3. melisaing

melisaing Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlık önemlidir.O sen ağladığında ağlar .O sen güldüğünde güler.O her zaman yanındadır.
    O yardımsever olmalıdır.Çünkü ihtiyacın olduğunda sana yardım etmelidir.O her zaman olumlu olmalıdır.Çünkü bana
    moral vermelidir.O maceracı olmalıdır.Çünkü onlar çok heyecanlıdır. O alışverişi oturmaya tercih etmelidir. O komik olmalıdır .Çünkü o komik olursa , biz her zaman gülebiliriz . O kısa gezileri sevmelidir.Çünkü biz onun ile
    her zaman gezebiliriz.O konuşkan olmalıdır.
    Çünkü ben onun ile her zaman konuşmayı isterim .O güvenilir olursa ben ona sırlarımı verebilirim.O arkadaş canlısı olmalıdır.Eğer o arkadaş
    .Eğer o mantıklı olursa ben ondan fikir alabilirm.O kolayca arkadaş edinebilmelir.Çünkü ben bir çok arkadaşa sahibim.Ben farklı insanları severim.
    Eğer o utangaç olursa ben onu asla arkadaşlarımla tanıştıramam .Eğer o sosyal olursa , biz asla sıkılmayız.
    .Arkadaşlarım benim ile vakit geçirmeyi sevmeli.

The friendship is very important. When you cried, ıt cries to for you. When you smiled, ıt smiles to for you. It flants to you every time.
    It should be helpful. Because, you have to a problem and you want to help so ıt should be helpful.It should be positive. Because, ıt gives edify to me. It should be adventurous.Because they are very exciting. It prefers to shopping to sitting.
    It prefers to be funny. Because, If ıt will be funny, We always laughing (gülmek, yazılışını kontrol edersin sonra). It must like to trips. Because we always travel to him. It should be talkative. Because ı always want to talk. If ıt will be honest (reliable : güvenilir honest: dürüst), ı can give my secrets. It Would to be friendly. If ıt will be sensible, ı ask a idea to him/her. It should be get a easily friend. Because I have got a lot of friends. I Would like to diffrent people. If ıt Would be shy, I never meet my friend to him/her. If ıt Would be social, we don’t bored. My friend mustlike spend time with me…

Yanlışlarım olabilir bunları kendin az çok toparlayarak düzenlersen iyi olur. Şimdiden belirteyim yanlışlarım varsa bana tekrar geri dönüp bu yanlışlarımı düzeltmem için mesaj veya uyarı atabilirsiniz…. Melisa…..

Sayfayı Paylaş