Türkçeden ingilizceye çevirme.

Konu 'İngilizce 10. Sınıf' bölümünde umtyrr tarafından paylaşıldı.

1. umtyrr

umtyrr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşlık önemlidir.O sen ağladığında ağlar .O sen güldüğünde güler.O her zaman yanındadır.
    O yardımsever olmalıdır.Çünkü ihtiyacın olduğunda sana yardım etmelidir.O her zaman olumlu olmalıdır.Çünkü bana
    moral vermelidir.O maceracı olmalıdır.Çünkü onlar çok heyecanlıdır. O alışverişi oturmaya tercih etmelidir. O komik olmalıdır .Çünkü o komik olursa , biz her zaman gülebiliriz . O kısa gezileri sevmelidir.Çünkü biz onun ile
    her zaman gezebiliriz.O konuşkan olmalıdır.
    Çünkü ben onun ile her zaman konuşmayı isterim .O güvenilir olursa ben ona sırlarımı verebilirim.O arkadaş canlısı olmalıdır.Eğer o arkadaş
    .Eğer o mantıklı olursa ben ondan fikir alabilirm.O kolayca arkadaş edinebilmelir.Çünkü ben bir çok arkadaşa sahibim.Ben farklı insanları severim.
    Eğer o utangaç olursa ben onu asla arkadaşlarımla tanıştıramam .Eğer o sosyal olursa , biz asla sıkılmayız.
    .Arkadaşlarım benim ile vakit geçirmeyi sevmeli.

Past tense , Simple present tense , Prefect tense , If can kullanırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler :)
  2. umtyrr

umtyrr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yardım edecek yokmu :S
  3. Moderatör Burcu

Moderatör Burcu Moderatör Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    827
    Ödül Puanları:
    93
    Türkçe cümlelerinin hepsi geniş zaman nasıl past ya da perfect tense kullanmamızı bekliyorsun? Bilmediğin kelimeleri de sözlükten bakıp yazabilirsin, çeviri yapmak bu kadar zor olmamalı Simple present'ın kuralı;

Özne + Fiil (1. hali) + nesne
  4. fulyag

fulyag Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Friendship is important. She/He cry when you cry. She/He laugh when you laugh. She/He always accompany your. She/He should be helpful. Because, she/ he should help when you need her/him. She/ He sholud always be positive. Because, she/ he cheer me up. She/ He should be adventurous. Because, they are very excited. O alışverişi oturmaya tercih etmelidir.( bu ne anlamadım dediginizi)
    She/ He should be funny. If she/he was funny, we would always laugh. She/he loves excursions. Because, we can always travel with her/ him. She/He should be talkative. Because, I always want to speak with her/him. If she/he was reliable, I would tell a secret. She/He should be friendly. If she/he was reasonable, I would get her’s/him’s opinion.She/He should find a friend easily. Because, I have got a lot of friend. I love different people. If she/he was shy, I wouldn’t meet her/him with my friends. If she/he was social, we wouldn’t never be bored with her/him. My friends should love with me spends time.

Sayfayı Paylaş