Türkçenin Son Hali

Konu 'Türkçemiz' bölümünde * Tufan tarafından paylaşıldı.

1. * Tufan

* Tufan Üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    0

Komik; lakin anlamlı.

Yıl: 1965
    Karşıma âniden çıkınca ziyâdesiyle şaşakaldım.. Nasıl bir edâ takınacağıma hükûm veremedim, âdetâ vecde geldim. Buna mukâbil az bir müddet sonra kendime gelir gibi oldum, yüzünde beni fevkalâde rahatlatan bir tebessüm vardı.. Üstümü başımı toparladım, kendinden emin bir sesle akşam-ı şerifleriniz hayrolsun dedim..

Yıl: 1975
    Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım.. Ne yapacağıma karar veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Ama çok geçmeden kendime gelir gibi oldum,
    yüzünde beni rahatlatan bir gülümseme vardı.. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle iyi akşamlar dedim..

Yıl: 1985
    Karşıma âniden çıkınca fevkalâde şaşırdım.. Nitekim ne yapacağıma hükûm veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Amma ve lâkin kısa bir süre sonra
    kendime gelir gibi oldum, nitekim yüzünde beni ferahlatan bir tebessüm vardı.. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle hayırlı akşamlar dedim..

Yıl: 1995
    Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım.. Fenâ hâlde kal geldi yâni.. Ama bu iş bizi bozar dedim. Baktım o da bana bakıyor, bu iş tamamdır dedim..
    Manitayı tavlamak için doğruldum, artistik bir sesle selâm dedim..

Yıl: 2006
    Âbi onu karşımda öyle görünce çüş falan oldum yâni.. Oğlum bu iş bizi kasar dedim, fenâ göçeriz dedim, enjoy durumları yâni.. Ama concon muyum ki ben,
    baktım ki o da bana kesik.. Sarıl oğlum dedim, bu manita senin.. Hav ar yu yavrum?

Yıl: 2026
    Ven ay vaz si hör, ben çok yâni öyle işte birden.. Off, ay dont nov âbi ***.. Ama o da bana öyle baktı, if so âşık len bu manita.. Hay beybi..
    shewaa bunu beğendi.
  2. shewaa

shewaa Üye

Beğenileri:
    463
    Ödül Puanları:
    0
    Acı ama gerçek!
  3. [ozqN*]

[ozqN*] Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Ağlanacak halimize gülyormuş gibi olacak ama gerçekten de bayağı güldüm buna xD
  4. 1907fb1907

1907fb1907 Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    0
    Yıl: 2006
    Âbi onu karşımda öyle görünce çüş falan oldum yâni.. Oğlum bu iş bizi kasar dedim, fenâ göçeriz dedim, enjoy durumları yâni.. Ama concon muyum ki ben,
    baktım ki o da bana kesik.. Sarıl oğlum dedim, bu manita senin.. Hav ar yu yavrum?

Yıl: 2026
    Ven ay vaz si hör, ben çok yâni öyle işte birden.. Off, ay dont nov âbi ***.. Ama o da bana öyle baktı, if so âşık len bu manita.. Hay beybi..

başımız sağolsun ....
  5. Moderatör Güleda

Moderatör Güleda Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.563
    Ödül Puanları:
    113
    Tek kelime ile ; Rezillik...

Yazık .. Bu kelimeyi kullanmaktan nefret ediyorum ama ..
    Evet Türk Halkına yazık !
  6. Moderatör Elif

Moderatör Elif Moderatör Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    0
    Türkçe dünyadaki en kolay dillerden biri.Söylendiği gibi yazılıyor, yazıldığı gibide okunuyor.
    Farkındaysanız başka milletler dillerini bu hale getirmiyor.Bir milleti ayakta tutan en önemli unusurunu kendi ellerimizle yok ediyoruz.Helal bize :)
  7. harbikızemine

harbikızemine Üye

Beğenileri:
    859
    Ödül Puanları:
    114
    gerçekten tek kelime ile rezillik
    yani yazıklar olsun...
  8. ~Dryad

~Dryad Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    512
    Ödül Puanları:
    36
    yabancı kelimelerin türkçe karşılıkları varken yabancı olanı kullanmayı mağrifet sayan insanlardan ne beklenir ki !..

bir kelimenin türkçe karşılığı varken sırf farklı gözükmek için, bu dili konuşabilmemiz uğruna canları pahasına savaşan Atatürk ve silah arkadaşlarına saygısızlık etmeyin !

Alfabemiz 29 harf ne 1 eksik ne 1 fazla !

"Bu millet toptan uyanıp da dil kirliliğine ‘DUR!’ demeyecekse, çok az ömrü kalmıştır."
    Oktay SİNANOĞLU

Sayfayı Paylaş