Türkçe'nin yozlaşması, çöküşün başlangıcıdır!

Konu 'Türkçemiz' bölümünde Desert Rain.* tarafından paylaşıldı.

 1. Desert Rain.*

  Desert Rain.* Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  6 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  3.421
  Beğenileri:
  2.918
  Ödül Puanları:
  0

  Türkçe'nin yozlaşması, çöküşün başlangıcıdır!  Türkçe nin yozlaşması Türkçe nin bozulması demektir.Türkçe nin bozulmasını açıkça 2 şekilde görüyoruz:
  1-Dilimize özellikle İngilizceden yabancı sözcükler girmesi
  2-Dilimizde var olan sözcüklerin farklı yazılışlarla kullanılması
  Peki Türkçenin yozlaşmasının sebebi nedir?Bu sorunun cevabı içimizdeki kimlik çatışmasında gizlidir.İçimizdeki Batı özentisi Türkçe nin yozlaşmasının en büyük sebebidir.Konuşurken veya yazarken araya sıkıştırılan İngilizce sözcükler ,Türkçe sözcüklerin İngilizce ye benzer şekilde yazılması hep bu nedenledir. Çok üzücü ki insanlarımız Türkçe nin içine İngilizce sözcükler katılmasını seçkinlik olarak algılamaktadır.Oysa bu kanımızca bir aşağılık duygusunun bastırılma şeklidir.
  Peki Türkçenin yozlaşmasının bize zararı nedir?Türkçe Türk kültürünü yaratan en büyük düzendir.Ve kültür ulusumuzu ayakta tutan en önemli unsurdur.Türkçe Türk kültürünün en önemli unsurudur.Dolayısıyla Türkçe nin yozlaşması büyük bir kültür yozlaşmasına sebep olmaktadır.
  Peki Türk kültürü yozlaşınca ne olur?Türk kültürünü var eden unsurlar çöker ve kimliğimiz yok olur ve onursuz ve kafaca bağımlı bir ulus olmaya başlarız.
  Türkçe Türk kültürüdür.Türkçe nin olmadığı bir yerde herhangi bir Türk unsurundan söz edilemez.


  Bu yüzden, Türkçenin yozlaşması ,çöküşün başlangıcıdır!


  kaynak ;

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...


Sayfayı Paylaş